در توئیتی که روز گذشته منتشر شد، اسنودن که به دلیل افشای اسناد مخفی که نشان از وسعت عملیات جاسوسی جهانی آمریکا و انگلیس دارد، معروف و مشهور است، نوشت:

این اولین بار است که احساس می کنم دوست دارم، بیت کوین بخرم. این سقوط بیش از حد وحشت آور بوده و دلیل کمی دارد.

سرمایه گذاران وحشت زده

اظهارات اسنودن پس از شدیدترین افت بیت کوین در روز گذشته عنوان شد، زمانی که بیت کوین به به پایین ترین نرخ سالانه خود یعنی ۳،۷۸۲ دلار رسید.

این سقوط چشمگیر با محدودیت های ایجاد شده بازار در سراسر جهان روبرو شد، زیرا دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده در واکنش به گسترش ویروس کرونا محدودیت های مسافرتی جدیدی را اعلام کرده است.

در ۱۲ مارس، داو جونز و FTSE بدترین روز خود را از زمان سقوط دوشنبه سیاه در اکتبر ۱۹۸۷ متحمل شدند که باعث شد تا فدرال رزرو نیویورک، یک اقدام اضطراری برای پامپ کردن ۱٫۵ تریلیون دلار به سیستم مالی آمریکا اعلام کند.

پیتر براندت، یکی از معامله گران کهنه کار بازار که به خاطر پیش بینی درستش در مورد سقوط بازار گاوی ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۷ مشهور می باشد، دو روز گذشته نظر خود را در مورد جفت ارز معاملاتی بیت کوین / دلار طی پستی در توئیتر عنوان کرد. وی در این باره نوشت:

“اگر نمودار قیمت این ارز دیجیتال را بدون تعصب تفسیر کنم، می گویم به زیر ۱۰۰۰ دلار کاهش خواهد یافت.”

اسنودن و ارزهای دیجیتال

نگاه صعودی اسنودن به بیت کوین ممکن است در میان این بحران جهانی بازار، فرصت طلبانه نباشد. در پاییز سال ۲۰۱۹، اسنودن اظهار داشت که ممکن است برای دور زدن تلاش دولت ایالات متحده برای محدود کردن دسترسی اش به سود حاصل از انتشار کتاب خود ، دارایی هایش را به به بیت کوین تبدیل کند.

علاوه بر این، سرورهایی که اسنودن در سال ۲۰۱۳ از آن استفاده کرده بود تا هزاران اسناد را به دست روزنامه نگاران برساند، ظاهراً برای استفاده از بیت کوین هزینه شده بود، اگرچه این افشاگر در مورد ارزهای دیجیتال ابراز نگرانی کرده است، بلاک چن را ویرانگر عمومی می نامد.

وی در مارس ۲۰۱۸ تأیید کرد که از مونرو استفاده کرده است و مجدداً حمایت خود را از زی کش به عنوان “جالب ترین” آلت کوین با محوریت حفظ حریم خصوصی در بازار اعلام کرده بود.

لازم به ذکر است که وی در آن زمان در مورد بیت کوین عنوان کرده بود که نقطه ضعف این ارز دیجیتال، ایراد ساختاری بزرگ، ماندگار ماندن عیوب در طولانی مدت دفتر کل عمومی آن می باشد.