همانطور که احتمالاً می دانید، بازار استفاده از کارت های گرافیک به علت استخراج ارزهای رمز نگاری شده، داغ تر از همیشه است. انویدیا به عنوان یکی از بزرگ ترین نام های این صنعت با چالشی مواجه شده که بقیه کمپانی های مشابه نیز درگیر آن هستند.

این کمپانی راه حلی دوجانبه را برای حل موضوع پیش بینی کرده است که مدیر انویدیا در جلسه خود با سهام داران این شرکت به آن اشاره کرده است.

برای سال مالی گذشته که سه ماهه چهارم آن در ۲۸ ام ژانویه به پایان رسید، این کمپانی درآمدی ۲٫۹۱ میلیارد دلاری را گزارش کرده که ۲٫۴۶ میلیارد دلار از آن به بخش گرافیک انویدیا بر می گردد. این در آمد در مقایسه با مدت زمانی مشابه در سال گذشته، ۳۳ درصد افزایش پیدا کرده است.

رشد فروش استخراج ارز مجازی

کلت کرس، معاون اجرایی و مدیرمالی انویدیا اعلام کرده است که تقاضای کارت گرافیک برای استخراج ارز رمزگذاری شده،بیشتر از سه ماهه گذشته بوده اما میزان سنجی آن، کار سختی است.

انویدیا

البته انویدیا حسابی روی بازار استخراج ارزهای دیجیتالی باز نکرده و همچنان روی بازار اصلی خود متمرکز است زیرا آن انتظار ندارند که این روند برای همیشه به چنین شکلی باقی بماند.

آن ها پیش بینی کرده اند که سود این بخش تا اولین سه ماهه سال مالی ۲۰۱۹، ثابت بماند. این سود بالا مشکلاتی را هم به دنبال داشته و از آن جا که استخراج کنندگان ارز دیجیتالی بازار کارت های گرافیک را قبضه کرده اند، گیمرها در پیدا کردن کارتی با قیمت مناسب، ناامید شده اند.

مدیرعامل انویدیا به این نکته اشاره کرده است که خرده فروشان قیمت کارت های کرافیک را با توجه به کمبود آن ها در بازار تنظیم می کنند و انویدیا از آن ها خواسته است تا تمرکز خود را روی گیمرها خرج کنند.

طبق گفته مدیرعامل انویدیا، آن ها تلاش می کنند که با وجود محدودیت های موجود، تا حد ممکن پاسخگوی نیازها باشند. انویدیا مانند رقیب اصلی خود یعنی کمپانی ای ام دی (AMD) تلاش می کند تا عرضه را افزایش داده تا پاسخگو تقاضای موجود در بازارها باشد. در ماه های اخیر به دلیل بالا رفتن تب استخراج ارزهای دیجیتالی، بازار کارت های گرافیک برای استفاده کننده های اصلی آن، دچار بحران شده است.

کاربران گرامی می توانند برای خرید و فروش انواع ارزهای دیجیتالی بیت کوین ، اتریوم و … به سایت arzjoo.com مراجعه کنند و از آخرین قیمت های ارزهای دیجیتالی مطلع شوند.