سرمایکس
video thumb

اتفاقی جالب؛ یک صرافی ژاپنی به کاربرانش بیت‌ کوین رایگان داد !

اتفاقی جالب؛ یک صرافی ژاپنی به کاربرانش بیت‌ کوین رایگان داد

همواره در میان کسانی که با ارزهای دیجیتال آشنایی دارند، یک عده افراد بدبین هستند که می‌گویند: «بیت کوین هیچ ارزشی ندارد!». جیمی دیمون، مدیر عامل جی‌پی‎مورگان یکی از این افراد بود! بی‌انصافی نمی‌کنیم و می‌گوییم که حداقل «هجده دقیقه» حق با آن‌ها بوده است!

اخیرا یک صرافی در ژاپن خیلی اتفاقی و در واقع طی یک اشتباه، کیف پول بیت کوینش را به روی مشتریان باز کرد! بله همین بیت کوینی که اکنون هر واحد از آن حدود ۱۰,۰۰۰ دلار قیمت دارد.

اما چه اتفاقی افتاد که این صرافی شروع به فضل و بخشش کرد!

اتفاقی جالب؛ یک صرافی ژاپنی به کاربرانش بیت‌ کوین رایگان داد !

روز سه شنبه؛ صرافی ارزهای دیجیتال زائف (Zeif) واقع در اوساکا-ژاپن، طی یک بیانیه به کاربران خود اعلام نمود که پلتفرم این صرافی دچار یک نقص فنی شده و در جریان این ارور تعدادی از تریدرها (با پرداخت مبلغ صفر ین!) خرید کرده‌اند. این مشکل حدود ۱۸ دقیقه به طول انجامیده است.

گفتنی است که در حال حاضر هر واحد بیت کوین حدود ده هزار دلار قیمت دارد!

طبق این خبر، آن چند نفری که از این صرافی خرید کرده اند، حسابی تخفیف شامل حالشان شده و سود کرده اند!

در گزارشی که از CNN منتشر شده، تعداد کسانی که در این چند دقیقه کوتاه موفق به خرید رایگان بیت کوین شده‌اند، ۷ نفر اعلام شده است! حساب ۶ نفر از آنها پیش از آنکه موفق به برداشت شوند، بسته شد اما یکی از آنها توانسته بیت کوین های رایگانش را بلافاصله از صرافی خارج کند. از این رو زائف (Zeif) کماکان سعی دارد این مشکل را با او برطرف کند.

اتفاقی جالب؛ یک صرافی ژاپنی به کاربرانش بیت‌ کوین رایگان داد !

این نقص باعث شد که سیستم برای مدتی مختل شود و داده های تریدینگ نادرستی را گزارش کند. با این حال، خوشبختانه این قضیه مشکلی برای سایر کاربران به وجود نیاورده است!

مسئولین صرافی زائف (Zeif) ضمن عذرخواهی از کاربران، اظهار داشتند:

بابت مشکلاتی که به دنبال ارور اخیر و خرید برخی از مشتریان در صرافی بوجود آمده، از تمامی کاربران عذرخواهی می‌کنیم.

با تمام تلاش، به کاربران خدمت خواهیم کرد تا مشکلات این‌چنینی را از راه برداریم.

تمام ظرفیت خود را در این راستا و همچنین بهبود هر چه بیشتر خدمات صرافی زائف خواهیم گذاشت؛ تا این اتفاق مجددا پیش نیاید.

به نقل از کریپتو دیلی، بیست و چهار ساعت پیش از این ماجرا، زائف میان صرافی های دریافت کننده کارمزد، در رتبه ۵۱ام قرار داشت و ارزش حجم معامله در آن ۱۷٫۳ میلیون دلار بود. لازم به ذکر است؛ حجم بیت کوینی که در نقص فنی پیش آمده معامله شده، در این میزان حساب نشده است.

اتفاقی جالب؛ یک صرافی ژاپنی به کاربرانش بیت‌ کوین رایگان داد !

به گزارش رویترز Reuters؛ زائف یکی از صرافی های دارای مجوز از آژانس خدمات مالی ژاپن (FSA) می‌باشد. با هک صرافی کوین‌چک CoinCheck ،آژانس خدمات مالی ژاپن، بازرسی صرافی‌های محلی را آغاز کرد. ۱۶ صرافی فعال دیگر در ژاپن هستند که هنوز درخواست آن‌ها برای دریافت مجوز در حال بررسی است.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version