سرمایکس
sarmayex Coin icon

پیتزا بزن، بیت کوین ببر!

شروع بازی
video thumb

نگرانی آمریکا از ارزدیجیتال نفتی ونزوئلا در بی اثر کردن تحریم‌ها

دولت آمریکا اعلام کرد که معاملات مربوط به ارز دیجیتال نفت ونزوئلا، تحریم های آمریکا بر این کشور را بی اثر خواهد کرد.

به گزارش رویترز، وزارت خزانه‌داری آمریکا هشدار داد که معاملات «پترو» که ارز دیجیتال

پیش از این نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا اعلام کرده بود که دولت او ۱۰۰ میلیون واحد «پترو» عرضه خواهد کرد. طبق این طرح، هر پترو معادل یک بشکه نفت ونزوئلا خواهد بود. یکی از اهداف عرضه این ارز، دور زدن تحریم‌های آمریکا خواهد بود.

تحریم‌های آمریکا خرید اوراق قرضه جدید دولت ونزوئلا را ممنوع و توانایی دولت مادورو برای تأمین مالی پروژه‌های نفتی را محدود می‌کند.

دولت ونزوئلا تلاش می‌کند با الگوبرداری از کامیابی ارزهای دیجیتالی همچون «بیت‌کوین»، پیامدهای منفی افت ارزش پول داخلی این کشور را تا حدی جبران کند.

سخنگوی وزارت خزانه‌داری آمریکا گفت:

به نظر می‌رسد ارز دیجیتال پترو از مصادیق اعطای اعتبار به دولت ونزوئلاست و اتباع آمریکا را در معرض خطر قانونی قرار می‌دهد.

بر اساس سند منتشر شده، ارز پترو یک توکن مبتنی بر اتریوم خواهد بود و روی کیف پول های اتریوم هم قابل ذخیره سازی است.

ونزوئلا امیدوار است تا با انتشار این پول رمزنگاری شده پترو بتواند تا حدودی از بار کاهش ۹۷ درصدی ارزش پول خود در برابر دلار آمریکا کاسته و از این‌رو بتواند کشور را از دلار آمریکا و سیاست‌های واشنگتن ایزوله کند. ونزوئلا همچنین امیدوار است با استفاده از پترو راه برای پرداخت و مبادله‌ی پول در بازار بین‌المللی باز شود، چرا که این کشور به دلیل ضعف پول ملی قادر به پرداخت‌ بدهی‌های خود نیست.

نگرانی آمریکا از ارزدیجیتال نفتی ونزوئلا در بی اثر کردن تحریم‌ها

بولیوار واحد پولی این کشور، در جریان تحریم های ایالات متحده افت ارزش شدیدی داشته است که مردم این کشور را با مشکلات اقتصادی بزرگی مواجه ساخته.

ونزوئلا در چهار سال اخیر شاهد فشار اقتصادی زیادی بوده است. رئیس جمهور ونزوئلا، آمریکا و سیاست‌های مالی و اقتصادی این کشور در قبال ونزوئلا را دلیل بحران اقتصادی ایجاد شده در کشور می‌پندارد. افزایش ارزش ارزهای رمزنگاری شده طی یک سال اخیر باعث شده تا توجه به این حوزه بیش از پیش افزایش پیدا کند، به‌طوری که حتی شماری از مردم کشور ونزوئلا برای مصون ماندن از آسیب‌های اجتماعی از بیت‌کوین استفاده کرده‌اند.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
version