video thumb

حتی اگر ارزش بیت کوین نصف شود، چینی ها دست از استخراج آن برنمی دارند

بر اساس گزارش خبرگزاری بلومبرگ استخراج ارز مجازی بیت کوین در چین همچنان پر سود است و حتی اگر ارزش آن به نصف کاهش یابد، باز هم استخراج کنندگان سود خواهند برد.

بر اساس تحلیل ها حتی در بیشترین میزان تعرفه برق در این کشور نیز اگر ارزش بیت کوین

تعرفه برق و استخراج بیت کوین در چین

قیمت برق در چین اکنون با تخیفیف برابر ۰٫۰۳ دلار به ازای هر کیلو وات ساعت است. این قیمت برای نرخ عادی سراسری برابر ۰٫۰۶ دلار و برای کارخانه ها ۰٫۱۳ دلار به ازای هر کیلو وات ساعت است.بدین ترتیب حتی با نرخ بالاتر کارخانه ای برق، استخراج کنندگان بیت کوین با ارزش ۶۹۲۵ دلاری این ارز نیز به سود دهی خواهند رسید. در صورتی که استخراج با نرخ سراسری یا نرخ تخفیف دار برق صورت گیرد سود دهی حتی با میزان ارزش پایین تر بیت کوین نیز حاصل می شود.

افزایش ۱۴۰۰ درصدی ارزش بیت کوین

میزان مصرف برق ناشی از استخراج بیت کوین تا انتهای سال ۲۰۱۷ به میزان ۲۰٫۵ ترا وات ساعت (معادل ۲۰٫۵ میلیارد کیلو وات ساعت) رسیده. این میزان برابر با یک دهم تمام برق مصرفی مورد نیاز کشور آفریقای جنوبی است. میزان این برق مصرفی در چین برابر ۱۵٫۴ تراوات ساعت بوده که البته تنها ۰٫۲ درصد از تمام برق تولید شده توسط چین در یک سال را شامل می شود ولی با این حال نگرانی دولت این کشور را در پی داشته است.

 

بیت کوین چیست
بیت کوین

برای جلوگیری از مصرف بسیار بالای استخراج بیت کوین در چین، مقامات این کشور قصد دارند میزان مصرف برق توسط استخراج کنندگان را محدود نمایند. همچنین بر اساس گزارش ها برخی از شرکت ها توانسته اند با استفاده از نرخ برق مشمول تخفیف ۰٫۰۳ دلاری به ازای هر کیلو وات ساعت، به استخراج بپردازند. این کمپانی ها حتی با کاهش ارزش بیت کوین به ۳۸۶۹ دلار نیز به سود دست خواهند یافت.

در هر حال باید دید آیا محدودیت هایی که دولت چین برای مصرف بیش از اندازه استخراج بیت کوین

 

شما دوستان عزیز می توانید برای خرید ارزهای دیجیتالی به سایت ARZJOO.COM مراجعه کنید

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ