video thumb

الن دی‌جنرس کمدین، نویسنده، بازیگر و مجری تلویزیون آمریکایی از بیت‌ کوین می‌گوید!

بیت کوین در برنامه الن‌شو

اگر یک درصد شک داشتیم که آیا لفظ بیت‌کوین واقعا در رسانه ها پررنگ تر شده است یا خیر، الن دی‌جنرس این شک و شبهه را کنار زد! دیگر میتوان با اطمینان گفت که بیت کوین به رسانه جریان اصلی راه پیدا کرده است.

الن دی‌جنرس بیت کوین می‌گوید
الن دی‌جنرس بیت کوین می‌گوید

الن دی‌جنرس

الن دی‌جنرس کمدین، نویسنده، بازیگر و مجری تلویزیون آمریکایی است. او از سال ۲۰۰۳ تهیه‌کنندگی و مجری‌گری برنامهٔ تاک شوی الن دی‌جنرس شو را به عهده دارد.

الن اخیرا در برنامه تلویزیونی خود درباره بیت‌کوین صحبت کرده است. اگر الن را نمی‌شناسید باید بگویم که او بسیار شوخ طبع است!

او به کمک ذوق و قریحه مجری‌گری و همچنین این حس شوخ طبعی که در کلام خود دارد به همه اعلام کرد که «می‌داند بیت‌کوین چیست!»

در دنیای امروز که تکنولوژی نقش مهم و موثری را ایفا می‌کند، همه باید با جریان پیشرفت فناوری جلو بروند؛ وگرنه از قافله عقب خواهند ماند! همه ما حداقل اسم «بیتکوین» را چند بار شنیده ایم. اما در میان ما، تنها عده ای از افراد هستند که بیشتر درباره بیت کوین و فناوری ارزهای دیجیتال مطالعه می‌کنند…

و اما… سلبریتی ها نیز وارد این عرصه شده اند!

همه ما تا حدودی با بیت کوین آشنایی داریم و می‌دانیم که بیت‌کوین صدرنشین جدول ارزهای دیجیتال است. الن دی‌جنرس نیز درباره بیت کوین تحقیق کرده و بدین ترتیب در یکی از اجراهایش ضمن اشاره به قیمت بیت‌کوین، از تلاش خود برای دریافت ماهیت این ارز و کسب اطلاعات بیشتر درباره آن گفت و مثل همیشه توانست با بینندگان ارتباط برقرار کند. او به این موضوع نیز اشاره کرد که چگونه بعد از شناخت بیت کوین به یکی از طرفداران آن تبدیل شده است!

حتما الان با خود می‌‎گویید «فرقی نمی‌کند الن درباره آن صحبت کند یا نه، بیت کوین همین الآنش هم معروف است»! اما فراموش نکنید… برنامه الن شو، توانایی این را دارد که بیت کوین را به یک دنیای متفاوت از مخاطبان جدید معرفی کند. به ویژه اینکه این برنامه در میان تاک‌شو ها و گفتگوهای تلویزیونی پیوسته معروف و معروف تر می‌شود.

او در صفحه توییتر خود نوشته است:

اگر می‌خواهید بدانید بیت‌کوین چیست، من می‌دانم. کمی درباره آن یاد گرفته‌ام. (اشاره به ویدیویی که در توییت خود قرار داده است.)

الن در این توییت، ویدیو یک قسمت از برنامه را هم قرار داده که در آن حرفهای جالبی از برداشت شخصی خود درباره بیت‌کوین، کیف پول دیجیتال، و همچنین صعود و سقوط قیمتی بیت کوین می‌زند.

این شما و این الن اقتصاد‌دان!

برنامه الن شو در هر قسمت بالغ بر سه میلیون نفر بیننده دارد. در حال حاضر فصل پانزدهم این برنامه از تلویزیون پخش می‌شود. از این رو می‌توان گفت که الن شو توانسته با موفقیت توجه ها را به سوی بیت کوین جلب کند!

ظاهرا همه فکر می‌کنند که می‌دانند بیت‌کوین چیست! الن نیز طی اجرای خود با شوخ طبعی به این مساله اشاره می‌کند که همه می‌گویند: «بله می‌دانیم بیت‌کوین چیست»، اما در حقیقت اصلا با آن آشنایی ندارند و نمی‌توانند آن را توضیح دهند. آن هم به این خاطر است که ماهیت بیتکوین نسبت به سایر دارایی ها و ابزارهای مالی جدیدتر و ناشناخته تر است، و آن را نمی‌توان به سادگی درک کرد. چرا که ماهیت فیزیکی و ملموس ندارد. اما باید گفت که این مساله طبیعی است، زیرا هر فناوری تازه ای که پا به دنیا یا عرصه اقتصادی می‌گذارد تنها به واسطه گذر زمان برای افراد قابل درک و معمولی خواهد شد.

دی‌جنرس در ابتدای استندآپ خود از تماشاچیان می‌پرسد:

تا حالا اسم بیت‌کوین به گوشتان خورده؟

این سوال الن با استقبال گرم تماشاچیان مواجه شد، همه در پاسخ دست زدند و به قولی هورا کشیدند…

او در ادامه درباره بیت کوین از جمع پرسید، و با خنده به آنهایی که ادعا می‌کردند می‌دانند بیت کوین

دروغگوها!

سپس بلافاصله شروع کرد به توضیح اینکه بیت کوین حقیقتا چیست و چه درکی از آن پیدا کرده است:

هیچ کس نمی‌داند بیتکوین چیست! هیچکس… در واقع همه درباره بیت کوین صحبت می‌کنند اما هیچکس آن طور که باید بیت کوین را درک نکرده است.

او در جریان صحبت هایش بیت کوین را به یک فیلم سینمایی تشبیه کرد. فیلمی که همه آن را نگاه می‌کنند اما در واقع به هیچ عنوان سر از ماجرای آن در نمی‌آورند!

الن در ادامه گفت:

من که فقط این را فهمیده ام؛ بیت کوین یا ۲۰ هزار دلار ارزش دارد یا هیچی

و بعد اضافه کرد:

الکی نیست که آن زمان در مدرسه به من می‌گفتند الن اقتصاددان!… البته از آخر…

(اشاره به اینکه درس اقتصاد را افتاده بود و دوستانش به همین خاطر به او اقتصاددان می‌گفتند)

الن در ادامه اجرای کمدی اش درباره این صحبت کرد که برداشت شخصی او از بیتکوین چیست. در اینجا به یکسری از توضیحات کلی او درباره مفاهیم اساسی بیت کوین اشاره می‌کنیم:

«بیت کوین یک ارز دیجیتال غیر متمرکز است.» تفسیر من: فرض کنید بیت کوین یک بز بانمکه که دوست دارید آن را داشته باشید، و نازش کنید… اما نمی‌شه! چون که در واقعیت وجود نداره و مثل این عکس فقط در اینترنته!

بیت کوین را می‌توانید در یک کیف پول دیجیتالی نگه دارید. (البته او در ابتدا عمدا به جای واژه wallet از کلمه purse استفاده کرد که در واقع خنده دار است) کیف پول دیجیتال یک اپلیکیشن است که روی دستگاه موبایل نصب می‌شود، یا مثلا یک دستگاه کوچک شبیه به فلش مموی است که ممکنه آن را قاطی لباس‌ها در لباس‌شویی بیاندازید و ورشکسته شوید.

بیت کوین چیزی شبیه به بازار سهام یا بورس است. قیمت آن می‌تواند یکدفعه از ده هزار دلار به بیست هزار دلار برسد. «پولتان را دو برابر کند»

تمام این ها به کنار، بیت‌کوین شوخی نیست… الن نیز این موضوع را به خوبی می‌داند. او حین صحبت هایش به این موضوع نیز اشاره کرده است:

اگر روی بیت کوین سرمایه گذاری کنید؛ دو راه دارد: یا میلیونر می‌شوید و یا ورشکست

البته الن دی‌جنرس هنوز در هیچ عرضه اولیه سکه یا ICO

الن به هدیه دادن معروف است. اما ظاهرا که این دفعه به تماشاچیان بیت کوین هدیه نداد!

اگر این قسمت از الن شو را تماشا نکرده اید، خیلی نگران نباشید. این برنامه تا سال ۲۰۲۰ تمدید شده و قطعا مجددا در آن از بیت کوین خواهیم شنید…

اگر به دنبال سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتالی هستید می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره کارشناسان و پشتیبانان تیم ارزجو به سایت arzjoo.com مراجعه کنید.
جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ