video thumb

بیت کوین به شکل میکروتراشه درمی آید

برخی از شرکت های فعال در بازار برخی از شرکت های فعال در بازار ارزهای دیجیتال دارند روی میکروچیپ های کاشتنی کار می کنند. ایده این شرکت های داده کاو، حفظ امنیت ارز دیجیتال

این شرکت ها یک کپسول با نام BiChip ساخته اند که ابعادی دو در ۲۱ میلی متر دارد و ۸۸۸ بایات ظرفیت دارد. این کپسول در زیر پوست دست کاشته می شود. این کپسول در واقع یک تراشه بسیار ریز است که کاملا قابلیت برنامه ریزی را دارد.

این شرکت ها، کپسول های BiChip را زیر پوست بسیاری از مشتریان خود نصب کرده اند و متوجه شدند که این تراشه هیچ مشکلی برای آنها به وجود نیاورده است.

این میکروچیپ می تواند از طریق NFC یا RFID با دستگاه های دیگر ارتباط برقرار کند و کاربران به جای کیف پول آنلاین، از طریق آن در خریدهای روزانه پول پرداخت کنند.

میکروچیپ های پول دیجیتالی نیازی به باتری یا شارژ ندارند و از طریق آنتن های NFC انرژی خود را تغذیه می کنند. روی این میکروچیپ می توان صد هزار بار اطلاعاتی را نوشت و پاک کرد. بنابراین نیازی به تعویض سریع آن وجود ندارد. سازندگان ادعا می کنند که هر میکروچیپ حدودا ۱۰ سال عمر کند.

بیت کوین به شکل میکروتراشه درمی آید

روی این کاشتنی ها می توان حدود ۲۶ کلید خصوصی کوچک ۳۳ کارکتری را به همراه اطلاعات مورد نیاز دیگر ذخیره کرد. البته برای کاربران با ظرفیت های بالاتر می توان از سیستم رمزنگاری BIP–۳۸ استفاده کرد که طول کلیدها را به ۵۸ کاراکتر افزایش می دهد.

اسکن این میکروچیپ ها نیز بسیار ساده است و هیچ خطری برای دست یا سلامتی انسان ندارد. کافی است فرد مورد نظر دستش را نزدیک یک بارکدخوان یا اسکنر NFC بگیرد و پرداخت مجازی خود را انجام دهد.

تاکنون این میکروچیپ برای ارزهای دیجیتال رایجی مانند بیت کوین ، اتریوم، ریپل و لایت کوین ساخته شده است که البته برای ریپل به خاطر سرعت بالای ساخت و تولید یک سکه مجازی

برخی از شرکت های فعال در بازار ارزهای دیجیتالی نمونه میکروچیپ های ساخته شده را به دست مشتریان خاص تزریق می کنند تا آزمایش ها و ارزیابی های خود را انجام دهند.

همان اندازه که سازندگان میکروچیپ های ارز مجازی اعتقاد دارند، این فناوری در سال ۲۰۱۸ به یک جریان اصلی بازار تبدیل می شود. مخالفان اعتقاد دارند این روش جواب گو نیست و تا یک دهه آینده هم فراگیر نمی شود. آنها می گویند مردم با پرداخت های مبتنی بر کارت راحت تر هستند و کاشتنی ها هنوز به بلوغ خود نرسیده اند.