سرمایکس
video thumb

نگاهی به درون معادن طلای دیجیتال چینی ها

بیت کوین

کشور چین به عنوان یکی از بزرگترین بازارهای معاوضه بیت کوین و میزبان بزرگترین «استخرهای استخراج» این پول دیجیتالی به حساب می آید. این معادن استخراج در واقع نوعی متفاوت از دیتاسنترها هستند که از تعداد زیادی پردازنده و سخت افزارهای مرتبط با آن در محوطه های بزرگ تشکیل یافته اند.

معدن بیت کوین چین

شهر سیچوان (Sichuan) یکی از اصلی ترین مراکز برای میزبانی این تاسیسات به حساب می آید، طوری که بسیاری از این شهر به عنوان «پایتخت استخراج بیت کوین

در این معادن به کمک تعداد بسیار زیادی از پردازنده ها معادلات بسیار پیچیده ریاضی حل می شوند و در ازای حل این معادلات ارز دیجیتال رمزپایه تولید می شود.

معدن بیت کوین چین

از آنجا که هنوز قوانین مشخصی در کشور چین در خصوص استخراج و تهاتر پول های دیجیتالی همچون بیت کوین یا اتریوم وجود ندارد، فعالان در این عرصه به نوعی در حال حرکت روی لبه تیغ هستند و تمایل دارند تا حد ممکن فعالیت های خود را تحت پوشش و تا حدودی بی سر و صدا انجام دهند.

به طور معمول تاسیسات معدنکاری بیت کوین چینی در مناطق دور افتاده و حتی کوهستان ها و در نزدیکی رودخانه های بزرگ بنا می شوند. در ادامه مطلب قصد داریم نگاهی داشته باشیم به درون چند معدن طلای دیجیتال در چین.

معدن استخراج بیت کوین چین

لیو (Liu) مالک ۲۹ ساله یک معدن بیت کوین در مقابل دیواری از فن های خنک کننده ایستاده و به وارسی ردیفی از ماشین های استخراج پولی دیجیتالی مشغول است.

معدن استخراج بیت کوین چین

لیو در حال گفتگو با یکی از مشتریان خود است. او در سال ۲۰۱۵ از استان هنان (Henan) به سیچوان آمد تا از برق ارزان این ناحیه برای کسب و کار معدنکاری خود بهره ببرد. او در حال حاضر ۷۰۰۰ ماشین استخراج دارد و مشتریان او می توانند از طریق وبسایت یا اپلیکیشن اختصاصی موبایل روند کسب بیت کوین توسط این ماشین ها را پیگیری نمایند.

معدن استخراج بیت کوین چین

کان (Kun) نیز مدیریت معدن بیت کوین Tibetan را بر عهده دارد. او که در حال گذر از تالاری مملو از ماشین های معدنکاری دیجیتالی است، از سال ۲۰۱۵ وارد این شغل شده و علاوه بر مدیریت معدن، یکی از سرمایه گذاران اصلی آن نیز به حساب می آید.

معدن استخراج بیت کوین چین

تلی از جعبه های خالی ماشین های استخراج. کان چند ماه قبل سری جدید این ماشین ها موسوم به AntMiner S7 را به قیمت هر دستگاه ۴۹۰ دلار خریداری نموده است. ۵۵۰ دستگاه از این ماشین ها در طی هر ۲۴ ساعت قادر به استخراج ۲.۵ واحد بیت کوین هستند.

معدن استخراج بیت کوین چین

به علت دور افتاده بودن تاسیسات استخراج، به طور معمول معدنکاران در همان محل معدن بیت کوین استراحت و زندگی می کنند.

معدن استخراج بیت کوین چین

نمایی از معدن Tibetan که درست در کنار یک نیروگاه برق آبی در ناحیه کوهستانی Ngawa واقع شده تا از برق ارزان و آب برای خنک کنندگی بهتر دستگاه ها بهره مند شود.

Tibetan

کارگران خط تولید ماشین های استخراج AntMiner S9 در کارخانه تولیدی Bitmain واقع در شهر شانگهای

دفتر مرکزی شرکت BTCChina

نمایی از دفتر مرکزی شرکت BTCChina در شانگهای. این شرکت که فعالیت خود را در سال ۲۰۱۱ آغاز کرده در حال حاضر یکی از بزرگترین پلتفرم های تبادل بیت کوین به دیگر ارزها در چین را در اختیار دارد. از آنجا که در این کشور آسیایی راه های چندانی برای سرمایه گذاری های خرد وجود ندارد، مردم از چنین ابزارهایی برای به جریان انداخت سرمایه های خود در بازار دیجیتال به خوبی استقبال می کنند

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version