امروزه صرافی ارز دیجیتال به یکی از مهم‌ترین پلتفرم‌های اکوسیستم های مالی تبدیل شده‌اند و بخش عظیمی از تراکنش‌ها و فعالیت‌های مالی کاربران این بازار بلاک چینی، به کمک صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز بازار انجام می‌شود.  با وجود تنوع زیاد صرافی‌های ارز دیجیتال، تنها برخی از این صرافی‌ها می‌توانند در سطح جهانی به موفقیت برسند و اعتبار زیادی پیدا کنند. بایننس از جمله این صرافی‌ها است که امروزه به عنوان بزرگترین و برترین صرافی ارز دیجیتال جهانی به شمار می‌رود.

این صرافی در راستای گسترش فعالیت‌های خود و ارائه راه حل برای برخی چالش و مشکلات فعالان صنعت بلاک چین، در جولای سال 2017 ارز دیجیتال اختصاصی خود را نیز به نام بایننس کوین عرضه کرده است. ارز دیجیتالی که طی چند سال گذشته با حمایت‌های همیشگی صرافی بایننس موفق شده است تا به لیست ارز‌های دیجیتال برتر بازار راه پیدا کند.

اگر از علاقه مندان و خریداران بایننس کوین هستید، ادامه مطالعه این مطلب را از دست ندهید زیرا می‌خواهیم برخی از پیش‌بینی‌های بایننس کوین تا سال 2024 را بررسی کنیم.

آینده قیمتی بایننس‌کوین چگونه است؟

آینده قیمت ارز دیجیتال بایننس‌ کوین

برخلاف بسیاری از ارز‌های دیجیتال که نوسانات قیمتی آن‌ها تنها براساس رفتار جامعه و اخبار پیرامون روند توسعه و ویژگی‌های آن‌ها رقم می‌خورد، بایننس کوین ارز دیجیتال صرافی بایننس است و به همین دلیل طبیعی است که اخبار پیرامون این صرافی نیز تأثیر مستقیمی بر روند قیمتی بایننس کوین دارد.

به همین دلیل علاوه بر بررسی ویژگی‌های بایننس کوین در پیش‌بینی قیمت آن، بررسی شرایط صرافی بایننس نیز اهمیت بسیاری دارد. بایننس تا به امروز به عنوان یک صرافی معتبر و قابل اطمینان به فعالیت خود ادامه داده است. از زمان عرضه ارز دیجیتال بایننس کوین، خدمات این صرافی گسترش یافته است و این ارز دیجیتال در بخش‌های مختلفی از جمله شبکه بومی بایننس، تشویق کاربران و پرداخت کارمزد‌ها کاربرد پیدا کرده است.

بایننس همچنین با عرضه شبکه بلاک چینی هوشمند خود، به توسعه‌دهندگان این امکان را داده است تا از شبکه بی‌ ان بی‌ چین برای عرضه برنامه‌ها و کیف پول‌های بلاک چینی خود استفاده کنند. موضوعی که به طور مستقیم تأثیرات مثبتی را برای اکوسیستم و کاربرد‌های بایننس کوین به همراه دارد.

بی ‌ان بی ‌چین شبکه‌ای سریع و کم کارمزد است و با پشتیبانی از طیف وسیعی از ارز‌های دیجیتال، به شبکه محبوبی برای انتقال ارز‌های دیجیتال پرکارمزد بازار تبدیل شده است.

کاربران در هنگام استفاده از شبکه بایننس برای انتقال ارز‌های خود، مجبور هستند تا کارمزد تراکنش را با بایننس کوین پرداخت کنند. بنابراین هرچه این شبکه محبوب‌تر باشد، بایننس کوین نیز کاربرد و استفاده بیشتری پیدا می‌کند.

همانطور که واضح است، موفقیت و رشد قیمت بایننس کوین کاملاً به صرافی بایننس و شبکه آن وابسته است. این صرافی تا به امروز بدون مشکل به فعالیت خود ادامه داده است و بار‌ها چالش‌ها و بحران‌های مختلفی از جمله ورشکستگی و هک صرافی‌ها، زمستان‌های ارز دیجیتال و موارد دیگر را پشت سر گذاشته است.

با این حال اخیراً بایننس با مشکلات قانونی مواجه شده است و شعبه آمریکا این صرافی مجبور به توقف ارائه بسیاری از خدمات خود شده است. کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا نیز تا به امروز بار‌ها برعلیه بایننس صحبت‌هایی را مطرح کرده است.

در حالی که خطر از دست رفتن بازار آمریکا برای بایننس وجود دارد، اما این صرافی در دیگر نقاط جهان با مشکلات قابل توجهی مواجه نیست و بعید است که حاشیه‌ها و چالش‌های اخیر تأثیرات قابل توجه طولانی مدتی در فعالیت این صرافی داشته باشند.

حال که با شرایط کلی پیرامون بایننس کوین و عوامل تأثیرگذار بر روند قیمتی آن آشنا شدید، وقت آن است که برخی از پیش‌بینی‌های عددی مطرح شده از آینده این ارز دیجیتال را بررسی کنیم.

آینده بایننس کوین

تحلیلگران سایت bitcoinwisdom بر این باور هستند که بایننس کوین تا پایان سال 2023 می‌تواند تا 297 دلار نیز رشد قیمتی داشته باشد، روندی که در سال 2024 به اوج خود می‌رسد و پیش‌بینی می‌کنند که این ارز دیجیتال قیمت 466 دلاری ثبت کند.

پیش‌بینی سایت coincodex قیمت کمتری را برای بایننس کوین در ابتدای سال 2024 مطرح می‌کند، تحلیلگران این سایت بر این باور هستند که بایننس کوین در حالی که به محدوده 209 دلار می‌رسد، اما در سال 2024 می‌تواند حتی تا 1251 دلار نیز رشد داشته باشد.

Changelly نیز محدوده قیمتی بایننس کوین در سال 2023 را بین 214 تا 380 دلار پیش‌بینی می‌کند و تحلیلگران آن بر این باور هستند که این ارز دیجیتال تا 700 دلار نیز در سال 2024 می‌تواند برسد.

Cryptonewsz نیز دید مثبتی نسبت به روند قیمتی آینده بایننس کوین دارد و پیش‌بینی می‌کند که این ارز دیجیتال در سال 2024 به محدوده‌های 510 و 645 دلار خواهد رسید.

سرمایه‌گذاری در بایننس کوین

با توجه به سابقه فعالیت و نوسانات قیمتی بایننس کوین، این ارز دیجیتال امروزه به گزینه محبوبی برای سرمایه‌گذاران بازار تبدیل شده است و بسیاری از تحلیلگران انتظار افزایش قیمتی این ارز را در سال 2024 دارند. با این حال مهم است توجه داشته باشیم که عوامل مختلفی در روند‌ قیمت ارز دیجیتال تأثیرگذار هستند و سرمایه‌گذاران نباید تنها براساس پیش‌بینی‌های دیگران معاملات خود را انجام دهند.

تحلیل روند‌های قیمتی، داشتن استراتژی معاملات و استفاده از ابزار‌هایی مانند استاپ لاس به تریدر‌های این بازار کمک می‌کند تا طی سال 2023 و 2024 معاملات پرسودی را با سرمایه‌گذاری در بایننس کوین داشته باشند.