خانم Lisa Su در جدیدترین مصاحبه خود با شبکه اقتصادی CNBC گفت فناوری بلاک چین یکی از مهم‌ترین فناوری‌ها روز دنیا است.

وی به اهمیت بلاک چین اعتراف کرد و گفت:

فناوری که شما می توانید همه تراکنش های نظیر به نظیر یا Peer To Peer (تراکنش هایی که در آن هر کامپیوتر هم سرویس دهنده است و هم سرویس گیرنده) را تحت یک شبکه غیر متمرکز انجام دهید بسیار با اهمیت است، اما اگر بخواهم نظرم را صادقانه بیان کنم احساس می کنم استفاده از این سیستم در حال حاظر دیوانگی است.

خانم Su به رشد بیشتر شرکت خود در سه ماه اول سال جاری اشاره کرد و گفت:

به جای اینکه توجهمان را بر فناوری بلاک چین متمرکز کنیم، روی بازار اصلی خود تمرکز خواهیم کرد.

هنگامی که از او پرسیدند «آیا بلاک چین صرفا یک فناوری موقتی است و یا راهی قابل اعتماد برای آینده»، پاسخ داد:

تمامی تکنولوژی های آینده در حیطه بلاک چین خواهند بود و ما در آینده زمان زیادی را در این حوزه صرف خواهیم کرد ولی من ۳ تا ۵ سال آینده به این فناوری فکر خواهم کرد.

سهام شرکت AMD در روز ۲۵ اپریل پس از اعلام اینکه درآمدش نسبت به دوره گذشته عملکرد مثبتی داشته ۱۱ درصد رشد کرد. خبرنگار در مورد رشد درآمد شرکت پرسید که آیا سخت افزار های تولیدی شما برای استخراج سکه دیجیتال اتریوم باعث رشد ۲۳ درصدی درآمد شرکت در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ شده است یا خیر؟

خانم Su پاسخ داد:

ما معتقدیم که بلاک چین یا ماینینگ حدودا ۱۰ درصد درآمدمان را در سه ماهه اول سال افزایش داده است، و حقیقت این است که عوامل مختلفی برای افزایش سود دهی شرکت وجود دارد. اما احساس می کنیم که این ایده باعث شده تا مردم بیشتر از محصولات ما استفاده کنند. این تنها یک عامل برای رشد سود آوری ماست نه کل درآمدها.

در حالی که شما آخرین بیانات خانم Su در مورد بلاک چین و ارزهای دیجیتال را مطالعه کردید، وی در دسامبر سال گذشته ادعا کرد که شرکت AMD به فناوری بلاک چین و استخراج کریپتوکارنسی ها بسیار علاقه مند است و قصد دارد در آن سهیم شود.