در صرافی سرمایکس علاوه بر خرید ارز دیجیتال به روش درگاه بانکی و پرداخت مستقیم، کاربران می‌توانند از اعتبار ریالی خود نیز استفاده کنند. این اعتبار در تالار مبادلات نیز کاربردی خواهد بود و در پرداخت‌ها کاربران باید از اعتبار و موجودی حساب کاربری خود استفاده کنند. در این آموزش می‌خواهیم روش و نکات پیرامون واریز و برداشت ریالی در سرمایکس را بررسی کنیم، اگر برای اولین بار از این بخش استفاده می‌کنید مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید.

اعتبار کاربری

پس از ورود به حساب کاربری، از منوی پیشخوان و گزینه “اعتبار من” می‌توانید به 3 منوی اعتبار کاربری دسترسی داشته باشید:

  • افزایش اعتبار
  • برداشت اعتبار
  • تغییرات اعتبار

اعتبار کاربری

افزایش اعتبار

در این بخش می‌توانید موجودی ریالی حساب خود را افزایش دهید. این موجودی برای خرید ارز و دیگر خدمات سرمایکس از جمله خرید ارز دیجیتال در خرید فوری و تالار مبادلات قابل استفاده است. قبل از افزایش اعتبار به چند نکته مهم توجه داشته باشید:

  • به علت قوانین پلیس فتا، حداکثر مبلغ قابل پرداخت در درگاه بانکی صرافی برای هر کد ملی مبلغ 25 میلیون تومان است. برای واریز مبلغ بیشتر از 25 میلیون تومان از افزایش اعتبار آفلاین می‌توانید استفاده کنید.
  • موجودی افزایش داده شده بلافاصله قابل برداشت نیست. برای برداشت مبلغ واریز شده، در ابتدا باید از آن برای خرید و فروش ارز دیجیتال استفاده کنید تا برداشت آن امکان پذیر شود.

برای افزایش موجودی آنلاین برای مبالغ 25 میلیون تومان و کمتر، کافی است در این بخش یک درگاه بانکی انتخاب کنید، سپس کارت بانکی ثبت شده و به نام خود را انتخاب کرده و با ثبت مقدار مبلغ واریزی به درگاه پرداخت منتقل شوید. توجه داشته باشید درگاه بانکی تنها پرداخت با کارتی که در این مرحله انتخاب کرده‌اید را قبول می‌کند.

افزایش اعتبار

پس از پرداخت موفقیت‌آمیز به صورت آنی اعتبار حساب کاربری شما افزایش پیدا می‌کند.

افزایش اعتبار آفلاین

اگر می‌خواهید بیش از 25 میلیون تومان واریزی داشته باشید، باید از افزایش اعتبار آفلاین استفاده کنید. پس از ورود به بخش افزایش اعتبار آفلاین، یک بانک مقصد انتخاب کنید تا اطلاعات حسابی که باید به آن واریزی داشته باشید به شما نمایش داده شود.

حال مبلغ مورد نظر خود را به حساب نمایش داده شده واریز کرده و سپس در ادامه این مبلغ، شماره پیگیری و همچنین تصویری از رسید واریزی را ثبت کنید. کارشناسان سرمایکس در سریعترین زمان درخواست افزایش اعتبار آفلاین شما را بررسی و سپس اعتبار حساب کاربری شما را به میزان واریز شده افزایش می‌دهند.

برداشت اعتبار

برداشت اعتبار

شما در هر زمان می‌توانید اعتبار کاربری خود را برداشت و در حساب بانکی خود دریافت کنید. قبل از ثبت درخواست برداشت به نکات زیر توجه داشته باشید:

  • کمترین میزان برداشت (100,000 تومان) است.
  • باقیمانده سقف برداشت اعتبار امروز شما (200,000,000 تومان) است.
  • سقف برداشت شما 4 مرتبه با مبلغ 200,000,000 تومان می‌باشد.
  • تسویه حساب ریالی 12 بانک طرف قرارداد سرمایکس به نام‌های کشاورزی، ملی، صادرات، تجارت، شهر، سامان، پارسیان، اقتصاد نوین، پاسارگاد، آینده، رسالت و خاورمیانه به صورت آنی انجام می‌شود و درخواست‌های تسویه ریالی دیگر بانک‌ها در روز‌های کاری و تا 48 ساعت بعد از ثبت درخواست از طریق سیستم پایا به حساب شما واریز خواهد شد.
  • کارمزد برداشت از مقدار درخواستی شما کسر خواهد شد.

برای ثبت درخواست برداشت، کافی است در این صفحه مبلغی که می‌خواهید برداشت کنید را ثبت کرده و سپس کارتی که می‌خواهید به آن واریزی انجام شود را انتخاب کنید. در این بخش مبلغ نهایی واریزی پس از کسر کارمزد برداشت به شما نیز نمایش داده می‌شود.

انتقال ارز در شبکه بانکی کارمزدی به نام کارمزد شبکه انتقال بانکی دارد که برای انجام تراکنش، پرداخت آن الزامی است. کارمزد شبکه انتقال بانکی بسته به مبلغ تراکنش متفاوت است و سرمایکس نقشی در تعیین و دریافت آن ندارد.

پس از ثبت درخواست برداشت، کارشناسان سرمایکس در سریعترین زمان درخواست را بررسی کرده و پس از تأیید مبلغ به حساب شما واریز می‌شود.

ثبت درخواست برداشت

در همین صفحه سوابق برداشت‌ها و وضعیت هرکدام را نیز می‌توانید مشاهده کنید.

تغییرات اعتبار

هرگونه واریز، برداشت و استفاده از اعتبار در صفحه‌ای به نام تغییرات اعتبار به شما نمایش داده می‌شود. در این صفحه می‌توانید جزئیات مرتبط با هر تغییر ایجاد شده در اعتبار حساب کاربری خود را مشاهده کنید.

تغییرات اعتبار

در صورت بروز هرگونه سؤال و مشکل در واریز و برداشت اعتبار کاربری، تیم پشتیبانی سرمایکس به صورت 24 ساعته در هفت روز هفته آماده پاسخگویی به شما است.