سرمایکس
video thumb

پورشه از نرم افزارهای مبتنی بر بلاک چین برای محصولاتش استفاده خواهد کرد

شرکت خودرو سازی آلمانی پورشه با همکاری استارت تاپ XAIN به دنبال بهره‌مندی از نرم افزارهای مبتنی بر بلاک چین برای محصولاتش است.

پورشه در اعلامیه مطبوعاتی خود که در ۲۲ فوریه منتشر شد، اعلام کرد که این شرکت اولین خودرو سازی است که بلاک چین را روی یک ماشین آزمایش می‌کند.

برنامه‌های کاربردی و ایده‌های زیادی با استفاده از بلاک چین روی ماشین‌ها قابل اجرا است که می‌توان به قفل و باز کردن درب‌های خودرو با رمزنگاری و به صورت غیرمتمرکز و امن اشاره کرد.

پورشه همچنین اظهار داشت که فناوری بلاک چین می‌تواند در بهبود ایمنی و قابلیت‌های اتومبیل‌های بدون راننده مؤثر باشد. شنیده ها حاکی از این است که این فناوری ابتدا روی مدل «پانامرا» آزمایش خواهد شد.

پورشه از فناوری بلاک چین در خودروهایش استفاده خواهد کرد

یکی از مدیران ارشد مالی پورشه، الیور دورینگ، اظهار داشت که به توان بالقوه فناوری‌های مبتنی بر بلاک چین

ما می‌توانیم از بلاک چین برای انتقال اطلاعات به صورت سریع‌تر و ایمن‌تر استفاده کنیم، که باعث قوت قلب مشتریان آینده ما می‌شود. این قوت قلب در همه شرایط برایشان تأمین خواهد شد; چه وقتی که در حال سوخت گیری باشند، چه در حال پارک کردن و حتی اوقاتی که نیاز به اجازه استفاده از یک شخص ثالث مثل تعمیرکار یا اپراتور برای دسترسی به ماشینشان باشد.

با توجه به گزارش پورشه، ویژگی‌های بلاک چین می‌تواند به فرایندهایی مثل باز کردن و قفل کردن ماشین با یک برنامه، ۶ برابر سرعت بیشتری بخشد. ماشین بخشی از بلاک چین می‌شود و اتصال به صورت مستقیم و بدون نیاز به یک سرور برقرار می‌شود. در شرایط فعلی دادهای ذخیره شده در یک سرور باید با ماشین همگام سازی شود.

سایر شرکت‌های صنعت خودرو سازی هم همچنین در حال بررسی نرم افزارهای مبتنی بر فناوری بلاک چین هستند. به عنوان مثال، شرکت خودرو سازی ZF، بانک UBS و غول نرم افزاری IBM در حال کار بر نرم افزاری به نام «Car eWallet» هستند که می‌تواند با استفاده از ارزهای دیجیتال تراکنش‌ها را در ایستگاه‌های سوخت گیری، پارکینگ‌ها و… به صورت امن و سریع انجام دهد.

برای خرید و فروش و اطلاع از آخرین قیمت های انواع ارزهای دیجیتالی به سایت ارزجو مراجعه کنید.

 

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version