یک میلیارد بیبی دوج هدیه
video thumb

ماین بیت‌کوین با یکی از بزرگ‌ترین ابر کامپیوتر‌های روسیه!

  • چند تن از مهندسین یکی از مراکز هسته‌ای روسیه قصد داشتند برای انجام عملیات استخراج بیت‌کوین

چند تن از مهندسین مرکز هسته‌ای فدرال روسیه(Russian Federal Nuclear Center) به دلیل تلاش برای استفاده از یکی از بزرگ‌ترین ابر کامپیوتر‌های روسیه برای انجام عملیات ماین بیت‌کوین، دستگیر شدند.

مرکز هسته‌ای فدرال روسیه حدود ۲۰۰۰۰ کارمند دارد و در منطقه‌ای محرمانه و مخفی به نام ساروو(Sarov) قرار دارد که در زمان شوروی سابق اولین بمب هسته‌ای در آنجا ساخته شذه بود. همچنان کسی چه از داخل روسیه و چه خارج از آن اجازه ورود و بازدید از ساروو بدون ارائه مدرک اجازه بازدید مهتبر را ندارد. مرز این منطقه سیم‌ خاردار کشیده شده است و گشت‌های نظامی از این مرز‌ها حفاظت می‌کنند.

تاتیانا زالسکایا(Tatiana Zalesskaya) مسئول رسانه‌ای این مرکز تحقیقات به اینترفکس(InterFax) گفت تا جایی که او اطلاع دارد برای این مهندسین پرونده تشکیل شده است. او گفت:

تلاش‌هایی برای استفاده از بخش پردازشی این مرکز برای منافع شخصی و بدون مجوز برای عملیات استخراج انجام شده است که از نظر تکنیکی ناامید‌ کننده است و به عنوان یک جرم به آن نگاه و به آن رسیدگی خواهد شد. Tatiana Zalesskaya

کامپیوتر مرکزی این پایگاه که ظرفیت پردازشی ۱ پتافلاپ(petaflop) یعنی ۱۰۰۰ تریلیون پردازش در ثانیه را دارد به دلیل مسائل امنیتی به اینترنت متصل نبوده است و وقتی که مهندسین مجرم این کامپیوتر را به اینترنت متصل کردند تا از قدرت آن برای ماینینگ استفاده کنند، بخش امنیت از این موضوع مطلع شد و توانست جلوی آنها را بگیرد.

سند قانونگذاری بیت‌کوین در روسیه همچنان در دست کار است با این حال هنوز اطلاعات تکمیلی از آن در دسترس نیست. مهندسین مرکز هسته‌ای فدرال روسیه اولین کسانی نیستند که تلاش می‌کنند از فضای ارتش روسیه برای ماین استفاده کنند؛ شرکت ماینینگ آیس راک(Ice Rock Mining company) همچنین نقشه‌هایی برای انجام عملیات استخراج

برای خرید و فروش و سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتالی و مشاوره با کارشناسان و مشاوران به سایت ارزجو مراجعه کنید.
جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ