سرمایکس
video thumb

موسسه‌ی تحقیقاتی آلمانی قصد استفاده از بلاک‌چین را در سیستم‌های سنسور RFID بی‌سیم دارد

براساس اطلاعیه‌ی خبری منتشر شده در ۲۲ فوریه، موسسه‌ی IPMS (موسسه‌ی میکروسیستم‌های فوتونی Fraunhofer) که در Dresden آلمان واقع شده، قصد دارد از مفهوم بلاک‌چین برای توسعه‌ی سیستم‌های سنسور شناسایی رادیویی بی‌سیم در بخش لجستیک(تدارکات) استفاده کند.

استفاده از راهکارهای بلاک‌چین برای ذخیره‌ی غیرمتمرکز داده‌های تولید شده توسط سنسورهای RFID در این زمینه می‌تواند از طریق روش‌های منحصر به فرد برای هر مشتری امکان‌پذیر باشد. Fraunhofer IPMS راهکارهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری اختصاصی برای مشتریان خود توسعه می‌دهد و نیازهای اختصاصی آن‌ها را با استفاده از شبیه‌سازی‌ها آنالیز می‌کند.

اگر چه Fraunhofer IPMS هنوز محصولی را بر مبنای بلاک‌چین تولید نکرده است، اما راهکارهای نرم‌افزاری برای سیستم‌های سنسور RFID بی‌سیم را که با تکنولوژی بلاک‌ چین می‌توان توسعه داد در نمایشگاه بین المللی توزیع – حمل و نقل و پشتیبانی (LogiMat) معرفی خواهد کرد. این نمایشگاه که در روزهای ۱۳ تا ۱۵ مارچ ۲۰۱۸ در اشتوتگارت آلمان برگزار می‌شود، بزرگترین نمایشگاه اروپا در زمینه‌ی صنایع لجستیک(تدارکات) می‌باشد.

براساس اطلاعیه‌ی خبری این انستیتو، Fraunhofer IPMS پتانسیل بالایی در استفاده از تکنولوژی بلاک‌ چین

دکتر Andreas Weder، رهبر گروه در Fraunhofer IPMS، می‌گوید، ذخیره‌ی داده‌های تولید شده توسط فرستنده‌های سنسور RFID در بلاک‌چین، این امکان را می‌دهد که این داده‌ها در زنجیره‌ی تامین، قابل اعتماد و ردیابی باشند:

فرستنده‌های Passive سنسور RFID ما، پارامترهای فیزیکی مانند، رطوبت، ارتعاش یا درجه حرارت را اندازه‌گیری کرده و اطلاعات آن‌ها را بصورت بی‌سیم به منبعی که انرژی را تامین می‌کند، ارسال می‌کنند.

گروه آلمانی Blockchain Bundesverband پیش‌تر گفته بود که دولت آلمان یک چهارپوب قانونی برای قانون‌گذاری تکنولوژی‌های بلاک‌ چین در راستای استقبال از صنعت بلاک‌چین تعیین خواهد کرد.

برای خرید و فروش انواع ارزهای دیجیتالی و سرمایه گذاری در ارزهای مجازی به سایت ارزجو مراجعه کنید.
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version