video thumb

حرکت اتریوم به سمت بازار گاوی آغاز شده است

در حالیکه تمام نگاه‌ها به بیت کوین دوخته شده، برخی از کارشناسان و تحلیلگران فکر می‌کنند این دسته از طرفداران بیت کوین اشتباه کرده و روند کنار زده شدن تدریجی بیت کوین توسط اتریوم و قدرت بالقوه این ارز دیجیتال را که سال گذشته در قیاس با افزایش ۱۲۰ درصدی قیمت بیت کوین، ۱۰۰ درصد رشد از خود نشان داد را دستکم می‌گیرند.

در این مورد، نمودار قیمت اتریوم رقمی حدود ۱۰۰ واحد EMA و ۱۰۰ واحد SMA را به ثبت رسانیده است. بر اساس پیام توئیتری منتشر شده از سوی «جاش اولزویچ» از وب سایت تحلیلی Brave New Coin، اتریوم بار قبلی دستکم دو مرحله رشد به سمت گاوی شدن بازار داشته و همین امر باعث شد تا در سال ۲۰۱۷، قیمت این ارز دیجیتال از چند دلار به بیش از ۱۴۰۰ دلار افزایش یابد. با اینکه پس از دوران افزایش نجومی قیمت‌ها در سال ۲۰۱۷ تصور نمی‌شد که قیمت اتریوم بار دیگر افزایش یابد، اما با اینحال، مجددا در مرحله دوم رشد قیمت این ارز دیجیتال، شاهد حرکت مجدد این ارز به سمت بازار گاوی بوده‌ایم.

البته این تنها نشان مثبت موجود در جدول تغییرات قیمت اتریوم نیست. «نبراسکن گونر» که پیشتر مدعی شده بود قیمت بیت کوین تا مرز ۴۰۰ هزار دلار نیز پیش خواهد رفت، در خصوص اتریوم نیز اعلام کرده که در حال حاضر، قیمت این ارز دیجیتال در حال سکون و آرامش نسبی به سر برده و البته در حال خیز برداشتن تدریجی به سمت گاوی شدن بازار خود است.

از همه مهمتر اینکه در نمودارهای نمایش داده شده توسط «نابرسکن گونر»، شاخص OBV اتریوم برای ۴ ساعت متوالی در یک روز سیری صعودی داشته و این آمار با توجه به اهمیت شاخص یاد شده، آماری مهم تلقی شده و نشان دهنده ورود ethereum به بازار گاوی است. با این حساب، اتریوم توانسته طی چند ماه گذشته به عنوان ارز پیش رو در بازار ارزهای دیجیتال مطرح شود. به گفته گونر، هیچ دلیلی برای بازگشت اتریوم به سمت بازار خرسی و برون رفت از بازار گاوی وجود ندارد.

باید بدانیم که نه تنها شاخص‌های فنی ethereum رنگ و بوی گاوی شدن بازار را به خود گرفته‌اند، بلکه اصول و ساختار این ارز دیجیتال نیز در حال حرکت منسجم به سمت بازار گاوی است. به عنوان مثال، راه اندازی پمپ گاز اتریوم و ثبت رکورد جالب استفاده از آن در یک روز نشان دهنده تعداد بی شمار استفاده کنندگان از ارز دیجیتال اتریوم بود. اهمیت این نکته زمانی پر رنگ تر می‌شود که ارزش اتریوم نسبت به قیمت ۱۴۰۰ دلاری خود در سال ۲۰۱۷ تا اوایل سال ۲۰۱۸، دستکم ۷۰ درصد کاهش داشته است.

البته تمامی این موارد نه نشان دهنده افزایش ناگهانی استقبال از ethereum به عنوان یک پلتفرم ارزی دیجیتال است و نه به عنوان یک ابزار سرمایه گذاری. بر اساس پیامی توئیتری منتشر شده از سوی بخش تحقیقات «بایننس»، سایر شاخص‌های زیر ساختی شبکه اتریوم نیز در حال بهبود بوده و رنگ آنها بر روی نمودارها به حالت سبز در آمده است. با این حساب، عمده اعداد و ارقام موجود بر روی نمودارها طی یک بازه ده ماهه نیز افزایش داشته و با احتساب افزایش روزانه قیمت اتریوم، ظرفیت بازار این ارزدیجیتال به بالاترین میزان خود طی هشت ماه اخیر رسیده است.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ