سرمایکس
sarmayex Coin icon

پیتزا بزن، بیت کوین ببر!

شروع بازی
video thumb

سهم بیت کوین از بازار ارزهای مجازی به پایین ترین سطح رسید

در ابتدای سال میلادی گذشته بیت کوین

اگرچه این پول مجازی در سال میلادی گذشته نیز ۱۳۰۰ رشد کرده اما ارزهای مجازی دیگر نیز که از آنها به عنوان «alt-coins» یا ارزهای جایگزین یاد می شود اخیرا عملکرد خوبی داشته اند و سهمی از این بازار را به خود اختصاص داده اند.

با نزدیک شدن به روزهای پایان سال ۲۰۱۷ سهم بیت کوین از این بازار کمتر و کمتر شد تا جایی که روز گذشته ارزش آن نسبت به کل بازار به زیر ۳۶ درصد رسید که پایین ترین رکورد این ارز محسوب می شود. این میزان حتی نسبت به یک ماه گذشته نیز ۲۹ درصد کاهش پیدا کرده است.

بیت کوین

نمودار رشد ارزهای دیجتال طی هفته گذشته قرمز: ریپل

«ریپل»، «استلار» و «کاردانو» در هفته گذشته رشد بالای ۷۵ درصدی داشته اند، اما در این مدت ارزش بیت کوین ۶ درصد کاهش پیدا کرده است.

«جان اسپالانزانی»، از استراتژیست های گروه «GFI» که در زمینه تحلیل بازار فعالیت دارند تاکید کرده که نقش بیت کوین در حال کمرنگ تر شدن است:

سرمایه به سمتی می رود که با آن به خوبی رفتار شود، بنابرین این تغییر را نمی توان منفی در نظر گرفت.

«رایان تیلور»، مدیر عامل ارز رمزنگاری شده «دَش» در گفتگو با «بیزینس اینسایدر» تاکید کرده است که با ورود ارزهای دیگر به میدان سهم بیت کوین کمتر نیز خواهد شد:

این تغییر اجتناب ناپذیر است چرا که یک ارز به تنهایی نمی تواند تمام نیازهای بازار را به صورت بهینه تامین کند.

دیدگاه تیلور به نظر منطقی می رسد، چرا که ارزهای دیجیتال علاوه بر قیمت از نظر نحوه عرضه اولیه، کاربرد و سرعت تبادل با هم تفاوت دارند.

نکته جالب این جاست که پیش از این بیت کوین به معیاری برای دیگر ارزها تبدیل شده بود و با کاهش ارزش آن، استقبال از موارد دیگر نیز کاهش پیدا می کرد اما در روزهای اخیر علی رغم عملکرد نه چندان قوی بیت کوین ارزش کل این بازار به ۶۶۵ میلیارد دلار رسیده است.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
version