سرمایکس
sarmayex Coin icon

پیتزا بزن، بیت کوین ببر!

شروع بازی
video thumb

فعلا آیین نامه ای برای ارزهای دیجیتال در آمریکا تنظیم نخواهد شد

مقام ارشد تنظیم امنیت در آمریکا طی یک سخنرانی اخیر اعلام کرده است که فعلا آیین نامه ای برای ارزهای دیجیتال

به نقل از خبرگزاری سی.ان.بی.سی؛ به‌تازگی یکی از مقامات امنیتی برجسته در آمریکا عنوان کرد:

تنظیم مقررات در واشنگتون به این زودی محقق نخواهد شد.

در میان نظرات مختلفی که امسال از مسئولین آمریکایی شنیده ایم، اظهار نظرات و نقل قولهایی که از دایره های امنیتی به گوش رسیده اند پر رنگ تر جلوه میکنند؛ روز جمعه راب جویس، در مقام مسئول هماهنگ کننده امنیت سایبری کاخ سفید و دستیار ویژه رییس جمهور اظهار داشت که جریان این برنامه همچنان در مرحله «مطالعه»، و این مساله کماکان در دست بررسی است:

من فکر میکنم که هنوز مشغول مطالعه و بررسی این حوزه هستیم، تا با نقاط مثبت و ضعف های آن بیشتر آشنا شویم. پس به نظرم فعلا این اتفاق نخواهد افتاد.

قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال در ایالات متحده، فعلا اتفاق نخواهد افتاد
قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال در ایالات متحده، فعلا اتفاق نخواهد افتاد

در محافل مختلف واکنش علاقه‌مندان بیت کوین نسبت به تصمیم کمیسیون اوراق بهادار و بورس آمریکا (SEC) و کمیسیون معاملات آتی (CFTC) مثبت بود چرا که هر دو رویکرد عدم مداخله یا میانجی‌گری را اتخاذ کرده بودند.

در اوایل ماه فوریه جی کلیتون و کریستوفر جیان کارلو ( به ترتیب ریاست SEC و CFTC) به صراحت گفتند که جرایم مرتبط با حوزه ارزهای دیجیتال دغدغه اصلی مسئولین بوده و این در حالی است که خود این پدیده مورد بی توجهی قرار گرفته است.

راب جویس در ادامه صحبت هایش افزود؛ جرایم مرتبط با حوزه ارزهای دیجیتال به یک نگرانی تبدیل شده است. اما شواهد فراوانی دال بر این وجود دارد که چنین فعالیت های مجرمانه ای آنقدرها گسترده نیستند که در موردشان نگرانی وجود دارد:

ما نگران هستیم. اما، مفاهیم بیت کوین ، پول دیجیتال، ارز دیجیتال مزایای بسیاری در خود دارند.

وی افزود:

اما در عین حال، اگر به عملکرد بیت کوین پس از وقوع یک اقدام مجرمانه نگاه کنید، نمی توانید زمان را به عقب برگردانید و ارز بر باد رفته را دوباره به دست بیاورید.

به واسطه وجود قابلیت ردیابی در بیت کوین، انجام فعالیت مجرمانه برای مجرمان ریسک‌ بالایی دارد. همچنین طبق خبری مبنی بر امکان بازگشت وجوه سرقت شده از صرافی کوین چک می‌توان دریافت که بقیه آلت‌کوین‌ها هم برای مجرمان چندان امن نیست.

مارس امسال در بوئنوس آیرس، نشستی تحت عنوان جی-توئنتی G20 برگزار خواهد شد. احتمالا کشورهای بسیاری در این نشست پیرامون مساله قانون‌گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال سوال می‌پرسند.

 

کاریران عزیز می توانند برای اطلاع از قیمت های لحظه ای انواع ارزهای دیجیتالی و کسب اطلاعات بیشتر به سایت ارزجو مراجعه کنند.
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
version