video thumb

آلودگی ده ها هزار سایت وردپرسی به بدافزار استخرج ارز مجازی

با افزایش قیمت ارزهای مجازی مساله بدافزارهای استخراج

در این تحقیق با استفاده از موتور جستجوی کد منبع PublicWWW، کد صفحات مختلف جستجو شده و در نهایت ۴۸۹۵۳ وب سایت آلوده تشخیص داده شده اند.

این محقق تاکید می کند که Coinhive کماکان شایع ترین اسکریپت استخراج مخفیانه ارز است که در ۸۱ درصد از سایت های مذکور یافت شده است.

علاوه بر تعداد بالای وب سایت های آلوده، سرعت گسترش این بدافزارها نیز قابل توجه است، برای مثال Coinhive طی چهار ماه گذشته ۱۰ هزار وب سایت را هدف قرار داده است.

در ۱۹ درصد از سایت های باقی مانده نیز بد افزار CoinImp در ۴۱۱۹ سایت، DeepMiner در ۲۱۶۰ سایت، Crypto-Loot در ۲۰۵۷ سایت و Minr در ۶۹۲ سایت پیدا شده اند.Coinhive

شاید از نظر شما هدف هکرها استخراج بیت کوین باشد اما ارز دیجیتالی موسوم به مونرو (xmr)

در فوریه گذشته محققان امنیتی متوجه شدند که برخی از وب سایت های دولتی و خدمات عمومی نیز به صورت مخفیانه این بدافزارها را اجرا می کنند.

این پدیده از مدت ها پیش به کشور ما نیز سرایت کرده و ماه گذشته مرکز ماهر با آگاهی از این حملات خبر از سایت‌هایی داده که به واسطه سخت‌افزارها و توانایی سیستم بازدیدکنندگان خود، مشغول به استخراج ارز دیجیتال می‌شوند.

همان‌طور که پیش‌تر در دیجیاتو گفته شد، برای جلوگیری از سوءاستفاده از چنین ابزارهایی دو راه اصلی توصیه می شود. اول استفاده از نرم افزارها یا افزونه های معتبری که مانع از نمایش تبلیغات می شوند (ad-blocker).

راه دوم نیز دوم ویرایش دستی فایل hosts ویندوز در مسیر windowssystem32driversetc به کمک نرم افزار Notepad و افزودن آدرس های coin-hive.com و coinhive.com به فهرست سایت های بلاک شده است.

برای استفاده از امکانات و خدمات سایت ارزجو در زمینه ی ارزهای دیجیتالی می توانید به آدرس arzjoo.com مراجعه کنید.
جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ