سرمایکس
video thumb

به چه دلیل وضع مقررات برای استفاده‌ی مداوم بیت‌کوین لازم است؟

فرنسیسکو بلانچ (Francisco Blanch)، مدیر ارشد اجرایی بانک آمریکا معتقد است بیت‌کوین صرفاً زمانی می‌تواند به عنوان یک ارز رایج در سراسر جهان مورد استفاده قرار گیرد که مقرراتی برای استفاده از آن وضع گردد. او همچنین خاطر نشان کرد عواملی مانند کلاهبرداری، هک و همچنین عدم پذیرش از دیگر موضوعاتی هستند که مانع گسترش استفاده از بیت‌کوین

دیگر نهادهای ارایه دهنده‌ی خدمات مالی از جمله بانک سرمایه‌گذاری مورگان استنلی (Morgan Stanley)، با نظر بلانچ موافق هستند. اگرچه تلاش‌هایی توسط چند دولت با هدف وضع مقررات برای ارزهای دیجیتال صورت گرفته، اما این تلاش‌ها چندان موفقیت آمیز نبوده است. دلیل احتمالی این موضوع این است که ارزهای رمزنگاری‌شده به گونه‌ای که تحت مقررات سنتی باشند، طراحی نشده‌اند.

وضع مقررات بیت کوین
وضع مقررات بیت کوین

در توضیح موضوع مخالف برخی نهادهای مالی سنتی با ارزهای رمزنگاری‌شده، می‌توان به تلاش‌هایی اشاره کرد که سازمان‌های دولتی از جمله SEC (The Securities and Exchange Commission) در راستای وضع قوانین برای ارایه دهندگان خدمات ارزهای رمزنگاری‌شده انجام داده اند. گرچه این مقررات نیز نتیجه‌ای در بر نداشته‌اند. برای مثال، دولت ژاپن اخیراً وضع مالیات بر مصرف بیت‌کوین را متوقف نموده است. احتمالاً کاربران بیت‌کوین در آینده‌ی نزدیک شاهد مطرح شدن مقررات مالیاتی در این زمینه خواهند بود.

وضع مقررات بیت کوین
وضع مقررات بیت کوین

دلیل این که چرا چندین بانک از جمله بانک آمریکا یا مورگان استنلی مخالف استفاده از ارزهای رمزنگاری‌شده

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version