video thumb

مدیر اجرایی توییتر: آینده از آن بیت کوین است

به‌رغم اینکه استفاده از ارزهای دیجیتال برای خرید و فروش کالا یا خدمات چندان فراگیر نشده؛ اما جک دورسی، مدیر اجرایی توییتر بر این باور است که بیت‌کوین تا یک دهه‌ی آینده تبدیل به ارز واحد در سراسر جهان خواهد شد.

احتمالا بیشتر مردم دنیا هنوز نمی‌دانند بیت‌کوین چیست و چگونه کار می‌کند؛ اما سکان‌دار توییتر عقیده دارد که این ارز دیجیتال، در عرض ۱۰ سال آینده یا حتی زودتر بر تمامی جهان حکمرانی خواهد کرد.

روز گذشته، دورسی طی مصاحبه‌ای با روزنامه بریتانیایی دِ تایمز (The Times) گفته است:

 

روزی فرا می‌رسد که در آن تمامی جهان، ناگزیر از انتخاب یک ارز واحد است و به نظر من، این ارز واحد چیزی جز بیت‌کوین نخواهد بود.

 

بیت‌کوین و دیگر ارزهای رمزپایه هنوز به‌طور فراگیر برای خریداری کالا و خدمات مورد استفاده قرار نمی‌گیرند. به نظر می‌رسد اکثر فعالان این حوزه، بیش از آنکه به دنبال خرج کردن دارایی‌های دیجیتال خود باشند، در پی ذخیره آن‌ها هستند تا احتمالا بتوانند از افزایش بهای آن‌ها در آینده سودی به جیب بزنند. علاوه بر این، کارمزدهای بالا برای انجام تراکنش‌ها، نوسانات شدید و اقبال کم‌رمق فروشندگان به این ارزها فرآیند پذیرش آن‌ها به عنوان ارزهای باثبات را با کندی مواجه کرده است.

بیت کوین

از آغاز سال ۲۰۱۷ بهای بیت‌کوین به طور انفجاری رشد کرده است؛ با این حال خریداران این ارز رمزپایه بیش از آنکه به دنبال خرج کردن آن باشند، می‌خواهند آن را پس‌انداز کنند

اما با تمام این تفاسیر، دورسی کماکان از موضع خود مبنی بر شکوفایی روزافزون بیت‌کوین عقب ننشسته است. وی علاوه بر توییتر، سکان هدایت اسکوئر را نیز در دست دارد؛ شرکتی که در زمینه پرداخت همراه فعالیت می‌کند. پیش‌تر اسکوئر در ماه ژانویه اعلام کرده بود که تقریبا به تمامی کاربران خود اجازه خواهد داد که از اپلیکیشن این شرکت برای خرید و فروش بیت‌کوین استفاده کنند.

دورسی در آن زمان در توییتر خود نوشت:

 

ما اتخاذ این رویکرد را در قبال ارزهای رمزپایه به عنوان یک نقشه‌ی راه بلندمدت به سوی بهبود دسترسی‌های مالی برای مردم سراسر جهان می‌بینیم.

 

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ