بانک حکمت ایرانیان، شرکت خدمات مالی بود که با حمایت ارتش جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۸۹ تاسیس شد و به موجب اطلاعیه بانک مرکزی ایران در تاریخ ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ در بانک سپه ادغام شد.

فعال سازی رمزدوم یکبار مصرف (کارتی) بانک حکمت ایرانیان ابتدا می بایست نسبت به نصب نرم افزار ارس متناسب با سیستم عامل تلفن همراه خود دانلود نرم افزار ارس نسخه اندروید و دانلود نرم افزار ارس نسخه ios اقدام و سپس با مراجعه به یکی از شعب بانک حکمت ایرانیان نسبت به ارائه درخواست فعال‌سازی رمز یکبار مصرف کارت خود و دریافت کد QR اقدام نمائید. فعال‌ سازی نرم افزار ارس حتماً می‌بایست در محل شعبه بانک صورت پذیرد. پس از ورود به نرم افزار ارس از لیست بانک‌های موجود، بانک بانک حکمت ایرانیان و QR code دریافتی از شعبه را پس از لمس دکمه اسکن کن اسکن نمایید.

سپس یکی از گزینه‌های رمز اول/ رمز دوم و یا هر دو گزینه را انتخاب نموده و سپس می‌بایست رمزفعال‌ سازی دریافت شده از طریق پیامک را در محل مربوطه وارد نمایید. یک عدد حداقل شش رقمی را به دلخواه به عنوان پین کد در محل مربوطه وارد نموده و دکمه تائید را لمس نمایید. پس از این مرحله در بازه زمانی ۶۰ ثانیه، رمز یکبار مصرف تولید و قابل مشاهده خواهد بود که این رمز برای تمامی کارت‌هایی که به شعبه اعلام نموده‌اید و همچنین در تمامی درگاه‌های بانکی قابل استفاده می‌باشد.