سرمایکس
video thumb

همه چیز درباره لدجر (Ledger)

 صفحه نمایش مدل Ledger Nano S

کیف پول

تصاویری از مدل Ledger Nano S (دارای صفحه نمایش)

about ledger wallet 2 220x220 همه چیز درباره لدجر (Ledger)

about ledger wallet 321x220 همه چیز درباره لدجر (Ledger)

about ledger wallet 3 333x220 همه چیز درباره لدجر (Ledger)

نمایی از نرم افزار مخصوص Ledger بر روی کامپیوتر

about ledger wallet 4 344x220 همه چیز درباره لدجر (Ledger)

about ledger wallet 2 281x220 همه چیز درباره لدجر (Ledger)

رمز ارزهای پشتیبانی شده

به دلیل پشتیبانی کیف پول های سری Ledger Nano از فناوری HD (hierarchical deterministic)، می توان با خرید تنها یک دستگاه، کیف پول های متعددی برای انواع مختلفی از رمزارز های گوناگون ایجاد کرد. در حال حاضر ذخیره و ارسال بسیاری از رمزارزها توسط این کیف پول پشتیبانی می شود.

 حتی توکن های ERC20 اتریوم نیز در این کیف پول پشتیبانی می شوند. به همین دلیل حتی می توانید توکن های خریداری شده در ICO ها را نیز به صورت کاملا امن و آفلاین در این کیف پول ها ذخیره نمایید. البته برای ذخیره و ارسال توکن های ERC20 باید ابتدا به وب سایت MyEtherWallet رفته و از طریق ان سایت به دستگاه خود متصل شوید.

لیستی از رمزارز هایی که تا به این لحظه در کیف پول های سری Ledger Nano پشتیبانی می شوند. ( برای مشاهده لیست رسمی بر روی این لینک کلیک نمایید.)

به مرور زمان با ارائه آپدیت های متعدد برای firmware این دستگاه، رمزارز های جدید دیگری نیز پشتیبانی می شوند.

تولید و بازیابی کیف پول های جدید

برای استفاده از این دستگاه در بار اول، باید یک کیف پول جدید ایجاد نمایید. این عملیات بدون نیاز به اتصال به کامپیوتر و کاملا مستقل انجام می شود. در طی فرایند ایجاد کیف پول جدید، یک Seed تولید شده و عبارت Recovery Phrase آن در نمایشگر این دستگاه به شما نشان داده می شود. ( از آنجا که مدل Ledger Nano نمایشگر ندارد، باید از روی نرم افزار مخصوص آن این عبارت را یادداشت کنید.)

about ledger wallet 6 293x220 همه چیز درباره لدجر (Ledger)

در جعبه این محصول برگه ای نیز جهت یادداشت کلمات این عبارت قرار داده شده است. توجه کنید که این کاغذ را در جای امنی نگه داری کنید، چون هر کسی که به عبارت Recovery Phrase شما دسترسی پیدا کند، بدون نیاز به کیف پول سخت افزاری شما، مالکیت تمام رمزارز های شما را در اختیار دارد.

about ledger wallet 7 293x220 همه چیز درباره لدجر (Ledger) نا گفته نماند که مدل Ledger Nano S از ویژگی Passphrase نیز پشتیبانی می کند؛ بدین معنی که علاوه بر یک recovery phrase  ۲۴ کلمه ای می توانید یک پسورد نیز برای آن تعریف کنید. در این صورت حتی اگر کسی عبارت ۲۴ کلمه ای شما را پیدا کند، بدون عبارت passphrase تعریف شده توسط شما ( که مانند رمزعبور تنها در ذهن شما قرار دارد) نمی تواند به موجودی داخل کیف پول شما دسترسی پیدا کند.

about ledger wallet 8 293x220 همه چیز درباره لدجر (Ledger)

تمام کیف پول های رمزارز های مختلف، با استفاده از Seed ای که توسط این Recovery Phrase تولید می گردد، ایجاد می شوند. به همین دلیل با نگهداری از این عبارت ( معمولا ۲۴ کلمه ای)، به راحتی می توانید تمام موجودی خود را بازیابی کنید.

about ledger wallet 9 135x220 همه چیز درباره لدجر (Ledger)

حتی در صورت فراموش کردن PIN Code این دستگاه نیز کافی است طبق راهنمای موجود در دستگاه آن را ریست کرده و کیف پول های قبلی خود را با استفاده از Recovery Phrase بازسازی نمایید.

about ledger wallet 10 293x220 همه چیز درباره لدجر (Ledger)

ارسال تراکنش ها با این دستگاه

این کیف پول به خودی خود نمی تواند به ارسال تراکنش بپردازد و برای انجام این کار باید آن را به کامپیوتر یا دستگاه دیگری متصل کنید. نرم افزارهای مخصوص این کیف پول برای تمامی پلتفرم ها و سیستم عامل ها از جمله ویندوز، لینوکس و مک عرضه شده است. حتی می توان با کابل OTG، آن را به گوشی ها و تبلت های اندرویدی نیز متصل نمود. علاوه بر آن بسیاری از کیف پول های موبایل و آنلاین و نرم افزاری از جمله MyEtherWallet نیز مستقیما به آن متصل می شوند. در ضمن با استفاده از عبارت ۱۲ رقمی Recovery Phrase تولید شده توسط این دستگاه، می توان آن را در اکثر کیف پول ها import کرد.

تفاوت اصلی این دستگاه با دیگر کیف پول های آفلاین ( مثلا کیف پول های کاغذی)، امکان ایجاد و ارسال تراکنش به صورت مستقیم از روی آنهاست ( با اتصال این دستگاه به کامپیوتر یا موبایل می توانید تراکنش خود را به صورت آفلاین درون این دستگاه ایجاد کرده و آن را به کامپیوتر انتقال دهید. سپس کامپیوتر با استفاده از نرم افزار مخصوص Ledger تراکنش را به شبکه بلاکچین می فرستد)؛ در حالی که در کیف پول های کاغذی باید ابتدا کل کیف پول خود را با استفاده از کلید خصوصی خود در کیف پول نرم افزاری دیگری import کنید تا بتوانید موجودی آن را مصرف کنید.

امنیت کیف پول های Ledger

کیف پول های Ledger، کلیدهای خصوصی را در محیطی کاملا آفلاین به روش نگهداری سرد (Cold Storage) حفظ می کنند. حتی در هنگامی که این کیف پول را با کابل micro usb به یک کامپیوتر متصل به اینترنت وصل می کنید، تمام عملیات ایجاد، رمزگذاری و امضای تراکنش ها داخل سخت افزار این کیف پول انجام می شود و فقط خود تراکنش ساخته شده، به نرم افزار این کیف پول در کامپیوتر منتقل می شود. این کار باعث عدم امکان دسترسی از طریق اینترنت به این دستگاه، حتی در صورت اتصال به یک کامپیوتر متصل به اینترنت می باشد.

یک لایه  امنیتی دیگر، پشتیبانی این دستگاه از PIN Code است. حتی در صورتی که آن را گم کنید نیز فردی که PIN Code آن را نداشته باشد، نمی تواند از آن استفاده کند. در صورت سرقت دستگاه نیز بدون وارد کردن این پین کد، کاری از پیش نمی برند. برای راحتی خیال بیشتر، بهتر است بدانید که کافیست این PIN Code، سه بار اشتباه وارد گردد تا تمام حافظه این دستگاه پاک شده و دستگاه ریست شود.

جهت افزایش امنیت، قبل از ارسال هر تراکنش، باید با دکمه های روی این دستگاه آن را تایید کنید.

نمایی از درخواست تایید تراکنش در نرم افزار مخصوص Ledger

about ledger wallet 11 344x220 همه چیز درباره لدجر (Ledger)

نمایی از پیام تایید تراکنش ظاهر شده بر روی نمایشگر دستگاه

about ledger wallet 12 272x220 همه چیز درباره لدجر (Ledger)

علاوه بر آن در مدل هایی مانند Ledger Nano که فاقد صفحه نمایش می باشند، یک کارت فیزیکی به نام Security Card به همراه خود کیف پول عرضه می شود. برای تایید تراکنش ها با کیف پول های فاقد صفحه نمایش، باید کد ۴ رقمی تصادفی ای را از این کارت به دست آورده و در نرم افزار این کیف پول در کامپیوتر وارد نمایید تا تراکنش تان ارسال شود. این لایه دوم امنیتی که حتی به دلیل فیزیکی بودن از ارسال sms و ایمیل نیز ایمن تر است، باعث می شود که تنها کسی که این دستگاه و کارت آن را در اختیار دارد بتواند موجودی آن را مصرف نماید.

about ledger wallet 13 321x220 همه چیز درباره لدجر (Ledger)

about ledger wallet 3 329x220 همه چیز درباره لدجر (Ledger)

about ledger wallet 14 340x220 همه چیز درباره لدجر (Ledger)

چرا صفحه نمایش مدل Ledger Nano S، یک امتیاز بزرگ امنیتی است؟

صفحه نمایش مدل Ledger Nano S یک امتیاز امنیتی بسیار بزرگ محسوب می شود؛ چرا که در این مدل عبارت ۲۴ کلمه ای Recovery شما به صورت آفلاین، داخل سخت افزار این کیف پول ساخته شده و بدون این که به نرم افزار کامپیوتر آن منتقل شود تنها در نمایشگر خود دستگاه ها به نمایش در می آید؛ در حالی که در مدل های بدون صفحه نمایش، این عبارت به کامپیوتر فرستاده می شود که در صورتی که کامپیوتر شما هک شده باشد، عملا امنیت این کیف پول از دست می رود.

مشخصات فیزیکی

about ledger wallet 15 282x220 همه چیز درباره لدجر (Ledger)

کیف پول های سخت افزاری سری Ledger Nano ، از نظر ابعاد و شکل ظاهری شباهت بسیاری با یک فلش درایو USB دارند، با این تفاوت که مدل Nano S دارای صفحه نمایش مخصوص و دو دکمه فیزیکی برای انجام عملیات مختلف است. دلیل این شباهت نیز از آنجاست که این کیف پول در اصل یک حافظه USB کوچک است که بر روی chipset ای با تکنولوژی Smartcard سوار شده است. مضاف بر آن، این کیف پول سخت افزاری دارای پورت microUSB است و برای اتصال به کامپیوتر، گوشی هوشمند و سایر وسایل، به کابل رابط مخصوص خود نیاز دارد.

ابعاد این دستگاه ۳۹ x 13 x 4 میلی متر است و وزنی حدود ۵٫۹ گرم دارد. اقلام موجود در جعبه این دستگاه عبارتند از Ledger Nano S، کابل Micro USB، یک ورق جهت یادداشت عبارت Recovery و یک کارت Security که درون یک کیف چرمی قرار دارد.

به منظور مقایسه سایز واقعی این کیف پول، یک حافظه USB نیز در سمت راست تصویر زیر قرار داده ایم.

 about ledger wallet 16 390x196 همه چیز درباره لدجر (Ledger)

شباهت کیف پول های سخت افزاری Ledger با کیف پول های کاغذی

شباهت کیف پول های کاغذی با کیف پول های سخت افزاری شرکت Ledger در این است که هر دوی آنها کلید خصوصی را به طور کاملا آفلاین ذخیره می کنند. نگهداری کلیدهای خصوصی به صورت آفلاین باعث می شود که خیالتان از تمام حملات اینترنتی، بدافزارها، هکرها و … راحت باشد و هیچ کسی از طریق اینترنت یا حتی شبکه داخلی خانه یا شرکت شما نتواند به کلید خصوصی کیف پولتان دسترسی داشته باشد.

مشکل کیف پول های کاغذی

کیف پول های کاغذی در کنار امنیت بالایی که دارند، یک مشکل بسیار بزرگ نیز دارند. برای ایجاد یک تراکنش بیت کوین ( یا سایر رمزارزها) نیاز به ایجاد و امضای تراکنش  به صورت دیجیتالی دارید. به همین دلیل استفاده از این کیف پول ها برای انجام تراکنش بسیار دشوار است و عملا از این کیف پول های کاغذی تنها برای ذخیره و انبار کردن رمزارز ها استفاده می شود. معمولا برای استفاده از کیف پول های کاغذی آنها را با استفاده از کلید خصوصی شان در کیف پول دیگری ( مانند Blockchain.info)، import می کنند و سپس از آن استفاده می کنند؛ که در این صورت تمام امنیت آن از بین می رود.

مشکل بزرگ دیگر آن ها این است که کاملا افلاین هستند و تنها یک کلید خصوصی و یک کلید عمومی را در اختیار شما قرار می دهند، آن هم تنها برای یک رمزارز. اگر کلید خصوصی کیف پول کاغذی شما لو برود، تمام موجودی آن نیز از دست خواهد رفت؛ در صورتی که در کیف پول های s Ledger Nano به دلیل HD بودن، هر آدرس بیت کوین شما یک کلید عمومی و خصوصی متناظر دارد و در صورت لو رفتن کلید خصوصی آن ، تنها موجودی آن تراکنش شما از دست می رود.

تفاوت کیف پول سخت افزاری Ledger با کیف پول های کاغذی

مهم ترین تفاوت کیف پول آفلاین Ledger nano با کیف پول های کاغذی، قابلیت ایجاد و ارسال تراکنش بر روی آنهاست. برای این کار کافی است تا نرم افزار مخصوص آن را بر روی سیستم خود نصب کرده، آن را با کابل microusb به کامپیوتر متصل نموده و به ارسال تراکنش های خود بپردازید.

نرم افزار مخصوص این کیف پول تمامی سیستم عامل ها و پلتفرم  های مختلف از جمله ویندوز، لینوکس و مک را پشتیبانی می کند. ضمنا بسیاری از کیف پول های موبایل، آنلاین و نرم افزاری مختلف از جمله Mycelium، MyEtherWallet و …. به طور مستقیم به این کیف پول متصل می شوند.

مکانیزم تولید کلیدهای خصوصی و عمومی رمزارز های مختلف در کیف پول های Ledger

کیف پول Ledger Nano یک کیف پول سخت افزاری از نوع HD (hierarchical deterministic) است. در کیف پول های HD از یک عبارت Seed ( که همان عبارت معمولا ۱۲ رقمی Recovery می باشد)، یک کلید خصوصی مادر (Master Private Key) تولید می شود و از آن کلید خصوصی، یک کلید عمومی مادر (Master Public Key) نیز ساخته می شود. سپس از هر کلید مادر تولید شده، ۴ کلید فرزند دیگر تولید می شود و از کلیدهای فرزند نیز کلیدهای فرزند دیگری متولد می گردد.

به این دلیل در کیف پول های HD، یک Seed می تواند تعداد بی نهایتی کلید خصوصی و عمومی و در نتیجه آن تعداد بی نهایتی آدرس بیت کوین مختلف تولید کند. قابلیت جالبی که اکثر کیف پول های HD و مخصوصا کیف پول های Ledger Nano  از آن پشتیبانی می کنند، ایجاد چندین کیف پول مختلف برای یک رمزارز و همچنین پشتیبانی از چندین رمزارز مختلف می باشد.

از این رو کیف پول Ledger Nano به دلیل استفاده از تکنولوژی HD (hierarchical deterministic) و بکارگیری استانداردهایی چون BIP39 و BIP44، چندین نوع رمزارز را پشتیبانی می کند.

about ledger wallet 4 327x220 همه چیز درباره لدجر (Ledger)

از کجا می شود آن را تهیه کرد؟

اولا از آنجا که مدل Ledger Nano S ارزان ترن کیف پول سخت افزاری دارای صفحه نمایش است، ما خرید این مدل را به شما پیشنهاد می کنیم؛ مخصوصا به دلیل آن که آپدیت های مکرری نیز برای آن ارائه شده و رمزارز های جدیدتری را نیز پشتیبانی می کند.

ثانیا از آنجا که خرید اینترنتی و پست بین الملل از فرانسه به ایران در حال حاضر تحریم نیست، توصیه ما این است که این دستگاه را مستقیما از سایت آن یعنی https://www.ledgerwallet.com خریداری نمایید. در صورت سفارش مستقیم از این سایت باید مبلغی را به عنوان کارمزد پست بین الملل بپردازید، ولی بیشترین آسودگی در این روش است.

حال  اگر به هیچ وجه شرایط خرید مستقیم این محصول را ندارید ( نداشتن مسترکارت و … )، می توانید این دستگاه را مستقیما از سایت ما خرید نمایید.

خرید کیف پول سخت افزاری و آفلاین Ledger Nano S از وب سایت ارز جو

در صورتی که این محصول در وب سایت ما موجود نبود، با کمی جستجو در گوگل، وب سایت های مختلف دیگری را  می توانید پیدا کنید.

در هر صورت برای اطمینان بیشتر، بعد از اینکه بسته به دست شما رسید محتوای داخل آن را چک کنید. اطمینان حاصل نمایید که محتوای جعبه به مانند شکل زیر باشد و چیزی کسر نداشته باشد.

about ledger wallet 17 390x169 همه چیز درباره لدجر (Ledger)

بهترین کیف پول سخت افزاری دنیا مبارکتان باشد!

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version