امروزه بسیاری از سرمایه‌گذارن هنگام خرید توکن‌ های یک شرکت نوپا با اصطلاح ERC20 در بستر اتریوم مواجه می‌شوند، سوالی که پیش می‌آید این است که ERC20 چیست ؟

اتریوم یک ارز دیجیتال مشهور بر اساس اتریوم

ERC20 چگونه به توسعه‌ دهندگان قدرت می‌دهد؟

اتریوم ERC20 چیست

به طور خلاصه، ERC20، یک فهرست متداول از قوانین برای تمام توکن‌های اتریوم معرفی می‌کند که باید آن را دنبال کنند. به این معنی که به همه‌ی توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا به‌طور دقیق پیش‌بینی کنند که چطور هر توکن‌ جدید و خاص، درون سیستم بزرگ‌تر اتریوم عمل خواهد کرد. بنابراین تاثیری که ERC20 برای توسعه‌دهندگان دارد قابل توجه است، چرا که هر بار که یک توکن توسط یک شرکت جدید آزاد می‌شود لازم نیست پروژه‌ها دوباره انجام شوند.

بیشتر بخوانید:

تزریق ۱۰۰ میلیون دلار چگونه به مقیاس پذیری اتریوم کمک می کند؟

در عوض، شبکه اتریوم طوری طراحی شده‌ است تا با توکن‌های جدید سازگار باشد و از طرفی توکن‌ ها هم طوری ایجاد می‌شوند که به قوانین اتریوم وفادار باشند. توسعه‌دهندگان توکن‌های جدید به طور گسترده قوانین ERC20 را رعایت کرده‌اند، به این معنی که بیشتر توکن‌هایی که از طریق عرضه اولیه سکه‌

عملکردها و سیگنال های ERC20 چیست ؟

ERC20 چیست

ERC20 شش عملکرد مختلف را برای توکن‌ها در سیستم اتریوم تعریف می‌کند. این‌ها به‌طور کلی مسائل عاملیت ابتدایی هستند و شامل این می‌شوند که چگونه توکن‌ها انتقال پیدا کنند و کاربران در چه شرایطی می‌توانند به داده‌های توکن‌ها دسترسی داشته باشند. ERC20 همچنین دو سیگنال مختلف را تعیین می‌کند که هر توکن باید به آن متعهد شود و توکن‌های دیگر هم با آن وفق پیدا کنند.

 

با کنار هم گذاشتن مجموعه‌ی عملکردها و سیگنال‌ها، سیستم تضمین می‌کند که انواع مختلف توکن اتریوم در هر مکانی درون یک سیستم اتریوم مشابه کار کنند. این فرایند به این معنی است که تقریبا تمام کیف پول‌هایی که از ارز اتر پشتیبانی می‌کنند، از توکن‌های منطبق با ERC20 هم پشتیبانی می‌کنند.

ERC20، از نظر فنی هنوز در قالب پیش‌نویس است، با این حال به‌ نظر می‌رسد سرعت فراگیری آن آنچنان سریع است که بسیار احتمال دارد تمام توکن‌های جدیدی که ارائه می‌شوند با قوانین ERC20 وفق پیدا کنند. به‌ دلیل این که استاندارد ERC20 جدید است، پس احتمالا اشکالاتی در آن مشاهده خواهد شد که انتظار می‌رود همگام با ادامه‌ی توسعه‌ی اتریوم، جهت رفع آن اقدام شود.

تاکنون یک مسئله‌ی مهم در توکن‌های اتریوم این بوده که توکن‌هایی که مستقیما به یک قرارداد هوشمند اتریوم فرستاده می‌شوند، ممکن است پول از دست بدهند. یک خطا در پروتکل به این معنی است که یک قرارداد توکن نمی‌تواند به ایجاد انتقال مستقیم پاسخ دهد، در نتیجه منجر به از دست دادن پولی می‌شود که همراه با آن انتقال نهفته است. بر طبق گزارش «کوین‌دسک» CoinDesk، اخیرا حدود ۷۰ هزار دلار (۳۱۵ میلیون تومان) به این دلیل از بین رفته است. با‌ این وجود، استاندارد ERC20 یک جنبه‌ی حیاتی اتریوم در امروز و آینده خواهد بود.

امروزه بسیاری از شرکت‌های نوپا و استارتاپ فناوری، توکن‌های خود را بر اساس استاندارد ERC20 ارائه می کنند.

حالا که متوجه شدید ERC20 چیست ، در صورتی که علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری روی چنین شرکت‌هایی هستید، جهت تامین اتریوم مورد نیاز خود می‌توانید از خدمات ارز جو استفاده کنید.