قیمت بیت کوین دقیقا با نزدیک شدن به روزهای پایانی سه ماهه سوم سال، کاهش قیمت شدیدی را به ثبت رسانده است. در آخرین کاهش، قیمت این ارز دیجیتال به حدود ۷٫۸۰۰ دلار سقوط کرد. با این وجود قیمت بیت‌کوین حتی چند روز پیش دوباره به بالاتر از ۱٫۰۰۰۰ دلار رسید و آمار حاکی از این است که بیت کوین در حال ثبت بدترین عملکرد در سه ماهه سوم سال از سال ۲۰۱۴ تا کنون می باشد.

احتمال افت ۲۴٫۹۹ درصدی بیت کوین در سه ماهه سوم

از نظر تاریخی، بیت کوین در سه ماهه سوم سال جاری نسبت به دوره های قبلی عملکرد بدتری داشته است. بیت کوین در سال جاری حتی به قیمت ۱۳۸۰۰ دلار و بالاتر نیز رسید، اما نتوانست به قیمت پیش بینی شده ۱۵٫۰۰۰ دلار دست یابد.

افزایش تاثیرات کاهش قیمت بیت کوین بر بازار مبادلات

در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۴ قیمت بیت کوین با کاهشی ۳۹٫۵۳ درصدی مواجه شد و در ماه دسامبر قیمت این ارز دیجیتال از سطح ۵۰۰ دلار به ۳۴۵ دلار کاهش یافت. اما با اصلاح جزئی بازار، تاثیر این افت بسیار محدود شد. کاهشی که در سپتامبر ۲۰۱۹ با آن مواجه هستیم، پیامدهای عمیق تری داشته و باعث ضررهای زیادی در نقدینگی بازار های مختلف شده است.

سال ۲۰۱۷ تنها سالی بود که قیمت بیت‌کوین در تمام دوره های سه ماهه افزایش داشته است. در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷ و در اوایل ماه سپتامبر بود که چین مبادلات بیت کوین با یوآن را ممنوع کرد و باعث افت قیمت بیت کوین شد.

در همان سال، قیمت بیت‌کوین به سرعت در اواخر ماه سپتامبر افزایش یافت و در پایان سه ماهه سوم افزایش خالص بیش از ۷۴ درصدی را ثبت کرد.

برای سال ۲۰۱۹ و با نزدیک شدن به پایان ماه سپتامبر، افت ۲۴٫۹۹ درصدی در طول این سه ماهه محتمل ترین نتیجه است. قیمت بیت کوین اخیرا و پس از کاهش به زیر قیمت ۷٫۹۰۰ دلار، در حرکتی مناسب به ۸,۰۸۶٫۲۹ دلار رسید. بیت کوین در حال حاضر با قیمت بیش از ۸٫۱۵۰ دلار در حال مبادله است. در صورتی که ترس در بازار هنوز وجود داشته باشد، احتمالا بیت کوین هنوز کاهش قیمت را تجربه خواهد کرد. با این حال آیا بیت کوین می تواند رشد ۱۰۰۰ دلاری را به طور روزانه کسب کند؟ هر چند هیچ تضمینی برای این عملکرد طی روزهای آتی وجود ندارد.

می توان گفت که برای بیت کوین هیچ نقشه راه درستی را نمی توان متصور شد. احساسات کلی که در سال ۲۰۱۹ وجود دارد، احتمال موج تازه ای از افزایش را نشان می دهد. زیرا بیت کوین بهتر از اغلب آلت کوین ها در سال جاری عمل کرده است. حتی با وجود ضرر و زیان های فعلی، بیت کوین نسبت به ماه ژانویه بیش از ۲۰۰ درصد افزایش یافته است. با نزدیک شدن به سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ به نظر می رسد بیت کوین همچنان برای بهبودی دارای فرصت است.