GameCredits  که در واقع همان تشکیلاتی است که در پشت توکن Game قرار دارد، خبر ایجاد یک اپلیکیشن دسکتاپ را اعلام کرد که کاربران را قادر خواهد ساخت که رمزارز استخراج کنند. این اپلیکیشن برای ویندوز، Mac و Linux موجود است و از این لینک می توان آن را دانلود کرد.مدیر جامعه GameCredits، Jack Kuveke می گوید هدف از  ایده ی Gshare آن است که “علاقه مندان بازی های رایانه ای که GPU ( کارت پردازش گرافیکی) قدرتمندی در اختیار دارند، بتوانند ظرفیت اضافی سخت افزار خود را، در زمانی که مشغول بازی نیستند، مدیریت و کنترل نمایند.”

او اعلام کرد که تقاضا برای GPU در حال حاضر بسیار بالاست و افراد به منظور استخراج و محاسبات، آنها را به کار می برند. در عین حال که GPU قدرت وسیله هایی اختصاصی مانند ASIC را ندارد، اما برای استخراج رمزارز ها بسیار بهتر از CPU می باشد و همین امر باعث اوج گرفتن قیمت GPU در سال گذشته شد.

” میانگین قیمت ۱۲ ماه بر حسب دلار برای کارت گرافیک Radeon RX580 ” Source

GameCredits و Gshare

این نرم افزار، قدرت پردازش سیستم افراد را اجاره کرده و در قبال آن به افراد توکن Game می دهد. این اپلیکیشن در حال توسعه است و نسخه ای که بیرون داده شده، نمونه ی اولیه و آزمایشی است و در واقع رمزارز هایی مانند Zcash را استخراج می کند که سازمان GameCredits از طریق توکن Game به افراد استخراج گر پاداش می دهد. این نرم افزار سبب می شود که افراد از سخت افزار خود زمانی که به آن نیاز ندارند، سود کسب کنند.

سودی که فرد دریافت می کند بستگی به میزان قدرت سیستم او و ارزش توکن Game دارد و درجه سختی سکه هایی که استخراج می شوند نیز بر سود کلی تاثیر می گذارند. این پلتفرم در حال بهبود بخشیدن اپلیکیشن مذکور و آسان سازی آن، و نیز افزودن نما های دیگری به این نرم افزار می باشد.

به طور متوسط درآمد حاصل از این اپلیکیشن در محدوده ی ۲۰ تا ۷۰ دلار قرار دارد که با توجه به قدرت سیستم افراد متفاوت است و کسانی که سیستم بسیار قدرتمندی دارند، می توانند بیشتر از این مقدار هم کسب درامد کنند. این اپلیکیشن قابلیت تنظیم داشته و افراد می توانند آن را به طور دلخواه تنظیم کنند تا در مواقع استفاده شخصی،  بر عملکرد سیستم تاثیر منفی نگذارد و سرعت سیستم را کاهش ندهد.

در آینده قرار است که قابلیت ها و نما های بیشتری به Gshare اضافه گردد که از جمله آنها می توان تنظیم خودکار را نام برد. در حال حاضر این نرم افزار بر روی استخراج رمزارز ها معطوف و متمرکز است، اما قرار است در دراز مدت برای کار های سودآوری که نیازمند قدرت GPU است، مانند تحقیقات علمی و یا محاسبات پیشرفته به کار رود.

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به ارزجو نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.