video thumb

حمایت سرمایه گذاران اپل و گوگل از پول مجازی تلگرام

به گزارش فایننشال تایمز موسسات معتبر «سیلیکون ولی» به سرمایه گذاری در تلگرام تمایل نشان داده اند. بر این اساس کمپانی هایی از قبیل Kleiner Perkins Caufield & Byers از نخستین سرمایه گذاران گوگل و آمازون؛ Benchmark با سابقه پشتیبانی از اوبر و توییتر و موسسه Sequoia Capital از نخستین حامیان اپل و گوگل،  ۲۰ میلیون دلار در تلگرام سرمایه گذاری خواهند کرد.

تلگرام که مدعی شده ماهانه ۱۷۰ میلیون کاربر فعال دارد به دنبال عرضه اولیه ۱٫۲ میلیارد دلار ارز مجازی است و این گزارش مدعی شده که موسسات مذکور برای پشتیبانی از این

استارتاپ ارزهای مجازی

ارز دیجیتالی گرم - شبکه باز تلگرام - TON

تلگرام از این سرمایه برای طراحی پلتفرم مبتنی بر بلاکچین استفاده می کند که امکان ارائه سرویس های غیرمتمرکز و ایمن را فراهم می کند.

اپلیکیشن های پیام رسانی که محتوا را رمزنگاری کرده و هویت کاربران را پنهان می کنند به گزینه مورد علاقه سرمایه گذاران ارزهای مجازی تبدیل شده اند و کمپانی های توسعه دهنده نیز به دنبال استفاده از این پتانسیل و عرضه ارزهای خود هستند.

بیزینیس اینسایدر اخیرا اعلام کرده بود که اعضای کانال تلگرام یکی از مراکز عرضه اولیه سکه به شدت در حال افزایش است و همین مساله نشان دهنده نقش کلیدی این اپلیکیشن در توسعه کسب و کار پول های مجازی است.

از سوی دیگر همین پتانسیل باعث شده کلاهبرداران برای دستکاری تصنعی قیمت ارزهای مجازی کمتر شناخته شده از این پلتفرم سواستفاده کنند.

چالش های این اپلیکیشن محبوب به کلاهبرداری ارزهای مجازی ختم نمی شود و در سال های اخیر به صورت گسترده توسط تروریست های داعش نیز مورد استفاده قرار گرفته که انتقادات گسترده ای از آن را به دنبال داشته است، برای مثال «ترزا می»، نخست وزیر بریتانیا در هفته اخیر به صورت آشکارا تلگرام را «خانه جنایتکاران و تروریست ها» خطاب کرده بود.

با این حال پاول دوروف، بنیانگذار تلگرام در سال ۲۰۱۵ و اوج این انتقادات اعلام کرد که حفظ حریم خصوصی از همه چیز از جمله ترس از تروریست ها مهم تر است.

کاربران گرامی می توانند برای مشورت با کارشناسان و مشاوران با تجربه در امر ارزهای دیجیتالی به سایت arzjoo.com مراجعه بفرمایند.
جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ