ایوس (EOS) امروز از بلاک چین رسمی خود رونمایی کرد : با رای گیری زنده (Vote LiveStream) که در ساعت ۰۱:۰۰ بعد از ظهر به وقت جهانی جهت اجرای رسمی بلاکچین صورت گرفت شرکت کنندگان در این رای گیری اعلام آمادگی خود را برای راه اندازی بلاک چین اختصاصی و رسمی EOS ای او اس نمودند.افرادی که در این رای گیری اعلام حضور کرده بودند از تولیدکنندگان بلاک ، ماینر ها از سراسر جهان بودند و نظرات خود را بصورت زنده با یک دیگر در میان گذاشتند.

این خبر در حالی منتشر شد که هفته گذشته هم اولین نسخه از نرم افزار EOSIO به صورت رسمی منتشر شد. نرم افزار EOSIO این امکان را فراهم می‌کند تا با استفاده از بلاک چین توسعه دهندگان بتوانند نرم افزارها و سیستم های جامعه محور را طراحی و اجرا کنند.

کارشناسان انتظار دارند تا نرم افزار EOSIO به طور مستقیم به رقیبی برای اتریوم در ساخت برنامه های غیرمتمرکز تبدیل شود. ایوس همچنین پشتوانه مالی خوبی در خود گنجانده است. در همان روزی که نخستین نسخه از نرم افزار EOSIO منتشر شد، شرکت توسعه دهنده ایوس، Block One، خبر از دریافت حمایت مالی ۵۰ میلیون دلاری از یک صندوق سرمایه گذاری بزرگ داد.

پیش فروش توکن‌های EOS که به بزرگترین ICO تاریخ معروف است، با جذب سرمایه بیش از ۴ میلیارد دلار، در روز یکم ژوئن پایان یافت.

علیرغم اینکه امروز قیمت بیشتر ارزهای دیجیتال با کاهش مواجه بود، این خبر باعث افزایش قیمت توکن‌های EOS تا ۱۴٫۳ دلار شد.