ads
ads
در حال بارگذاری...
ورج

Verge(XVG)

105 تومان خرید
بالاترین قیمت روز
112تومان
پایین ترین قیمت روز
105تومان
1 ساعت
-0.282557%
24 ساعت
-3.34393%
7 روزه
-1.62535%
در حال بارگذاری...
ورج

Verge(XVG)

99.66 تومان فروش

قیمت ورج

Verge

(XVG)
0.00194665 USD

معاملات 24 ساعته
USD 850,635
حجم بازار
USD 32,158,000
سکه در گردش
XVG 16,519,600,000
موجودی قابل عرضه
XVG 16,519,600,000
در حال بارگذاری...

خرید و فروش ورج

ارز ورج (Verge) چیست؟

داستان ایجاد ارز دیجیتال ورج (Verge) در ابتدا فقط برای یک سرگرمی و شوخی بوجود آمد، اما با گذشت زمان مورد توجه سرمایه‌گذاران قرار گرفت و از محبوبیت قابل توجهی برخوردار شد. این ارز دیجیتال بر پایه فناوری بلاک‌چین پیاده سازی شده است و قابلیت‌های جالبی را ارائه می‌کند.ارز دیجیتال ورج به زبان ساده 

ورج، (Verge) با واحد اختصاری XVG ارز دیجیتالی مبتنی بر بلاک چین است که به‌منظور استفاده‌های روزمره افراد طراحی‌شده. این ارز بر پایه یک نسخه اصلاح‌شده از بلاک چین بیت کوین ساخته شده و قرار است تا در عین حفظ حریم شخصی خود، با تحقق هدف اصلی تکنولوژی بلاک چین که ایجاد یک کسب و کار و سریع برای افراد، به وجود بیاورد. در عین حال کارآمدی و استفاده از ساز و کار غیرمتمرکز از جمله ویژگی‌هایی است که برای انجام مستقیم تراکنش‌ها در ورج به کار گرفته شده.

در ورج با واحد اختصاری XVG به جز سرعت و کارمزد مناسب شبکه، تمرکز شدیدی بر حریم خصوصی با استفاده از شبکه‌های ناشناس محور مانند TOR و i2p است. با بهره‌مندی از این قابلیت‌ها، برخلاف بیت کوین که جزئیات یک تراکنش تقریباً شفاف است.

تمام تراکنش‌ها کاملاً ناشناس هستند و حتی IP کاربران هم قابل تشخیص نیست. حریم خصوصی ورج در مقابل ارزهای پیگیر گریز دیگری چون مونرو، دش و زی‌کش به مراتب بالاتر است.

ورج یک پروژه ۱۰۰٪ متن باز است و همه توسعه دهندگان می‌توانند کدهای آن را بررسی یا بهبود بخشند. هیچ عرضه اولیه سکه (ICO) برای ورج انجام نشده است.

ارز دیجیتالی ورج با نام DogeCoinDark در سال ۲۰۱۴ متولد شد که مانند دوج کوین در ابتدا فقط برای یک شوخی خلق شده بود اما در سال ۲۰۱۶ با هدف قرارگیری در جریان اصلی ارزهای دیجیتال، به Verge تغییر نام داد.

زمان مورد نیاز برای تایید تراکنش‌های ورج حدود ۳۰ تا ۵۰ ثانیه است و کارمزد شبکه چیزی مبلغی ناچیزی در حدود ۰٫۱ ورج (حدود ۰٫۰۰۸ دلار با قیمت فعلی) است. با پروتکل شبح (Wraith) می‌توانیم تراکنش‌ها را در یک دفترکل خصوصی مخفی کنیم. این در حالی است که در صورت الزام یک گزینه ثبت تراکنش در دفترکل عمومی وجود دارد.
ورج چه زمانی ایجاد شد؟
ورج در سال ۲۰۱۴ و تحت عنوان «دوج کوین دارک» (DogeCoinDark) ایجاد شد. در سال ۲۰۱۶ با تغییر نام به ورج وارد جریان اصلی ارزهای دیجیتال شد. آیا ورج یک شرکت خصوصی است و چگونه تأمین بودجه شده؟

خیر، این ارز به صورت ۱۰۰ درصد تحت یک نرم افزار متن باز کار می‌کند. ورج توسط ICOها یا عملیات‌های پیش استخراج ایجاد نشده؛ روند توسعه و بازاریابی این ارز دیجیتال توسط حمایت هزاران فرد از جامعه ورج صورت گرفته است.

سرعت تراکنش‌های ورج چگونه است؟

بسته به شلوغی شبکه، بین ۳۰ تا ۵۰ ثانیه برای هر تراکنش زمان صرف می‌شود.

ورج چگونه کار می‌کند؟

مانند بیت کوین ، اتریوم و بسیاری ارز ارزهای دیجیتال دیگر، ورج یک کوین قابل استخراج است که از سیستم اثبات کار بهره می‌برد. از دیگر ویژگی‌های جالب ورج می‌توان به وجود ۵ الگوریتم استخراج روی یک بلاک چین اشاره کرد. برخلاف اکثر ارزهای دیجیتال که فقط یک الگوریتم استخراج دارد، ورج دارای ۵ الگوریتم مختلف است که برای ماینرها این امکان را فراهم می‌سازد تا بتوانند با انواع دستگاه‌ها و سخت افزارهای موجود، اقدام به استخراج نمایند. الگوریتم‌های استخراج در ورج عبارتند از:

myr-groestl

blake2s

Script

X17

Lyra2rev2

تور (TOR) راهی شناخته شده برای ناشناس سازی آدرس های IP است. TOR مخفف کلمه The Onion Router به معنای مسیر سازی پیازی است، زیرا در شبکه تور مانند پیاز پیام به جای عبور از یک ISP در لایه های مختلفی عبور می‌کند.

در تور آدرس IP یک پیغام بارها و بارها تغییر می‌کند بنابراین یافتن فرستنده اصلی تقریبا غیرممکن است. با تور، هیچ نودی منشا پیغام رسیده شده را نخواهد فهمید و این در کل مسیر به همین منوال پیاده سازی شده است.هدف ورج چیست؟

مأموریت و هدف ورج ایجاد امکان انجام تراکنش‌های روزمره به وسیله بلاک چین در سرتاسر دنیا و برای تک‌تک افراد است. ورج این قابلیت را دارد که بتواند به صورت مستقیم، کار آمد و با حفظ حریم شخصی کاربر، تراکنش‌ها را به انجام برساند. به وسیله این ارز، افراد و صاحبان کسب و کارها می‌توانند یک گزینه منعطف را در انجام تراکنش‌ها و دریافت و ارسال مبالغ در کنار خود ببینند و از آن استفاده کنند. به وسیله قابلیتی جدید، کاربران قادرند تا به راحتی تراکنش‌های بزرگ‌تر خود را در میان تراکنش‌های کوچک‌تر خود مدیریت نمایند.

قیمت و سرمایه گذاران ورج

دارای منابع محدود است و فقط تا ۱۶٫۵ میلیارد واحد از آن استخراج خواهد شد و امکان کم زیاد شدن آن وجود ندارد. به گفته وب سایت اصلی، علت تعداد بالای منابع ورج، کنترل بازار و جلوگیری از شلوغی شبکه و همچنین کاربردی تر سازی این ارز دیجیتال است. با توجه به محدود بودن منابع، در صورت رشد تقاضا به مرور زمان قیمت ورج افزایش خواهد یافت. در حال حاضر حدود ۱۴ میلیارد واحد از ورج استخراج شده و به گفته سایت اصلی پیشبینی می‌شود که تا ۱۰ سال آینده تمام واحد های ورج استخراج شوند. مانند بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال قابل استخراج، به مرور زمان برای حفظ شبکه ماینرها استخراج ورج سخت تر و سخت تر خواهد شد و این در رشد قیمت احتمالی موثر است.
 کیف پول‌های ورج

برای ذخیره ورج کیف پول‌های بسیار زیادی توسعه داده شده اند اما پیشنهاد می‌شود که از کیف پول‌های رسمی و قابل اعتمادی که توسط سایت رسمی ورج، معرقی شده است،‌ استفاده کنید.

کیف پول‌های دسکتاپ ورج

در سایت رسمی ورج چندین نوع کیف پول دسکتاپ برای دانلود ارائه شده است اما  کیف پول رسمی ورج، کیف پول الکتروم ورج است. کیف پول رسمی ورج هسته اصلی شبکه است و برای اولین استفاده باید مدت زمانی را صرف همگام سازی شبکه کنید اما با کیف پول الکتروم نیازی به همگام سازی نیست و برای کاربردهای روزمره مناسب تر است.

چطور از کیف پول ورج خود نسخه پشتیبان تهیه کنیم؟

اگر از کیف پول‌های الکتروم استفاده می‌کنید، تنها کافی است یک عبارت ۹ کلمه‌ای را برای خود ایجاد نمایید. این عبارت را در هنگام ایجاد کیف پول خود می‌توانید انتخاب کنید. پیشنهاد ما این است که عبارت خود را به صورت نسخه‌های الکترونیکی ذخیره نکنید چرا که در معرض خطر هک شدن قرار خواهد گرفت. با دزدیده شدن این عبارت، امکان دزدیده شدن ارزهای شما نیز ممکن خواهد شد.

چگونه ورج بخریم؟

خرید ورج از وب سایت های خرید و فروش ارزهای دیجیتال مثل سرمایکس انجام می‌گیرد. به طور کلی دو راه برای خرید ورج وجود دارد :

۱- خرید مستقیم با ارزهای سنتی مانند ریال یا دلار

۲- تبدیل ارزهای دیجیتال دیگر به ورج

برای خرید و فروش و سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتالی می توانید به سایت سرمایکس مراجعه کنید و از آخرین قیمت های انواع ارزهای دیجیتالی مطلع شوید .آدرس سایت

برای این که بتوانید از آخرین اخبار و بروز رسانی‎های صورت گرفته در باره ‏ی ورج مطلع شوید، می‏توانید به سایت رسمی این ارز با آدرس زیر مراجعه نمایید.

https://vergecurrency.com/

ثبت نظر

برای ارسال نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید

نظرات کاربران

شروین زمانی

میشه این ارز رو هم کیف پول دیجیتالی خودتون قرار بدید؟

streamline
هفت روز هفته، در 24 ساعت شبانه‌روز پاسخگوی شما هستیم
call icon تماس با پشتیبانی