در حال بارگذاری...
استیم

Steem(STEEM)

8,648 تومان خرید
بالاترین قیمت روز
9,036تومان
پایین ترین قیمت روز
8672.76تومان
1 ساعت
-0.75%
24 ساعت
-0.52%
7 روزه
3.12%
در حال بارگذاری...
استیم

Steem(STEEM)

7,920 تومان فروش

قیمت استیم

Steem

(STEEM)
0.267393 USD
Rank #200

معاملات 24 ساعته
USD 12,857,520
حجم بازار
USD 105,607,000
سکه در گردش
STEEM 394,952,000
موجودی قابل عرضه
STEEM 409,191,000
در حال بارگذاری...

معرفی استیم

استیم یک پلتفرم ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک چین(متعلق به شرکت Steemit) است که بر پایه رسانه های اجتماعی فعالیت دارد. ارز دیجیتال استیم با واحد STEEM معرفی شده است. در استیم تمام افراد می توانند با فعالیت در سیستم ، پاداش دریافت کنند. در تمام پلتفرم های رمز نگاری، پاداش ها با توجه به فعالیت به کاربران داده می شود. در استیم فعالیت به سادگی رای دادن یا لایک کردن به یک پست در فیسبوک یا اینستاگرام است. در استیم با ایجاد محتوا یا در اختیار قرار دادن رایانه شخصی خود برای شبکه می توانید STEEM دریافت کنید.

پلتفرم استیمیت (steemit) یک شبکه اجتماعی غیرمتمرکز و مبتنی بر بلاک چین است. این پروتکل با سیستم پاداش برای محتوا، یک انقلاب بزرگ در شبکه های اجتماعی و وبلاگ نویسی ایجاد کرده است. ارز اصلی این پلتفرم توکن Steem است. در استیمیت مردم می توانند علاوه بر ارسال پست رایگان، از رای ها و بازدید های یک پست کسب درآمد کنند.

در شبکه های اجتماعی معمولی محتواهای خوب پاداشی ندارند و این شبکه ها بیشتر به نفع سهامداران آن خواهد بود. در استیمیت به دلیل غیرمتمرکز بودن پروژه ، تمام پلتفرم توزیع شده و متعلق به کاربران است.

ارز دیجیتال استیم (Steem) که بر پایه پروتکل توکن‌های رسانه‌ای هوشمند (Smart Media Tokens Protocols)  طراحی‌شده درواقع ارز دیجیتالی است که به‌عنوان موتور محرکه اصلی در پلتفرم Steemit بکار می‌رود. پلتفرم Steemit یک شبکه اجتماعی زنجیره‌بلوکی است که رسماً از تاریخ ۴ جولای ۲۰۱۶ توسط شرکتی به همین نام و با تلاش‌های دن لاریمر و نداسکات فعالیتش را شروع کرده است.

رمز ارز steem در مقایسه با بیت‌کوین به‌جای اینکه صرفاً باهدف تسهیل سیستم تبادلات نقدی طراحی‌شده باشد از همان ابتدا باهدف تسهیل و تشویق رفتارهای کاربران در یک شبکه اجتماعی ایجادشده است.

این ارز دیجیتال با بهره‌گیری از ساختار زنجیره‌ بلوکی Steem به کاربران امکان می‌دهد تا تجربه جدیدی از لایک شدن و انتشار محتوا در شبکه‌های اجتماعی کسب کنند.

بررسی شبکه بلاک‌چین استیم نشان می‌دهد توان پردازشی تراکنش‌های این شبکه نسبت به بیت‌کوین و اتریوم بیشتر است و به توسعه‌دهندگان اجازه می دهد تا اپلیکیشن‌های متفاوتی را بر روی آن توسعه‌دهند و steemit یکی از همین اپلیکیشن‌ها است که در قالب یک پلتفرم اجتماعی تبلور یافته و با رمز ارز استیم به تولیدکنندگان و گردآورندگان محتوا پاداش می‌دهد.

در حال حاضر خود شبکه اجتماعی Steemit یکی از اصلی‌ترین محصولاتی است که بر بستر زنجیره ‌بلوکی استیم سوار و اجرا شده است. در نقشه راه سال ۲۰۱۷ شرکت استیم بر روی گسترش آن تأکید شده به صورتی که توسعه‌دهندگان بتوانند خدمات کوچک‌تر مختلفی را بر پایه آن ارائه دهند.

یکی از سرویس‌ها مثلاً سایت D.tube است که با عملکرد تقریباً مشابه با Youtube اما با معماری غیرمتمرکز برای اشتراک‌گذاری و مدیریت محتوای ویدیویی طراحی‌شده است. این سرویس فاقد تبلیغات است و به کاربران پرمخاطب از رمز ارز Steem پاداش می‌دهد.

Busy  یکی دیگر از اپلیکیشن‌هایی است که با الهام از فیس‌بوک ساخته‌شده و قرار است وظایف این شبکه اجتماعی را در قالب فناوری بلاک‌چین انجام دهد. در اینجا هم کاربران ضمن برخورداری از یک پیام‌رسان، می‌توانند برای تولید، اشتراک‌گذاری و گردآوری محتوای باکیفیت، مقداری ارز دیجیتال Steem به‌عنوان پاداش دریافت کنند.

علاوه بر این‌ها Esteem (اپلیکیشن موبایل) و Steepshot (برنامه اشتراک‌گذاری عکس) از کاربردهای جدید شبکه زنجیره‌بلوک استیم هستند که به‌مرور زمان رایج خواهند شد.

پلتفرم استیمیت سه توکن قابل تجارت دارد:

۱- استیم (Steem)

۲- استیم دلار (Steem Dollars)

۳- استیم پاور (Steem Power)

استیم توکن ارزشمندی است که می تواند در صرافی ها خرید و فروش شود. برداشت استیم از سایت استیم ایت، به صورت اتوماتیک انجام می شود.

استیم دلارها از پشتوانه دلار استفاده می کنند و ارزش هر کدام از آن ها حدود ۱ دلار است. این توکن ها برای ضمانت دادن نویسندگان دربرابر تورم و نوسانات استیم ساخته شده اند. حدود ۵ روز زمان می برد که استیم را به استیم دلار تبدیل کنید.

استیم پاور استیمی است که در صندوق سرمایه ضبط می شود. و کاربران برای کسب درآمد در رای گیری و نظرات باید استیم پاور در حساب خود داشته باشند.

پلتفرم Steemit در نوع خود بسیار جدید است و یک بار هم هک شده است اما وجوه سرقت رفته کاربران به آن ها پس داده شد.

پلت فرم اصلی Steem که Steemit نامیده می شود، یک شبکه رسانه های اجتماعی است که در بلوک Steem ساخته شده است. Steemit شباهت زیادی به شبکه های اجتماعی محور مانند Reddit و Medium دارد، اما برای شرکت در این رقابت ها، کاربران را با استفاده از رمزنگاری پولی پاداش می دهد.

Steem در واقع نوعی اظهار نامه است که تضمین می کند که زمانی که بخواهید امتیاز Steem خود را نقد کنید، دقیقا به همان مقدار دلار Steem دریافت می کنید. حتی به ازای هر امتیاز Steem که در حساب کاربری شما باشد در حال حاضر هر ساله 10 درصد سود تعلق می گیرد و این اقدام به این منظور صورت گرفته تا کاربران به نگهداشتن دلار Steem در حساب کاربری خود ترغیب شوند.

قدرت Steem – که با SP هم شناخته می شود و توکنی است که نماد تاثیر و اهمیت شما در پلتفرم Steemit است. اگر SP شما زیاد باشد امتیاز هایی که بابت مطالب خود می گیرید، بیشتر به حساب می آید و نسبت به نویسندگان دیگری که SP کمتری دارند، جوایز بیشتری می گیرید.

قدرت گیری (Powering up) - به معنای دریافت SP بیشتر با دریافت امتیاز یا خرید آن از طریق Steem است.

تضعیف قدرت (Powering down) - به معنای تبدیل SP به Steem است.

در طی یک فرآیند 2 ساله می توانید SP خود را به Steem تبدیل کنید.

SP نوعی سرمایه گذاری طولانی مدت می باشد که در پلتفرم Steemit امکان پذیر است.

یکی از مزیت های خوب موجود در پلتفرم Steemit این است که شما می توانید به سادگی مطالب قبلی خود را در آن کپی کنید! بنابراین اگر پیش از این وبلاگ نویسی کرده اید و چند مقاله و مطلب خوب دارید، می توانید آن ها را منتشر کنید بدون این که بخواهد وقت برای نوشتن مطالب جدید صرف کنید.

ارز دیجیتال Steem اولین بار در طی بیانیه ای در مارس 2016 معرفی شد. تا 4 جولای 2016 ارز Steem و Steemit در حالت آزمایشی بودند. به محض این که پلتفرم (Steemit) به اجرا در آمد به مشارکت کنندگان در این شبکه پرداخت هایی صورت گرفت، قیمت ارز این پلتفرم 1800 درصد رشد کرد و از 0.24 دلار به 4.63 دلار رسید. اگر چه از آن زمان ارز این ارز کم کم کاهش پیدا کرد و به 0.28 دلار رسید.

این رشد و سقوط یک باره ارزش ارز Steem باعث شد که مردم به این فکر کنند که احتمالا این ارز قابل اطمینان نیست و نمی توان روی رشد آن حساب کرد. در چنین حالتی رسم معمولا بر این است که سازندگان و خریداران اولیه این گونه ارز ها ارزش ارز را با فعالیت های رسانه ای بالا می برند و پس از مدتی با سود زیادی به فروش می رسانند در حالی که پس از این کار ارزش آن ارز مدام سقوط می کند. نتیجه چنین چیزی این می شود که سرمایه گذاران بعدی این نوع ارز ها با کلی سکه که ارزشی ندارد، می مانند. اما پلتفرم Steem در طی چند ماه گذشته به شدت رشد کرده است.

در حال حاضر هر استیم با نماد (Steem) بیشتر از ۳ دلار قیمت دارد. از طرفی هم دلار استیم با نماد (SBD) هم به قیمتی بیشتر از ۳ دلار رسیده است.

ممکن است تعجب کنید که چرا دو ارز دیجیتال در شبکه استیم وجود دارد اما دلیل آن چندان پیچیده نیست. استیم (Steem) درواقع ارز دیجیتال اصلی این شبکه است که باقدرت نقد شوندگی بسیار بالا می‌تواند در اکثر پلتفرم‌های صرافی مورد خریدوفروش قرار بگیرد.

بااین‌حال توسعه‌دهندگان شرکت استیم، ارز دیجیتال دیگری بانام دلار استیم (SBD) را معرفی کرده‌اند تا تولیدکنندگان محتوا بتوانند از دارایی خودشان در برابر نوسانات بازار جلوگیری کنند. به‌عبارت‌دیگر داد و ستد مستقیم با استیم (Steem) ممکن است باعث از دست رفتن بخشی از دارایی شود به همین جهت آن را می‌توان به دلار استیم (SBD) تبدیل کرد.

البته یک رمزارز دیگر هم فقط در بستر شبکه زنجیره‌بلوکی Steemit قابل‌استفاده است که درون حساب کاربری افراد قفل می‌شود و درواقع شبیه به یک سرمایه‌گذاری بلندمدت است و تنها کاربردش برای امور داخلی این شبکه اجتماعی بلاک‌چینی از قبیل رأی‌دهی و ارتقای پروفایل است. این رمز ارز نیز Steem Power نامیده می‌شود.

شبکه بلاک‌چین استیم نسبت به مجموع تراکنش‌های اتریوم و بیت‌کوین عملکرد بهتری داشته است درنتیجه نباید به‌عنوان یک طرح کلاه‌برداری به آن نگاه کرد. بازاری که استیم آن را به‌عنوان هدف برگزیده شبکه‌های اجتماعی است و چنانچه بتواند به‌عنوان یک مدل تولید محتوا در ازای دریافت پول جایگاه خودش را کاملاً تثبیت کند قطعاً در آینده رمزارزهای steem و SBD ارزش بسیار بیشتری پیدا خواهند کرد.

البته در این بازار رقبای قدرتمندی همچون فیس‌بوک و تلگرام هم وجود دارند که حرکات آن‌ها می‌تواند بر روی سرنوشت Steem نیز اثر بگذارد.

به‌هرحال بررسی بازار فعلی ارزهای دیجیتال استیم بیانگر ارزش بازاری بیشتر از ۸۲۰ میلیون دلاری برای (Steem) و بیشتر از ۳۵ میلیون دلار برای (SBD) است.

یکی دیگر از داده‌هایی که شاید برای برخی از خریداران رمزارزهای steem-SBD جذاب باشد نرخ بازگشت سرمایه‌گذاری سالانه بر اساس داده‌های سایت Coincheckup است که برای (Steem) ۸۶/۸۲ درصد و برای (SBD) ۴۶/۴۳ درصد است.

سایت رسمی

برای این که بتوانید از آخرین اخبار منتشر شده در زمینه‏ی استیم با خبر شوید و جدید‎ترین بروز رسانی‏های صورت گرفته در این حوزه را مشاهده نماید، بهتر است که به سایت رسمی این ارز مراجعه نمایید. آدرس سایت رسمی  استیم در زیر آمده است.

https://steem.io/

                                                                                                                                                                    

 

اساسا، ارزش بیشتر از یک قطعه خاص محتوا برای تعداد بیشتری از افراد فراهم می شود، بیشتر افراد مسئول ایجاد و محاسبه این محتوا بوده و می توانند درآمد کسب کنند.

کاربران با رای دادن  یک سلسله مراتب از محتوا را ایجاد می کنند. هرچه پست بیشتری دریافت شود، درآمد بیشتری را کسب خواهند کرد. این پلت فرم همچنین اجازه می دهد تا برای مقادیر پایین، به شرکت کنندگان انعطاف پذیری بیشتر در مورد محتوای رتبه بندی داده شود.

Steemit  بی رحم است، به این معنی که کاربرانی با ارز بیشتر، می توانند نفوذ بیشتری  داشته باشند.

Steem و بیت کوین با توجه به عملکرد خاص طراحی شده اند. Bitcoin برای خدمت به عنوان یک ارز دیجیتال، peer-to-peer  ایجاد شد. Steem، در هسته خود، پلت فرم رسانه های اجتماعی است. مانند بسیاری از سیستم های رسانه های اجتماعی از سیستم رای گیری مانند آپلود، اشتراک و یا “لایک” استفاده می کنند تا محتوا را اولویت بندی کند. Steem این مفاهیم را به یک پلت فرم منحصر به فرد مبتنی بر Blockchain متصل می کند که کاربر را در STEEM برای مشارکت در شبکه درگیر می کند. در حالی که STEEM و بیت کوین هر دو رمزنگاری هستند، استفاده از STEEM برای شبکه های اجتماعی است.

 STEEM  کلاسیک مبانی شبکه Steemit است.  STEEM را می توان برای بیت کوین یا دیگر ارز های دیجیتال از طریق مبادلات، معامله کرد. با این حال، برای رأی دادن باید STEEM خود را به Steem Power  (SP) تبدیل کنید. این فرآیند به عنوان “روشن کردن” شناخته می شود. شما همچنین می توانید STEEM را به STEM Dollar  تبدیل کنید.

Power Steem SP:  هنگامی که STEEM را به SP تبدیل می کنید، شما آن را سرمایه گذاری می کنید. یک واحد STEEM، به عنوان SP، معدل یک رأی است. کسانی که در SP بیشترین مشارکت را دارند، بیشترین تأثیر را دارند. علاوه بر این، حدود 90 درصد از STEEM جدید که ایجاد می شود به کاربرانی که دارای مقدار زیادی SP هستند، به شرکت کنندگان انگیزه می دهد. محدودیت نرخ در حال تغییر در تبدیل SP به STEEM است، و به نام “خاموش کردن” شناخته می شود.

دلار استیم. دلار استیم، با ارزش 1: 1 با دلار آمریکا، واحد مورد استفاده برای نشان دادن بدهی کوتاه مدت است. دلار استیم در بیانیه Steem به عنوان راهی برای وام دادن جامعه به ارزش یک دلار آمریکا است که برای رشد و پیشرفت طراحی شده است.

پروتکل رمزارز استیم از دو الگوریتم اثبات تلاش ذهنی (PoB) و الگوریتم اجماع اثبات سهام نیابتی (DPoS) تشکیل‌شده است. الگوریتم اثبات تلاش ذهنی یا Proof of Brain که به‌نوعی بر اساس الگوریتم اثبات کار طراحی‌شده بر روی عملکرد ذهنی انسانی برای توزیع توکن (رمزارزها) در میان اعضای جامعه تأکید می‌کند.

الگوریتم (PoB) امکان ایجاد جوامعی که دائماً در حال رشد هستند را از طریق ترغیب کاربران به ایجاد ارزش‌افزوده در قالب شبکه پاداش دهی فراهم می‌کند.

این الگوریتم درواقع به شکلی طراحی‌شده تا کاربرانی که در داخل شبکه اجتماعی Steemit مبتنی بر بلاک‌چین Steem، محتوای بیشتری تولید می‌کنند و به فرایند تولید محتوا اهمیت بیشتری می‌دهند، پاداش بیشتری هم می‌گیرند. برای ایجاد چنین سیستمی از دو بخش استخر پاداش‌ها (Rewards Pool) و یک سیستم تبادل مبتنی بر رأی‌گیری (Trading System which uses a voting method) استفاده‌شده است.

استخر پاداش‌ها یکی از نوآورانه‌ترین جنبه‌های شبکه بلاک‌چین استیم است که مسئولیتش توزیع توکن‌ها بین ایجادکنندگان محتوا است. اینجا درواقع محلی است که هرساله ۷۵ درصد از توکن‌های تولیدشده در شبکه Steem توسط تولیدکنندگان و گردآورندگان محتوا و شاهدها )شاهدها یا Witnesses افرادی هست که گره‌های شبکه زنجیره‌بلوک استیم را در سیستم‌های خودشان اجرا می‌کنند و به نوعی مثل ماینرها بر امور شبکه استیم نظارت دارند( در آن ذخیره می‌شود. همین مکانیسم باعث می‌شود تا مشوق قوی‌تری برای فعالیت در شبکه‌های زنجیره‌بلوکی steem فراهم شود.

بخش دیگری که الگوریتم اثبات ذهنی را کامل می‌کند سیستم تبادل مبتنی بر رأی‌گیری است که با بهره‌گیری از خرد جمعی ارزش محتواها را می‌سنجد و تعیین می‌کند که برای هر محتوا چه مقدار توکن باید تخصیص پیدا کند.

۷۵٪ از توکن های جدید تولید شده به استخر پاداش منتقل می شوند که بین نویسندگان و نگهبانان شبکه تقسیم شده است. همچنین ۱۵٪ از توکن های جدید به صاحبان Steem Power اهدا می شود. ۱۰ درصد باقیمانده نیز به شاهدانی که سبب قدرت دهی بلاک چین می شوند، پرداخت می گردد.

Steem مبتنی بر پروتکل Smart Media Tokens (SMT ) است که توسط Steemit توسعه داده شده است. از دسامبر ۲۰۱۷، استیم حجم معاملات ۴۷۵ میلیون دلار را در بازار سرمایه ثبت نموده است و در جایگاه ۲۹ اُم بین ارزهای دیجیتالی قرار دارد. اقدامات کاربران مانند سیستم رأی گیری، الگوریتم Proof-of-Brain استیم را تسهیل می کند که سبب می شود تا کاربران Steem Power های خود را جهت ایجاد انگیزه برای نویسندگان مطالب نگهداری نمایند.

یکی دیگر از مهم ترین پارامترهای شبکه استیم قدرت رأی دادن است. هر حساب با ۱۰۰٪ قدرت رای گیری شروع می شود. دادن هر رأی قدرت را کاهش می دهد و در طول زمان دوباره به آن افزوده می شود. ۲ ساعت و نیم زمان می برد تا قدرت یک رأی واحد جایگزین شود.

Steem با یک مدل عرضه شدید تورمی آغاز نمود که عرضۀ آن تقریباً هر سال دوبرابر می شود. با این حال، با توجه به تقاضای جامعه، در تاریخ ۶ دسامبر ۲۰۱۶ نرخ تورم Steem به ۹٫۵ درصد در سال تغییر یافت؛ یعنی به میزان ۰٫۵ درصد در سال کاهش یافت.

بعد از خرید ارز دیجیتال استیم (Steem) و دلار استیم (SBD) به میزانی که دوست داشتید، باید جایی برای نگهداری آن‌ها داشته باشید.

نسخه رسمی کیف پول الکترونیک استیم درواقع نسخه تحت وب است که کاربران با ثبت‌نام در سایت این رمزارز می‌توانند از آن استفاده کنند. علاوه بر این یک نسخه مبتنی بر DOS هم فراهم‌شده که طبیعتاً سرمایه‌گذاران و توسعه‌دهندگان حرفه‌ای‌تر می‌توانند از آن استفاده کنند.

اما شبیه خیلی دیگر از ارزهای دیجیتال، تیم سازنده استیم (Steem) از نسخه موبایل غافل نشدند و والتی تحت عنوان Esteem طراحی کرده‌اند که به‌راحتی در پلتفرم‌های موبایل قابل دانلود و اجرا است.

Steemit :  پلت فرم رسانه اجتماعی آنلاین ساخته شده در STEEM.  دارای کیف پول STEEM یکپارچه با ثبت نام آسان است.

Busy :  یک رابط کاربری جایگزین برای Steemit

  برنامه ها

CLI Wallet :  کیف پول اصلی STEEM دارای یک رابط مبتنی بر متن است. نیاز به یک اتصال به یک سرور RPC مانند Steemdدارد.

eSteem :  برنامه تلفن همراه برای Steem با کیف پول داخلی ساخته شده است.

Piston :  یک کتابخانه پایتون برای تعامل با شبکه STEEM

Ship :  کیف پول دسکتاپ برای Steem

اهداف و آینده

اگر چه آینده Steem در ابتدای پیدایش آن روشن به نظر می رسید ولی پس از مدت کوتاهی قیمت آن کاهش ثابتی تجربه کرد. سوال این است که اگر Steemit پلتفرم خوبی است چطور ممکن است که قیمت آن رو به کاهش باشد؟

یکی از توضیحاتی که می توان در پاسخ به این سوال داد این است که تغییرات قیمت منعکس کننده عرضه و تقاضا برای یک ارز خاص است. زمانی که قیمت بالا می رود، خریداران بیشتر از فروشندگان هستند و زمانی که قیمت پایین می آید تعداد فروشندگان از خریداران بیشتر می شود. در زمانی که Steem در حالت آزمایشی بود و به طور رسمی عرضه نشده بود، هیچ خریداری هم وجود نداشت. کاربران فقط می توانستند Steem را بخرند و نه این که نقد کنند. در این صورت کاربران به سوی رویایی که احتمالا با Steem محقق می شد، شتافتند و زمان و پول خود را روی ایجاد محتوا و مطالب جذاب گذاشتند. این افراد برای محتوایی که ایجاد می کردند حقوق می گرفتند ولی نمی توانستند حقوق خود را نقد کنند.

زمانی که Steem کاملا عملیاتی شد، یک مسابقه بین کاربران ایجاد شد که قصد داشتند دلار Steem خود را به Steem تبدیل کنند و بعد از آن Steem را به بیت کوین یا پول رایج کشور خود تبدیل کنند. به نظر من دلیل کاهش قیمت Steem از زمان پیدایش اش همین است. به این دلیل که Steem هر جایی مورد قبول نیست، نمی توان در زندگی روزمره از آن استفاده کرد به این ترتیب شما به عنوان کاربر این شبکه به محض این که Steem بدست بیاورید، می خواهید که با آن وارد معامله شوید و به ارز دیگری تبدیلش کنید.

از طرفی دیگر انگیزه ای برای سرمایه گذاری در Steem نیست چرا که ممکن است در این سرمایه گذاری با انبوهی از فروشندگان مواجه شوید که مدام قیمت را پایین می آورند.

یکی از دلایل اصلی که Steem در ابتدای پیدایش بک باره سقوط نکرده این است که نمی توانید به طور یک جا Steem های خود را مورد معامله قرار دهید. قدرت Steem محدودیتی 104 هفته ای دارد تا بتوانید همه دارایی خود را نقد کنید. این کار باعث شد که از سقوط تند قیمت جلوگیری شود و بتوان مدیریتی بیشتری روی قیمت داشت.


 

ثبت نظر

برای ارسال نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید

نظرات کاربران

streamline
هفت روز هفته، در 24 ساعت شبانه‌روز پاسخگوی شما هستیم
call icon تماس با پشتیبانی