در میان صد‌ها ارز دیجیتال پر هیاهو بازار ارز‌های دیجیتال، برخی پروژه‌های ارز دیجیتالی نیز وجود دارند که مدت زمان زیادی است بی‌حاشیه به فعالیت خود ادامه می‌دهند و شاید با تغییرات و پیشرفت‌های زیادی همراه نباشند، اما جامعه وفادار خود را پیدا کرده‌اند و سالیان سال است که در رتبه‌های برتر بازار قرار دارند.

کاردانو از جمله این ارز‌ها است که امروزه به گزینه محبوبی برای سبد سرمایه‌گذاری کاربران ارز‌های دیجیتال در سراسر جهان تبدیل شده است. کاردانو در ایران نیز ارز دیجیتال محبوبی به شمار می‌رود و اگر شما نیز از علاقه مندان این پروژه هستید، مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید زیرا می‌خواهیم شرایط کلی و پیش بینی قیمت کاردانو تا سال 2024 را بررسی کنیم.

بررسی آینده قیمتی کاردانو

آینده قیمتی کاردانو

کاردانو چیست؟ ارز دیجیتال کاردانو از جمله پروژه‌های بازار به شمار می‌رود که به هدف ارائه راه حل‌های مقیاس‌پذیری و همچنین ارائه بستری برای فعالیت برنامه‌های غیرمتمرکز عرضه شده است. بنابراین همانند اتریوم، کاردانو از قرارداد‌های هوشمند پشتیبانی می‌کند و از امنیت بسیار بالایی برخوردار است.

توسعه بلاک چین کاردانو از سال 2015 توسط چارلز هاسکینسون، یکی از بنیانگذاران اتریوم آغاز شده است و تا به امروز هاسکینسون هدایت این پروژه را برعهده دارد. هاسکینسون در زمان ساخت کاردانو در تلاش بوده است تا برخی از مشکلات اتریوم از جمله مقیاس‌پذیری را برطرف کند و به طور کلی شبکه کم کارمزدی نسبت به اتریوم به شمار می‌رود.

از زمان عرضه تا به امروز، اتریوم به طور مداوم توسعه و تغییرات را تجربه کرده است و آپدیت‌ها طی سالیان گذشته مقیاس‌پذیری و عملکرد کاردانو را بهبود داده‌اند و بسیاری از مشکلات آن برطرف شده است. هاسکینسون نیز فردی شناخته شده و معتبر در بازار به شمار می‌رود و همچنان فعال است و با کاربران ارتباط دارد.

با این حال کاردانو همچنان در ایجاد یک اکوسیستم فعال و بزرگ ناموفق بوده است و با وجود پشتیبانی از قرارداد‌های هوشمند، سرعت بالا و کارمزد‌های پایین توسعه‌دهندگان شبکه کاردانو را گزینه مناسبی برای فعالیت‌های خود نمی‌بینند.

در حالی که اکوسیستم غیرمتمرکز کاردانو موفق به جذب گسترده کاربران نشده است، کاردانو تا به امروز بدون مشکل و بحران به فعالیت خود ادامه داده است و به عنوان یک شبکه ایمن و قابل اطمینان شناخته می‌شود که جایگاه برتر را نیز در لیست ارز‌های دیجیتال در اختیار گرفته است.

این موضوع اهمیت خود را در زمان مقایسه با شبکه‌های مشابه مانند سولانا نشان می‌دهد. در حالی که همان طور که در مقاله پیش بینی قیمت سولانا نیز گفتیم، سولانا اکوسیستم فعال‌تر و تراکنش‌های کم کارمزد‌تری را ارائه می‌دهد، اما تا به امروز بار‌ها قطعی و خاموشی را تجربه کرده است و یکی از چالش‌های اصلی تیم توسعه این ارز دیجیتال هم اکنون رفع این مشکلات است. مشکلاتی که کاردانو با آن‌ها مواجه نیست و بعید است طی چند سال آینده نیز این روند دچار تغییر شود.

قیمت کاردانو طی سالیان گذشته همراه با دیگر ارز‌های دیجیتال بازار نوسانات را تجربه کرده است و امنیت بالا و تداوم فعالیت آن باعث شده است تا توکن ادا به گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری‌های کوتاه و بلند مدت تبدیل شود.

علاوه بر آن، کاردانو همچنان تغییرات و توسعه‌ها را به خود می‌بیند و این احتمال وجود دارد که در آینده نزدیک با ادامه توسعه و پیشرفت شبکه، توجهات جهانی باری دیگر به این شبکه بلاک چینی جلب شود و توکن ادا فرصتی را برای افزایش قیمتی پیدا کند.

تحلیلگران coincodex نیز به فرصت‌ها و پتانسیل قیمتی آینده کاردانو امیدوار هستند و پیش‌بینی می‌کنند که کاردانو در سال 2024 بین 0.22 دلار تا 1.26 دلار نوسانات قیمتی داشته باشد. افزایش قیمتی شدیدی که ممکن است تحت تأثیر اخبار هاوینگ بعدی بیت کوین و عملکرد مثبت این ارز دیجیتال همراه با ایجاد جو صعودی در بازار رخ دهد. cryptonewsz نیز اوج قیمت کاردانو در سال 2024 را بین 0.76 دلار تا 1.1 دلار پیش‌بینی می‌کند.

پیش بینی کاردانو

تحلیلگر changelly در حالی که قیمت کاردانو را تا ادامه سال تقریباً بی‌تغییر و در محدوده 0.24 دلار می‌داند، اما به روند قیمتی این ارز دیجیتال در سال 2024 امیدوار است و پیش‌بینی می‌کند که بین 0.22 دلار تا 0.5 دلار نوسان قیمتی داشته باشد.

سایت ambcrypto نیز روند مشابهی را پیش‌بینی می‌کند و با پیش‌بینی قیمت 0.21 دلاری کاردانو تا پایان سال 2023، انتظار دارد که این ارز دیجیتال در سال 2024 به 0.52 دلار نیز برسد.

اهمیت تحقیق و بررسی

بررسی پیش‌بینی‌ها پیرامون روند قیمتی آینده ارز‌های دیجیتال می‌تواند اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهد، اما توجه به این نکته مهم است که پیش‌بینی دقیق روند‌های قیمت ارز‌ دیجیتال تقریباً غیرممکن است و تریدر‌های موفق با وجود بررسی پیش‌بینی‌ها، اما براساس تحقیق و بررسی‌های شخصی خود معاملات را انجام می‌دهند.

بنابراین برای یک سرمایه‌گذاری موفق در کاردانو و بازار ارز‌های دیجیتال، شما باید مهارت‌های ترید خود را ارتقا دهید و علاوه بر بررسی پیش‌بینی‌ها، همواره مدیریت سرمایه و تحقیق و بررسی شرایط بازار را انجام دهید.