در حال بارگذاری...
مونرو

Monero(XMR)

5,117,839 تومان خرید
بالاترین قیمت روز
5,152,225تومان
پایین ترین قیمت روز
5013345.25تومان
1 ساعت
0.03%
24 ساعت
0.58%
7 روزه
3.24%
در حال بارگذاری...
مونرو

Monero(XMR)

4,962,772 تومان فروش

قیمت مونرو

Monero

(XMR)
138.174 USD
Rank #24

معاملات 24 ساعته
USD 75,837,249
حجم بازار
USD 2,515,590,000
سکه در گردش
XMR 18,206,000
موجودی قابل عرضه
XMR 18,206,000
در حال بارگذاری...

خرید و فروش مونرو

کیف پول monero : نحوه ایجاد و استفاده از آدرس آنلاین کیف پول monero

Monero یک پول امن، خصوصی و غیرقابل ردیابی است و به صورت آزاد در دسترس همه قرار دارد. این ارز دیجیتال مبتنی بر گواه اثبات کار (proof-of-work) است و در خرید و فروش‌ها از نام کوتاه XMR برای آن استفاده می‌شود.

در شش ماه گذشته ارزش Monero با 394.07٪ افزایش یافته است. این عددی نیست که به آسانی بتوانیم آن را نادیده بگیریم. در اینجا، به شما آموزش خواهیم داد که چگونه می توانید آدرس کیف پول خود را برای Monero  ایجاد کنید.

نحوه ایجاد آدرس آنلاین کیف پول monero

MyMonero سریع ترین راه برای ایجاد کیف پول XMR است که یک رابط وب می باشد بنابراین شما باید مطمئن شوید که سیستم و مرورگرتان  امن است. به جای استفاده از مرورگر معمولی،  از مرورگر دلخواه خود با  استفاده از رمزنگاری حسابهای کاربری استفاده کنید.

  1. به آدرس  MyMonero.com بروید (از دستگاه مجازی یا حالت ناشناس مرورگر استفاده کنید)
  2. روی create an account   کلیک کنید.

در صفحه بعد، کلید ورود خصوصی را مشاهده خواهید کرد. کلید ورود خصوصی تنها راه دسترسی به حساب MyMonero شماست. حتما آن را یادداشت کرده و در مکان امن نزد خود نگهداری نمایید.

با کلیک بر روی دکمه ی log me به آدرس کیف پول monero جدید منتقل خواهید شد.

بقیه چیزها خیلی ساده هستند. شما می توانید آدرس کیف پول XMR جدید خود را برای دریافت و یا ارسال پول ایجاد کنید. همچنین هر زمان روی دکمه ی transactions کلیک کنید تراکنشات گذشته یا فعلی خود را می توانید مشاهده نمایید.

به قسمت Mixin توجه کنید.

در اینجا Mixin به به این شرح است: "تعداد Mixin ها به تعداد امضا های دیگر (به غیر از شما) در امضای حلقه اشاره می کند که معامله را مجاز می داند. بنابراین یک Mixin 3 بدین معنی است که در مجموع 4 امضا وجود دارد. یعنی کسی که به بلوک مونرو نگاه می کند هیچ راهی برای دانستن اینکه کدام یک از چهار امضا کننده واقعی فرستنده است ندارد. "

Monero برای مبهم کردن هویت فرستدگان و گیرندگان از یک فناوری خاص به نام «امضاهای حلقه‌ای» استفاده می‌کند که این فناوری از ویژگی‌های اصلی پروتکل CryptoNote است. امضاهای حلقه‌ای هویت فرستنده را از طریق مخلوط کردن، پنهان می‌کند. Monero کلیدهای حساب کاربری یک کاربر را با کلیدهای عمومی‌ به‌دست آمده از بلاک چین ترکیب و یک حلقه با امضاهای ممکن ایجاد می‌کند. لذا ناظران خارجی نمی‌توانند یک امضا را به یک کاربر خاص پیوند دهند.

مفهوم امضای حلقه ای ابتدا توسط دانشگاه MIT و موسسه Weizmann در مقاله‌ای در سال ۲۰۰۱ شرح داده شد و استفاده از این تکنولوژی در آن زمان که بیشتر ارزهای رمزپایه مورد استفاده در بلاک چین جدید بودند و زمانی برای سنجیدن آن‌ها سپری نشده بود، باعث اثبات مشروعیت Monero گردید.

در ابتدای کار، امضاهای حلقه‌ای اطلاعات فرستندگان و گیرندگان درگیر معامله را بدون مخفی کردن مبلغ انتقال، مبهم می‌کرد؛ اما آپدیتی به نام RingCT یک امضای حلقه‌ای جدید را به کار گرفت که هم ارزش معاملات و هم اطلاعات گیرنده و فرستنده را پنهان می‌‌کند.

پروتکل CryptoNote که مونرو بر اساس آن کار می‌کند، به جز ویژگی استفاده از امضاهای حلقه‌ای، ویژگی دیگری دارد که استفاده از کلیدهای تبادل یک بار مصرف است و به واسطه آن‌ها تراکنش‌ها غیر قابل ردیابی می‌شوند.

علاوه بر استفاده از امضاهای حلقه‌ای، Monero حفظ حریم خصوصی را به واسطه آدرس‌های خالی که به طور تصادفی تولید می‌شوند، بالا می‌برد. با این ویژگی، گیرندگان یک آدرس واحد را منتشر می‌کنند و معاملاتشان به آدرس‌های جداگانه منحصر به‌فردی ارسال می‌شود. در نتیجه معاملات Monero را نمی‌توان به آدرس منتشر شده از گیرنده یا فرستنده پیوند داد.

لذا می‌توان گفت Monero با کمک این دو ویژگی درجه بالایی از ناشناس بودن را برای کاربران خود فراهم می‌کنند؛ نکته جالب اینجا است که در پروتکل CryptoNote، میزان ناشناس بودن را خود کاربران انتخاب می‌کنند که می‌خواهند بین ۵ نفر یا بین ۵۰ نفر پنهان شوند؛ هرچه میزان ناشناس بودن بیشتر باشد، کاربر باید کارمزد بیشتری بپردازد.

هنگامی که کارتان تمام شد، به سادگی صفحه را ببندید. هر زمان که نیاز به وارد شدن به کیف پول Monero خود دارید ، به آدرس  MyMonero.com بروید و با 13 کلمه (کلید خصوصی) وارد شوید.

چگونه Monero بگیریم؟

شما می توانید از  Changelly  برای مبادله Bitcoin یا ETH یا دیگر رمزنگاری های معامله شده با  Monero استفاده کنید.

همچنین منابع دیگری وجود دارند  که ممکن است مفید باشند:

موضوع رسمی مونرو در Redditمونرو ویکی

سایت رسمی مونرو

دانلود هسته مونرو

مونرو توسط کارت های گرافیکی (GPU) قابل استخراج است .شما می توانید با در اختیار  قراردادن  کامپیوتر قدرتمند خود برای شبکه، ارز مونرو با نام XMR استخراج کنید و از آن استفاده کنید. همچنین مونرو را می توانید از صرافی های معتبر خریداری کنید. کیف پول های زیادی برای ذخیره مونرو وجود دارد.

Monero به دلیل حریم خصوصی عالی خود، یکی از محبوب ترین رمزنگاری ها شناخته شده است. وبسایت آن،  Monero را به عنوان "امن، خصوصی، و ارز غیر قابل شناسایی " توصیف می کند.

با افزایش قیمت آن، دیر یا زود، بسیاری از مردم به دنبال راهی برای نگهداری XMR خود در ذخیره سازی امن خواهند بود.

مونرو، با وجود داشتن یکی از محبوب ترین رمزنگاری ها، توسط دو شرکت بزرگ سخت افزار کیف پول پشتیبانی نمی شود:  TREZOR و Ledger.

Ledger ادعا می کند که مونرو سد  راهش است، گرچه در حال حاضر در دستگاه های فعلی Ledger پشتیبانی نمی شود. TREZOR از Monero پشتیبانی نمی کند اما ممکن است در نسخه TREZOR 2 به زودی، این امکان ، عرضه شود.

کیف وب Monero

MyMonero تنها کیف وب برای Monero است. این اداره ، متعلق به ریکاردو اسپانی است که یکی از توسعه دهندگان Monero است.

کیف پول مانند یک  حساب کار می کند. شما یک حساب کاربری ایجاد می کنید و می توانید برای دسترسی به وجوه خود به صورت آنلاین وارد شوید. MyMonero تنها کلیدهای شما را رمزگذاری می کند و داده ها را در سرورهای خود ذخیره می کند. و به هیچ عنوان نمی تواند به وجوه شما دسترسی پیدا کند.

کیف پول دسکتاپ Monero

بهترین و تنها کیف پول دسکتاپ Monero ، کلاینت رسمی و اداری است که یک گره کامل می باشد.

این کیف را می توانید از وب سایت رسمی Monero دریافت کنید.

داشتن کیف پول دیجیتال نیاز ضروری برای دریافت و ارسال است. کیف پول به صورت کاملا خصوصی یک تاریخچه از تراکنش‌های شما را هم نگه داری می‌کند. همینطور برای امضا کردن و استخراج باید کیف پول داشته باشید. کیف پول‌های ارز رمز پایه انواع مختلفی دارد که متداولترین نوع، نرم افزاری است که در رایانه نصب می‌شود. البته به دلیل مسائل امنیتی برای حجم زیادی از ارز رمز پایه توصیه می‌شود از کیف پول‌های نرم افزاری که در رایانه یا موبایل متصل به اینترنت نصب می‌شوند استفاده نکنید.

کیف پول نرم افزاری رسمی مونرو از وبسایت آن قابل دریافت و نصب است (GetMonero.Org). برای انواع سیستم عامل رایانه و موبایل نسخه‌های مختلف توسعه داده شده است. اگر کیف پول نرم افزاری را می‌خواهید نصب کنید در کل دو نوع وجود دارد یکی بصورت خط فرمان (Command-Line) که بیشتر مورد استفاده کسانی است که می‌خواهند استخراج کنند یا یک Node بلاک چین راه اندازی کنند و نوع دوم با ظاهر گرافیکی بدون نیاز به دانش تخصصی، که برای استفاده از این نوع باید به یک Node وصل شوید. هر Node یا گره در شبکه یک نسخه کامل از بلاک چین را دارد و به گردش کار بلاک چین کمک می‌کند.

کیف پول کاغذی مونرو از طریق سایت https://mymonero.com قابل ایجاد است. اگر هم نیاز به کیف پول سخت افزاری داشته باشید به زودی از طرف انجمن توسعه دهندگان عرضه خواهد شد.


ثبت نظر

برای ارسال نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید

نظرات کاربران

streamline
هفت روز هفته، در 24 ساعت شبانه‌روز پاسخگوی شما هستیم
call icon تماس با پشتیبانی