video thumb

بدافزار جدید دنیای ارزهای دیجیتال ۵۰۰۰ وبسایت را آلوده کرد

بدافزار جدید دنیای ارزهای دیجیتال این بار به شکل یک افزونه گریبان کاربران از همه‌جا بی‌خبری را گرفته است. این بدافزار که گفته می‌شود چیزی در حدود پنج هزار وب‌سایت بریتانیایی را آلوده کرده، کاربرانی را هدف قرار داده که آگاهی چندانی از دنیای ارزهای دیجیتالی ندارند.

سونامی بدافزارهای ماینینگ ادامه دارد: 5000 وب سایت رده بالای بریتانیا آلوده شدند !

روزنامه گاردین در روز یازدهم فوریه گزارش داده که یک ماینینگ

وب‌سایت وزارت سلامت بریتانیا، سایت‌های دولتی محلی و سایت وام‌های دانشجویی انگلستان ازجمله این وب‌سایت های آلوده هستند. مرکز امنیت سایبری بریتانیا نیز در اظهارنظری گفت که هنوز توصیه قابل اجرایی برای کاربرانی که آلوده‌شده‌اند وجود ندارد. این مرکز در بیانیه‌ای اعلام کرد:

داده‌های مرتبط توسط کارشناسان این مرکز در مورد بدافزاری که اقدام به استخراج غیرقانونی ارزهای دیجیتالی

خبرهایی نیز در مورد چندین بدافزار مشابه از جمله انواعی که اقدام به استفاده از تلفن‌های همراه کاربران برای استخراج مونرو می‌کرده، در این ماه گزارش‌شده است. ژانویه نیز وب‌سایت «کوین تلگراف» گزارش کرده که یک نرم‌افزارهای شخص ثالث با استفاده از پلتفرم «دابل کلیک»، محصول شرکت گوگل، با استفاده از یوتیوب اقدام به استخراج ارزهای دیجیتالی می‌کرده.

پس از حملات عجیب بدافزاری با عنوان WannaCry و درخواست سازندگانش که برای باز کردن قفل سیستم‌های آلوده درخواست سیصد دلار بیت کوین می‌کرده‌اند، وزارت سلامت و بهداشت بریتانیا اولین قربانی نامدار این حملات پس از سال ۲۰۱۷ است.

سایت ارزجو یکی از مطمئن ترین و معتبرترین سایت ها برای خرید و فروش و کسب اطلاعات بیشتر درباره ارزهای دیجیتالی است .