ads
ads
در حال بارگذاری...
کازاما

Kusama(KSM)

1,394,464 تومان خرید
بالاترین قیمت روز
1,420,960تومان
پایین ترین قیمت روز
1,383,147تومان
1 ساعت
-0.177696%
24 ساعت
0.292082%
7 روزه
2.57914%
در حال بارگذاری...
کازاما

Kusama(KSM)

1,353,621 تومان فروش

قیمت کازاما

Kusama

(KSM)
26.1433 USD

معاملات 24 ساعته
USD 5,808,601
حجم بازار
USD 221,436,000
سکه در گردش
KSM 8,470,100
موجودی قابل عرضه
KSM 9,651,220
در حال بارگذاری...

خرید و فروش کازاما

کازاما (KSM) یک شبکه مقیاس‌پذیر بلاک‌چینی است که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد قبل از انتشار بلاک‌چین یا برنامه‌های جدید خود، آن‌ها را آزمایش کنند. کازاما یک محیط پیش تولید عمومی برای پولکادات (DOT) فراهم می‌کند. بلاک‌چین‌های موجود در شبکه کازاما، پاراچین (Parachain) نامیده می‌شوند که در مقایسه با شبکه‌های قدیمی، ویژگی‌های متعددی به همراه دارند.
سایر شبکه‌های بلاک‌چینی به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهند تا تنها به وسیله قراردادهای هوشمند بلاک‌چین خود را ایجاد کنند، اما کازامابه دنبال دادن اختیار و آزادی کامل بر بلاک‌چین به توسعه‌دهندگان است. هدف توسعه‌دهندگان از این امر، ارائه آزادی به توسعه‌دهندگان برای بهینه‌سازی موارد استفاده بهتر است که این منجر به برنامه‌های غیرمتمرکز بهتر و ایمن‌تر برای همه می‌شود.
قراردادهای هوشمند درست مانند قراردادهای معمولی هستند، با این تفاوت که به جای نوشته شدن روی یک کاغذ، در قالب پروتکل‌هایی روی بلاک‌چین ثبت و اجرا می‌شوند. علاوه بر این، ارتقاهای پولکادات قبل از عرضه رسمی، در کازاما آزمایش می‌شوند به طور کلی، یکی از موارد استفاده و ویژگی‌های مهم شبکه کازاما، تسهیل آزمایش بلاک‌چین‌ها و ارتقاهای مرتبط به آن‌ها قبل از عرضه‌ی رسمی است.
جدای از تمام موارد گفته شده، لازم به ذکر است که شبکه کازاما یک بلاک‌چین کامل است و صرفاً یک شبکه‌ی آزمایشی برای پولکادات نیست. توکن بومی این شبکه یک توکن حاکمیتی است و اعضای جامعه‌ی آن می‌توانند با در اختیار داشتن توکن آن، در رأی‌گیری‌های مرتبط به شبکه شرکت کنند. علاوه بر این، به لطف مقیاس‌پذیری خوب، قابلیت همکاری و انعطاف بالا در توسعه بلاک‌چین‌ها، توسعه‌دهندگان بسیاری زیادی کازاما را برای آزمایش و ساخت بلاک‌چین خود انتخاب می‌کنند.

 خرید و فروش
خرید و فروش کازاما ‏به سریع‌ترین زمان و با بهترین قیمت، بر بستر KSM‎ در صرافی سرمایکس امکان‌پذیر است.
برای ثبت سفارش خرید کازاما، کافی است با مراجعه به وب‌سایت یا اپلیکیشن سرمایکس، وارد پنل کاربری خود شوید. در صورتی که حساب کاربری ندارید، ساخت و احراز هویت بسیار سریع است و همین امروز می‌توانید ثبت نام خود را انجام دهید.
پس از ورود به حساب کاربری، از منوی راست صفحه گزینه "خرید ارز" یا "فروش ارز" را انتخاب کرده و سپس با کمک کادر جستجو، ارز دیجیتال کازاما (KSM) را پیدا کنید. حال می‌توانید سفارش خرید یا فروش کازاما را با بهترین قیمت و کمترین کارمزد ثبت کنید تا معامله شما انجام شود.
در صورتی که برای خرید یا فروش کازاما مشکلی دارید، پشتیبانی سرمایکس به صورت 24 ساعته در هفت روز هفته به صورت آنلاین، تلفنی و تیکتی پاسخگوی شماست.

قیمت
کازاما در آذر ماه 1401 قیمت 25.06 دلاری دارد و با ارزش بازار 212 میلیون دلاری، در رتبه 109 بازار قرار گرفته است. این ارز دیجیتال در زمان اوج قیمتی در 18 می سال 2021، به بیش از 623.75 دلار نیز رشد داشته است.  تاریخچه

کازاما در سال 2019 توسط یکی از خالقان شبکه پولکادات یعنی گاوین وود (Peter Czaban)، راه‌اندازی شد. لازم به ذکر است که گاوین یکی از بنیان‌گذاران بلاک‌چین اتریوم (ETH) است. شبکه پولکادات خود در سال 2016 و توسط گاووین وود، پیتر زابان (Peter Czaban) و رابرت هابرمیر (Robert Habermeier) راه‌اندازی شد.

  تکنولوژی

کازاما در میان پلتفرم‌های بلاک‌چینی غیرمعمول محسوب می‌شود، زیرا خدمات آن عمدتاً شامل توسعه‌دهندگانی می‌شود که می‌خواهند پروژه‌های جسورانه‌ و بلندپروازانه‌ی خود را به سرعت توسعه‌ دهند. از این روز، این پروژه‌ی بلاک‌چینی روی یک طرح چند‌زنجیره‌ای و ناهمگن ساخته شده است که از یک سیستم اجماع اثبات سهام (NPoS) استفاده می‌کند. لازم به ذکر است که این سیستم جایگزینی بر سیستم اثبات کار (POW) است که توسط بیشتر بلاک‌چین‌ها استفاده می‌شود.
فناوری اجماع اثبات سهام کازاما را قادر می‌سازد تا بدون نیاز به فورک کردن، به‌روزرسانی‌ها را به سرعت در شبکه اجرا کند. همچنین کازاما از ارسال پیام زنجیره‌ای متقابل (XCMP) نیز برای برقراری ارتباط با سایر پاراچین‌ها در شبکه کازاما استفاده می‌کند.
مانند پولکادات، کازاما دارای فناوری حاکمیت زنجیره‌ای است که این حاکمیت غیرمتمرکز و بدون مجوز است و به هر کسی که توکن بومی کازاما را داشته باشد اجازه می‌دهد که در تصمیم‌گیری‌ها حق رأی داشته باشد. در پایان، این پروژه به پروژه‌هایی خدمات می‌دهد که می‌خواهند به مرحله اجرا برسند و به‌روزرسانی‌ها و ارتقاها را بدون نیاز به پیاده‌سازی فورک برای آن‌ها، راه‌اندازی کنند.

معایب

کازاما از بهترین پلتفرم‌های بلاک‌چینی در زمینه خدمات‌رسانی به توسعه‌دهندگان محسوب می‌شود و بیشتر آن‌ها برای توسعه بلاک‌چین خود یا آزمایش آن، به کازاما روی می‌آورند. با این حال، کازاما نکات منفی قابل توجهی نیز دارد که یکی از آن‌ها، بستر آزمایشی بودن برای پولکادات است. به عبارتی، بهتر است بگوییم که کازاما موش آزمایشگاهی بلاک‌چین پولکادات محسوب می‌شود.
این مسئله می‌تواند برای کازاما خطرناک باشد، زیرا به واسطه‌ی موش آزمایشگاهی بودن برای پولکادات، ممکن است در معرض خطرات بیشتری قرار بگیرد، خطراتی که ممکن است به نحوی تبعات جبران‌ناپذیری برای بلاک‌چین کازاما داشته باشند. لازم به ذکر است که این موضوع باعث اعتماد پایین سرمایه‌گذاران به این پروژه نیز شده است.

  مزایا

شاید مهم‌ترین مزیت کازاما را بتوان سرعت بیشتر آن نسبت به پولکادات دانست. از آن رو که کازاما محیط آزمایشی برای پولکادات محسوب می‌شود، این برتری کازاما نسبت به آن نیز به نوبه خود نوعی مزیت محسوب می‌شود و قابل توجه است. از دیگر مزایای کازاما، ویژگی حاکمیتی آن است که به اعضای جامعه‌ی خود اجازه می‌دهد با در اختیار داشتن توکن شبکه، در تصمیم‌گیری‌ها شرکت کنند.


  کیف پول
کازاما امروزه در صرافی‌های غیرمتمرکز مختلفی عرضه شده است و توسط کیف پول‌‌ کازاما پشتیبانی می‌شود. همچنین اگر نمی‌خواهید با کیف پول‌های پیچیده و کارمزدهای بالا کار کنید، ذخیره‌سازی و انتقال کازاما در کیف پول داخلی سرمایکس امکان‌پذیر است.
این کیف پول ایرانی اطمینان حاصل می‌کند که دارایی‌های شما به امن‌ترین روش ذخیره می‌شوند و در هر زمانی، به راحتی و با کمترین کارمزد و بدون نگرانی از خطرات تحریم قابل برداشت و انتقال هستند.

آدرس سایت

برای این که بتوانید از آخرین اخبار و بروز رسانی‎های صورت گرفته در باره ‏ی کازاما مطلع شوید، می‏توانید به سایت رسمی این ارز با آدرس زیر مراجعه نمایید.

https://kusama.network/

ثبت نظر

برای ارسال نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید

نظرات کاربران

streamline
هفت روز هفته، در 24 ساعت شبانه‌روز پاسخگوی شما هستیم
call icon تماس با پشتیبانی