اِیکان خوانند آمریکایی اهل سنگال به تازگی اعلام کرده که پول مجازی تازه ای می سازد و امیدوار است که به واسطه آن پایه های ایجاد شهری کاملا نو و متفاوت در آفریقا را پی ریزی کند.

این خوانند مشهور که نام واقعی اش Aliaume Thiam است ابراز امیدواری کرده پول مجازی مد نظر وی در قلب شهری قرار می گیرد که به صورت صد درصدی بر مبنای ارزهای مجازی بنا شده و قرار است در کشور محل تولدش یعنی سنگال بنا شود.

وبسایتی که خبر مربوط به پول مجازی ایکان را منتشر کرده در این باره آورده است:

شهری که قرار است مراودات تجاری اش بر مبنای آن صورت بگیرد هم اکنون در زمینی به مساحت ۲۰۰۰ هکتار که رئیس جمهور سنگال به ایکان هدیه داده در دست توسعه است و تنها ۵ دقیقه تا فرودگاه بین المللی تازه تاسیس در داکار پایتخت سنگال فاصله دارد.

اما شهر مبتنی بر پول مجازی ایکان ترکیبی از طرح های ارائه شده برای شهرهای هوشمند و داد و ستدهایی خواهد بود که بر بستر ارزهای مجازی شکل خواهند گرفت و هدفش ابداع روش های نوین برای زندگی و حیات است.

وی که برای معرفی پول مجازی ایکان این هفته در فستیوال بین المللی «شیر کَن» حضور یافته بود اعلام داشت که این پول مجازی ظرف هفته های آتی به فروش خواهد رسید.

 

این خواننده سرشناس در پنلی که در حاشیه فیستیوال کن ترتیب داده شده بود گفت:

ایکان اعتراف کرد که دانش اندکی در خصوص ارزهای مجازی و تکنولوژی بلاکچین دارد اما ایده را ارائه می دهد و شاخ و برگ دادن به آن را به گیک ها واگذار می کند.

اما این نخستین باری نیست که خواننده های مطرح آمریکایی اقدام به راه اندازی ارزهای مجازی مختص به خود را می کنند. پیشتر کانیه وست نیز دست به اقدامی مشابه زده بود که البته به خاطر نقض علائم تجاری پایش به مراجع قضایی باز شد. در ادامه نیز خالقان پول مجازی کانیه وست ظرف چند هفته از راه اندازی آن ترک کردند با این حال این شبکه همچنان فعال است.