در حال بارگذاری...
بیت تورنت

BitTorrent(BTT)

0.0260 تومان خرید
بالاترین قیمت روز
0.0261تومان
پایین ترین قیمت روز
0.0259تومان
1 ساعت
-0.09%
24 ساعت
0.03%
7 روزه
1.49%
در حال بارگذاری...
بیت تورنت

BitTorrent(BTT)

0.0252 تومان فروش

قیمت بیت تورنت

BitTorrent

(BTT)
0.000000695249 USD
Rank #58

معاملات 24 ساعته
USD 20,456,572
حجم بازار
USD 659,070,000
سکه در گردش
BTT 947,962,000,000,000
موجودی قابل عرضه
BTT 990,000,000,000,000
در حال بارگذاری...

خرید و فروش بیت تورنت

بیت تورنت درواقع بستری برای تبادل محتوا در اینترنت است که افزایش تعداد کاربران باعث افزایش سرعت تبادل در آن خواهد شد. ارز دیجیتال اختصاصی این بستر که «بی‌تی‌تی» (BTT) نام دارد برروی بلاک چین ترون فعالیت می‌کند. در ادامه بیشتر با این اپلیکیشن غیرمتمرکز «همتا به همتا» آشنا خواهیم شد. 

 

بیت تورنت چیست؟ 

بیت تورنت پلتفرم محبوبی برای به اشتراک‌گذاری بازی،‌نرم‌افزار،‌کتاب‌های فناوری و فایل‌های بازی به صورت همتا به همتا است. این پروتکل در سال ۲۰۰۱ توسط «برام کوهن» (Bram Cohen) پایه‌گذاری شد 

این پلتفرم توکن مخصوص به خود را بر اساس پروتکل (TRC-10) خلق کرده است که تبدیل به محبوب‌ترین توکن اشتراک فایل در جهان شده است. بیت تورنت بعد از مدتی از خلق خود به صورت رسمی در اختیار «جاستین سان» موسس بلاک چین ترون درآمده است. به همین دلیل این توکن جز خانواده‌ی بزرگ ترون شده و در کناره پروژه‌های موفقی مانند «استیمیت» (Stemmit) و «هایو» (Hive) قرار گرفته است. 

بیت تورنت اسپید چیست؟ 

بیت ‌تورنت اسپید (Bittorrent Speed) ویژگی‌های پیشرفته‌تری از پروژه‌ی اولیه‌ی خود عرضه می‌کند که این ویژگی‌ها سسرعت دانلود بالا و سیستم توزیع پاداش با توکن خود است. پروژه بیت تورنت دارای ۱ میلیارد کاربر فعال در سراسر جهان است. 

 

هدف از خلق توکن توکن بیت تورنت چیست؟ 

توکن بیت تورنت ارز دیجیتالی است که به دلیل ایجاد انگیزه در بین کاربران برای مشارکت بیشتر و انجام تراکنش‌های خدماتی آن است. ترکیب نقاط قوت پروتکل آن و توکن ترون است. نقطه مشترک این دو، تمرکزشان بر فناوری همتا به همتا  است. 

پس تا این قسمت متوجه شدیم که بیت تورنت یک پروتکل انتقال اینترنت است. بیت تورنت مانند (http) پروتکل انتقال «هایپرتکست» (Hypertext) و (ftp) پروتکل انتقال فایل راهی برای دانلود کردن فایل‌ها از اینترنت است. با این حال برخلاف (http) و (ftp) بیت تورنت یک پروتکل تقسیم بندی شده به شمار می‌رود. 

پروتکل «همتا به همتا» کاربرانی که فایل‌های مورد نظر کاربر دیگری را آپلود کرده‌اند پیدا کرده و سپس قسمت‌هایی از فایل مورد نظر را به صورت هم زمان دانلود می‌کند. سرعت انتقال بیت تورنت از (http) و (ftp) که فایل را فقط از یک منبع دانلود می‌کنند، بسیار بالاتر است. 

در سال ۲۰۰۵ تحقیقات حاکی از آن بود که بیت تورنت حدود ۳۵ درصد از کل ترافیک اینترنت را اشغال کرده است. در سال ۲۰۰۸ که سرعت اینترنت همواره در حال افزایش بود، محبوبیت بیت تورنت رفته رفته رو به کاهش رفت. 

در همان بازه‌ی زمانی سرویس‌های استریم مانند «نت فلیکس» (Netflix) «هولو» (Hulu) و آمازون با دانلود کم هزینه‌تر روی اینترنت تسلط پیدا کردند. در نتیجه در سال ۲۰۱۰ ترافیک ۱۰ درصدی اینترنت که به بیت تورنت تعلق داشت تا سال۲۰۱۵ به ۳ درصد کاهش یافت. 

خرید بیت تورنت

 

بیت تورنت یکی از ارزهای دیجیتالیبی حاشیه و قدرتمند است که طرفداران خاص خود را دارد ب  علاقمندان به خرید ارز دیجیتال شیبا اینو می‌توانند به راحتی به خرید این ارز دیجیتال از طریق صرافی فدرتمند سرمایکس یا ارزجو بپردازند.

قیمت بیت تورنت

بیت تورنت هم به مانند دیگر ارزهای دیجیتال دارای نوسانات قیمتی لحظه‌ای است که کاربران عزیز می‌توانند برای آگاهی از قیمت این ارز دیجیتال به قسمت لیست ارزهای دیجیتال مراجعه کنند.

فروش بیت تورنت

برای فروش تمامی ارزهای خود مانند بیت تورنت می‌توانید به صرافی سرمایکس که یکی از بهترین پلتفرم‌های معاملاتی این روزها است مراجعه کنید تا با بهترین قیمت و کم‌ترین کارمزد ارز خود را به فروش برسانید.شرکت بیت تورنت در سال ۲۰۰۱ توسط «برام کوهن» (Bram Cohen) مهندس نرم‌افزار آمریکایی تاسیس شده و به یکی از اولین سایت‌های اشتراک فایل روی وب تبدیل شد

آیا تورنت کردن قانونی است؟ 

بیت تورنت یک پروتکل قانونی برای انتقال فایل است و استفاده از آن (که به آن تورنت کردن می‌گویند) تا زمانی که محتوای دانلوده شده به صورت قانونی آپلود شده باشد، مشکلی ندارد. البته استفاده از آن برای فایل‌هایی که حق کپی‌رایت (مانند یک فیلم جدید) بدون اجازه‌ی صاحب اثر قانونی نیست. بیشتر از ۲۰۰ هزار کاربر در ایالت متحده در سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ با استفاده از بیت تورنت، فایل‌های غیرقانونی دانلود کرده بودند که از آن‌ها شکایت شد. 

از آن جا که فناوری بیت تورنت آدرس آی پی‌های دستگاه‌های متصل به جریان داده‌ها را (به نام تورنت) نمایش می‌دهد، چرخانندگان بیت تورنت می‌توانند آدرس آپی‌هایی که به طور غیرقانونی دانلود می‌کنند را تشخیص دهند. 

گردانندگان بیت تورنت، توافق نامه‌هایی را به «ارائه دهندگان خدمات اینترنت» (ISP) ارسال می‌کنند و سپس ارائه دهندگان این نامه‌ها را برای مشتریان خود می‌فرستند. 

در سال ۲۰۱۷ یک توافق معمولی به واسطه‌ی سازمانی به نام «حقوق بشر» درخواست شد که ۳۰۰ دلار ارزش داشت. چون آدرس‌ آی پی‌های افراد، نهادی قانونی محسوب نمی‌شود گردانندگان به ندرت اسم کاربران را دارند و در این صورت نمی‌توانند مجموعه را پیگیری کنند. 

بیت تورنت باید پلی میان تولید کنندگان محتوا و مخاطبان آن‌ها باشد. تیم بیت تورنت بر این عقیده است که ارزهای دیجیتال پتانسیل این را دارند تا به سازندگان و مخاطبین اجازه بدهند، بدون هیچ واسطه‌ای آن‌ها را خریده و خرجشان کنند. به علاوه‌ی این که کاربران می‌توانند از توکن‌های بیت تورنت برای ارزش دادن به منابع کامپیوتری خود استفاده کنند و همچنین پروسه‌ی پردازش‌ها نیازی به پول فیات نخواهد داشت. 

تورنت کردن و قوانین مربوط به آن 

تکنولوژی ارز دیجیتال برای جامعه‌ی کاربران تورنت آشنا است چرا که سابقه‌ی طولانی در ارتقا دادن اشتراک و همکاری دارند؛ در حالی که در برابر سانسور مقاومت می‌کنند. توکنِ بیت تورنت در قلبِ آینده‌ی پلتفرم غیرمتمرکز به قرار گرفته و هدف آن ارتقا دادن به گستردگی، از بین بردن سانسور و جایزه دادن به مشترکین است. با در نظر گرفتن این که کاربرانِ تورنت با این اصول غریبه نیستند، ترون به عنوان ارائه دهنده‌ی فناوری‌های زیرساختی، باید همه‌ی این کاربران را در سطح جهانی به هم متصل کند. 

توکن بیت تورنت بلاک چین را به فناوری اصلی تبدیل می‌کند. ساختن شبکه‌ی بیت تورنتِ همتا به همتا  و بلاک چین ترون مانند اکوسیستمی یکپارچه باید در نهایت باعث گسترش دسترسی بلاک چین به ملیون‌ها کاربر جدید شده و به زیاد شدن اختیارات بلاک چین کمک کند. 

طرح توکن بیت تورنت باید کمبودهای ساختاری پروتکل بیت تورنت را کاهش دهد. نخستین وظیفه‌ی پروژه‌ی بیت تورنت ارائه‌ی انگیزه‌های بازار-محور به کاربرانش است تا همکاری‌شان را ارتقا دهد. هدف اصلی این است که آن‌ها بتوانند در بهینه سازی و طولانی شدن عمر بیت تورنت با یکدیگر همکاری کنند. 

توکن بیت تورنت قدرت و سرعت طرح بیت تورنت را بالا می‌برد. توکن‌های ارائه شده‌ بیت تورنت برای دسترسی به دانلود سریع‌ تر خرج خواهند شد. این توکن‌ها در کیف پولی اختصاصی ذخیره شده و با ارزهای ترون به صورت غیرمتمرکز معاوضه می‌شوند. 

توکن های بیت تورنت چطور عمل می کنند؟ 

توکن‌های بیت تورنت باید مانند پلی برای رسیدن به پرداخت‌های آسان‌تر عمل کنند که شامل منابع در دسترس کامپیوتری میان کاربران پروتکل بیت تورنت، ارائه دهندگان و درخواست کنندگان آن می‌باشد. 

کلیه‌ی معاملات مربوط به ارائه‌ی خدماتِ مختلف در اکوسیستم آینده با توکن‌های بیت تورنت مشخص می‌شود. هدف این است که توکن‌ها تا حد امکان قابل تقسیم باشند تا بتوانند در محدوده‌ی قیمت گذاری گسترده‌ای برای خدماتِ ارائه شده، قرار بگیرند. انتقال توکن‌ها از طریق مبادله‌ی زنجیره ای/خارج از زنجیره انجام می‌گیرد و شامل کیف پول لجر اختصاصی و بلاک چین ترون عمومی می‌شود. 

در حالی که مقوله‌ی خرید توکن در میان کاربران تورنت، هنوز تنها در حد پیش بینی و حدس و گمان‌ است، تیم بیت تورنت به حجمِ اکوسیستمِ بیت تورنت اعتماد کرده است و در حال حاضر حدود ۱ میلیارد دستگاه در حال استفاده دارد. رشد قیمت توکن بیت تورنت در آینده تنها با داشتن حدود ۹۹۰ (BTT) در هر دستگاه (از نظر تئوری) از میان ۹۰۰ میلیارد توکن تایین خواهد شد. 

توکن‌ها به صورت ماهانه، توسط تیم ترون سازماندهی شده و تحویل داده می شوند. از فوریه ۲۰۱۹ این پروسه شروع شده و تا فوریه سال ۲۰۲۵ اجرا می‌شوند. با افزایش سایز این توکن‌ها به عنوان پاداش سالانه‌ی سرمایه گذاران نیز  افزایش پیدا می‌کند. 

در ادامه به معرفی برترین کیف پول‌های ارز دیجیتال بیت تورنت اشاره خواهیم کرد: 

مای اِتِر ولِت  (My Ether Wallet) 

بدون هیچ شبهه‌ای «مای اتر ولت»  (My Ether Wallet) بهترین کیف پول دیجیتالی برای ذخیره و نگهداری اتریوم و توکن‌های مبتنی بر آن است. در حقیقت این کیف پول یک نرم‌افزار بکار رفته است که به کاربران امکان می‌دهد تا با ساخت کیف پول مخصوص به خود تراکنش‌های اتریوم و توکن‌های آن را به انجام برسانند. 

متاماسک  (Meta Mask)  

کیف پول متامسک به کاربران خود این امکان را می‌دهد تا به صورت کامل بر روی موجودی ارزهای دیجیتال خود کنترل داشته و کیف پول خود را مدیریت کند. علاوه بر این، متامسک یک افزونه برای مرورگرهای «گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس و بریو» (Brave) نیز دارد و درواقع  استفاده از این کیف پول را برای کاربران خود آسان‌تر می‌کند. 

لجرنانو اس  (Ledger Nano S) 

از دیگر کیف پول‌هایی که می‌توان جهت نگهداری بیت تورنت از آن بهره برد کیف پول سخت‌افزاری لجرنانو اس است که به دلیل سخت‌افزاری بودن این کیف پول، دارای امنیت بالایی است. درواقع این کیف پول شبیه  یک  فلش  USB یو اس بی است و به‌وسیله‌ی درگاه یو اس بی USB به رایانه‌ی کاربر متصل می‌شود. و یکی از مواردی که باعث افزایش امنیت این کیف پول شده است وجود قابلیت احراز هویت دو عاملییمیل و پیامک) آن است. 

ترِزور  (Trezor) 

کیف پول سخت‌افزاری ترزور یکی از اولین کیف پول‌های سخت‌افزاری است که به بازار روانه شد و از آن می‌توان جهت نگه‌داری ارزهای دیجیتالی گوناگونی ازجمله بیت کوین، لایت کوین، اتریوم و بیت تورنت  استفاده کرد.  

 

خرید توکن بیت تورنت 

برای خرید ارز دیجیتال بیت تورنت باید ابتدا به ثبت نام در صرافی آنلاین سرمایکس اقدام کنید سپس بعد از احراز هویت به معامله در این سایت پرداخته و به خرید و فروش این ارز دیجیتال و دیگر رمزارزها بپردازید. 

فروش توکن بیت تورنت  

سرمایکس یکی از برترین صرافی‌های ایرانی است که با کارمزد پایین و سرعت تراکنش بالا در حال خدمت رسانی به افراد علاقمند به ارزهای دیجیتال است. اگر  توکن بیت تورنت دارید و فروش آن به صرافی امن با کارمزد مناسب یکی از دغدغه‌های شما شده است می‌توانید پس از ثبت نام و احراز هویت در سایت سرمایکس نسبت به فروش ارز خود اقدام کنید.  

قیمت بیت تورنت  

در زمان نگارش این مقاله قیمت بیت تورنت در سایت سرمایکس برابر با ۸۳.۴۱۷۸۶ است که کاربران و علاقمندان به خرید این ارز دیجیتال همان‌طور که قبلا نیز اشاره کردیم با ثبت نام و احراز هویت در سایت می‌تواند نسبت به خرید آن اقدام کنند. 

ثبت نظر

برای ارسال نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید

نظرات کاربران

احمد بادامه

سلام ..یک از که آینه دار باشه برای نگهداری شش ماه .اگر دوستان مطمئن هستند معرفی کنند ‌..نام صرافی که ارز را دارد لطف کنید بنویسید .ممنون

مسعود واکی

دوستان لطفا، راهنمایی بفرمایید از کدام والت استفاده کنیم که بیت تورنت تو شبکه trc20 داشته باشه؟ من تقریبا خیلی از والت ها رو دیدم، فقط trc10 دارن.

شهرام

سلام . در جواب عزیزی که بهترین ولت جهت نکهداری بیت کویین را سوال نمودند باید عرض کنم بهترین ولت برای ترون و بیت تورنت .. ولت اختصاصی ترون لینک پرو میباشد

جمال رضائیان

سلام عزیزان من میخام بیت تورنت بخرم از کدوم ولت استفاده کنم که شبکش trc20 باشه ؟ لطفا راهنمایی کنید

بنیامین شکوهی

با سلام جناب فرهودی اصل، قیمت ها رو لطفا با قیمت های واقعی و درست سایر وب سایت ها مقایسه بفرمایید.

فرهاد فرهودی اصل

سلام قیمتاتون خیلی تفاوت داره

بنیامین شکوهی

با سلام کارمزد این ارز خیلی کم هزینه انتقال شبکه : 1,598 تومان

دانیال صفائیان پور

تفاوت قیمت باید برای کارمزد باشه احتمالا در حد چند ریال هست

بنیامین شکوهی

با سلام جناب شعبانی، ارزجو قیمت های لحظه ای و جهانی رو به صورت واقعی به شما نمایش میده، قیمت هایی که از جاهای دیگه می بینید دقت کنید نرخ واقعی باشه و موجودی واقعی داشته باشند.

عليرضا اميني

میشه روtrc10ovdn

حسن شعبانی راد

اینجا چرا قیمت با جاهای دیگه فرق داره؟؟! خرید گرون فروش ارزون!!!!!!!! معاملات لحظه ای هم که نشون نمیده!!

بنیامین شکوهی

با سلام جناب براتی قیمت لحظه ای و با قیمت جهانی برابر هست به صورت شفاف

عباس براتی

چرا تفاوت قیمت داره اینجا با بازار اونم خیلی زیاد

مجید آب روان

بخر خوبه آینده داره

بیژن قلی آبادی

سلام میخواستم دوستانی که اطلاعات دقیق از این ارز دارن یکمی راهنمایی کنن که چجوریه و از نظر اینکه زیر مجموعه ترون هستش امکان پیشرفتش و سرمایه گذاری مطمئن روش هست یا نه ؟ ممنون میشم وقت بزارید توضیح بدید

streamline
هفت روز هفته، در 24 ساعت شبانه‌روز پاسخگوی شما هستیم
call icon تماس با پشتیبانی