سرمایکس
sarmayex Coin icon

پیتزا بزن، بیت کوین ببر!

شروع بازی
video thumb

انتخابات ریاست جمهوری روسیه با فناوری بلا‌ک چین انجام خواهد شد!

کشور روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۸ از فناوری بلاک چین استفاده خواهد کرد.

به نقل از cryptostreet؛ انتخابات روسیه در تاریخ ۱۸ مارس امسال برگزار خواهد شد. قرار است که انتخابات آتی روسیه، کاملا منحصر بفرد و جدید باشد.

انتخابات ریاست جمهوری روسیه با فناوری بلا‌ک چین انجام خواهد شد!

پیش از این ایده‌ی استفاده از بلاک چین در حوزه های مختلفی مطرح شده است. اخیرا کشورها به فکر استفاده از این فناوری در پروسه انتخابات افتاده اند. هفته گذشته، برای اولین بار در انتخابات ریاست جمهوری سیرالئون از بلاک چین استفاده شد.

بنابر اعلام مرکز سنجش افکار عمومی (VTSIOM) روسیه، این کشور برای ثبت اطلاعات رای گیری و مراقبت از نتایج انتخابات سال ۲۰۱۸، از بلاک چین استفاده خواهد کرد.

به گفته این مرکز، از بلاک چین تنها برای ذخیره اطلاعات، داده ها و نتایج آرا استفاده خواهد شد. برای این منظور، مرکز سنجش افکار عمومی روسیه با آژانس TwoChain همکاری خواهد کرد.

آژانس TwoChain در حوزه ارائه راه حل های مارکتینگ برای عرضه اولیه سکه (ICOها) فعالیت می‌کند. هجدهم مارس امسال، TwoChain در راستای انتخابات به دولت روسیه مشاوره خواهد داد.

همچنین گفته شده که یک وب سایت خاص برای اعلام نتایج انتخابات طراحی و از ۱۲ مارس باز خواهد شد.

انتخابات ریاست جمهوری روسیه با فناوری بلا‌ک چین انجام خواهد شد!هدف دولت روسیه از این کار، امتحان کردن فناوری بلاک چین است. اگر بلاک چین از این امتحان سربلند بیرون بیاید، مرکز VTSIOM یک کوین جدید تحت نام « Digital VTSIOM» تولید می کند. توسعه دهندگان این پروژه عنوان کردند که طرح اولیه پروژه مذکور از سال ۲۰۱۸ استارت خورده و در ۲۰۲۱ به پایان می رسد.

در اکثر جوامع دموکراتیک، رای افراد نزد خودشان محفوظ مانده و افشا نکردن آن به گزینشگرها، حق مسلم افراد بشمار می‌رود. اما گفته شده که در انتخابات امسال روسیه، انتخاب افراد از آن‌ها پرسیده و ثبت خواهد شد.

با وجود این، فناوری بلاک چین در خدمت انتخابات روسیه خواهد بود. به نقل از مرکز VTSIOM، این کار با هدف بهبود شفافیت و افزایش امنیت انتخابات آتی انجام خواهد شد.

والری فیودوروف، مدیر کل سازمان سنجش افکار عمومی در روسیه می گوید:

این پروژه در هر صورت حائز اهمیت است، یعنی هم برای مرکز ما، و تحقیقات کشور مهم است، و هم برای انتخاباتی که پیش روی روسیه قرار دارد! پیش‌تر در برخه پرسی‌ها برای جلوگیری از حملات DDoS و نفوذ هکرها در روز انتخابات، سایت را می‌بستیم. تا به حال از بلاک چین در نظرسنجی ها استفاده نشده است. هجدهم مارس امسال، انتخابات روسیه به دنیا نشان خواهد داد، که چطور می توان از بلاک چین در انتخابات استفاده کرد.

دنیس ترخوف از تیم TwoChain نیز در این باره ابراز خوشحالی کرده و می گوید:

خوشحالم که تیم ما، در حوزه ی دموکراسی پیشگام خواهد بود. این انتخابات برای TwoChain یک گام بلند و اتفاقی پر شور است.

منبع: cryptostreet
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
version