بعد از افزایش قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۷، این ارز دیجیتال به تیتر همه خبرگزاری‌ها راه پیدا کرد و افراد زیادی شروع به خرید بیت کوین کردند. حالا می‌توان گفت اکثر مردم جهان حداقل نام آن را شنیده‌اند و تعداد کمتری با ارزهای دیجیتال آشنا هستند که همین لزوم دوره های آموزش بیتکوین را نشان می‌دهد.

دوره های آموزش بیت کوین

قیمت فعلی بیت کوین در حال نوسان بین ۷ تا ۱۰ هزار دلار است و خبری از صعود چشمگیر نیست؛ البته همین نوسان یک مزیت برای سرمایه‌گذارانی است که به فکر کسب سود سریع هستند و یادمان نرفته که قیمت بیت کوین در طول ۷ سال از چند سنت به ۱۰ هزار دلار افزایش یافت. مهم‌تر از قیمت بیت کوین

۱. دوره رایگان آموزش بیت کوین برای تازه‌کارها

این دوره آموزشی با عنوان Bitcoin or How I Learned to Stop Worrying and Love Crypto توسط کاربران با سابقه بیت کوین ساخته شده است و اصول اولیه بیت کوین و ارزهای دیجیتال را پوشش می‌دهد. طول دوره ۸ ساعت است و موضوعاتی مثل اقتصاد بیت کوین، چگونگی مبادله و استفاده از بیتکوین را دارا است.

این دوره مناسب افرادی است که به تازگی با بیت کوین آشنا شده‌اند و اطلاعات تخصصی درباره فناوری‌های رایانه‌ای ندارند. این دوره رایگان است و از سوی موک یودمی (Udemy) ارائه شده است.

۲. کتاب و دوره آموزش قدم به قدم سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال

بعد از این که اصول اولیه بیتکوین را یاد گرفتید، حالا زمان یادگیری نحوه سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال است. این دوره آموزشی با عنوان Step-By-Step Cryptocurrency Investment Course هر آنچه درباره ابزارهای مورد نیاز برای خرید و فروش آنلاین نیاز دارید را به شما آموزش می‌دهد؛ از کیف پول دیجیتال تا تکنیک‌های مدیریت ریسک‌، استراتژی معامله و صرافی‌های ارز دیجیتال. این دوره آموزشی هم رایگان است و به زبان ساده بیان شده است.

۳. دوره آموزش تخصصی سرمایه گذاری در بیت کوین برای دریافت گواهینامه

اگر به دنبال یک دوره تخصصی سرمایه‌گذاری بیتکوین هستید، این دوره می‌تواند تمام نیازهای شما را برطرف کند. به ویژه این که با گذراندن دوره Certified Bitcoin Professional می‌توانید در آزمون دریافت گواهی بیت کوین شرکت کنید و از این گواهی برای تدریس استفاده کنید.

این دوره شامل ۳ ساعت محتوای آموزشی و ۷۵ سوال تمرینی برای آمادگی آزمون است. این دوره جزو یکی از دوره های آموزش بیت کوین یودمی است که رایگان نیست.

۴. دوره کامل آموزش بیت کوین ، اتریوم و دیگر آلت کوین‌ها

گسترش بیت کوین باعث شد صدها ارز دیجیتال دیگر ساخته شود و تعداد زیادی هم توانستند به سرعت بازارهای بزرگی را نصیب خود کنند. این موضوع یک فرصت ویژه برای سرمایه‌گذاران فراهم کرد تا به سبد خرید خود تنوع دهند. برای این که بدانید چطور از این تنوع بهره‌برداری و حداکثر سود را کسب کنید این دوره آموزش که با عنوان «دوره کامل آموزش بیتکوین ، اتریوم و دیگر آلت کوین‌ها» ارائه شده است را به شما پیشنهاد می‌کنیم. قیمت این دوره تنها ۱۲ دلار (۵۷ هزار تومان) است و ارزهای دیجیتال برتر مثل اتریوم و ریپل را پوشش می‌دهد.

در صورتی که قصد استفاده از دوره های آموزش بیت کوین معرفی شده در یودمی یا سایر پلتفرم‌های آموزشی را دارید، نگران چگونگی پرداخت هزینه دلاری و خرید دوره‌ها نباشید. راهکار این مشکل استفاده از خدمات پرداخت با پی پال یا پرداخت آنلاین با مستر کارت ارز جو است. ارز جو می‌تواند برای شما مستر کارت صادر کند و شما با داشتن این کارت می‌توانید پرداخت‌های اینترنتی مورد نیاز در یودمی را انجام دهید و از همین کارت می‌توانید برای سایر پرداخت‌های خارج از کشور هم استفاده کنید. همچنین می‌توانید سفارش پرداخت اینترنتی برای شرکت در دوره‌های آموزشی از طریق پی پال را در صفحه مربوطه ثبت کنید تا درخواست شما به سرعت و بدون نگرانی انجام شود.

۵. با کمک ربات‌ها فرمول سود پایدار را بیاموزید

کامپیوتر و اینترنت علاوه بر این که سرمایه‌گذاری را آسان کرده است، می‌تواند ابزارهایی را در اختیار شما قرار دهد که استراتژی بهتری اتخاذ کنید، ریسک را کاهش دهید و آگاهی بیشتری به دست آورید. یکی از راه‌های پیشرفته سرمایه‌گذاری به کمک رایانه، استفاده از الگوریتم‌های خودکاری است که معاملات و خرید و فروش شما را شبیه‌سازی یا کنترل می‌کند تا بیشترین سود را در هر زمان به دست آورید.

در واقع این نوع الگوریتم‌ها در قالب نرم‌افزارهایی هستند که به پایگاه‌های داده مختلف متصل می‌شوند و با اطلاعات به دست آمده افزایش یا کاهش قیمت را پیش‌بینی و به سرعت درباره فروش تصمیم می‌گیرند یا در صورت آغاز سقوط قیمت در بازارها به شما پیشنهاد فروش می‌دهد. با ۱۲ دلار می‌توانید دوره (Bitcoin Trading Robot) را طی کنید و استفاده از ربات‌های نرم‌افزاری که از الگوریتم شبیه‌ سازی معامله بیت کوین استفاده می‌کنند را یاد بگیرید و خود را از نگرانی و استرس روزانه دنبال کردن تحلیل‌ها رها کنید.

۶. فرصت‌های سرمایه‌گذاری بلند مدت را بشناسید

شاید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را با توجه به پر نوسان بودن قیمتشان یک سرمایه‌گذاری بلند مدت ندانید. آیا می‌توان ارزهای دیجیتال را با سهام یا حساب‌های سرمایه‌گذاری بانکی مقایسه کرد؟ آیا بیت کوین ارزش سرمایه‌گذاری بلند مدت را دارد؟

برای پاسخ به این پرسش‌ها و همین طور شناخت سریع آلت کوین‌های با ارزش، این دوره آموزش بیت کوین با عنوان Cryptocurrency Long-term Investment Opportunity را با هزینه ۱۲ دلاری در یودمی خریداری کنید تا به جمع سرمایه‌گذاران آینده‌بین وارد شوید.

۷. مجموعه کامل تسلط بر سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال

دوره آموزشی The Complete Cryptocurrency Investment Bundle بیشتر بر آموزش بیتکوین و نحوه سرمایه‌گذاری در آن متمرکز است و در میان دوره‌های معرفی شده یک مجموعه کامل محسوب می‌شود. در این دوره با مبانی سرمایه گذاری ارز دیجیتال آشنا می‌شوید، پلتفرم‌های مختلف سرمایه‌گذاری آموزش داده می‌شود، تحلیل بازار آموزش داده می‌شود و همین طور در یک بخش همین موارد برای اتریوم توضیح داده شده است. دوره دارای ۵ درس و ۱۲ ساعت فیلم آموزشی است. اگر برای سرمایه‌گذاری در بیت کوین جدی هستید این دوره با قیمت ۲۴ دلاری ارزش هزینه کردن را دارد.

پس از آشنایی با دوره های آموزش بیت کوین ، اگر به سرمایه‌گذاری حرفه‌ای روی ارزهای دیجیتال و به خصوص بیتکوین علاقه‌مند هستید، می‌توانید از خدمات ارز جو در خرید و فروش بیت کوین و اتریوم استفاده کنید.

جمع بندی

در متن بالا به تشریح مفهوم بیت‌کوین و فرصت‌ها و چالش‌های مرتبط با آن پرداختیم. آموزش‌های کامل و مفهومی در مورد نحوه کار با بیت‌کوین، نگهداری و انتقال آن ارائه شده است. همچنین، اهمیت امنیت در معاملات بیت‌کوین و نکات کلیدی برای مبتدیان و حرفه‌ایان معرفی شده‌اند. این مقاله مناسب برای هر کسی است که می‌خواهد دنیای بیت‌کوین را بشناسد و از آن بهره‌مند شود.