یک میلیارد بیبی دوج هدیه
video thumb

فروش عکس در سایت های خارجی مانند شاتر استوک و کسب درآمد از این طریق

پیش از این به معرفی یکی از سرویس های فعال در زمینه ارائه محتوای تصویری به نام شاتر استوک و روش خرید عکس از این وبسایت پرداختیم. اما در نقطه مقابل کاربران این وبسایت می توانند افرادی باشند که آثار خود را برای کسب درآمد در این سرویس به اشتراک می گذارند. بسیاری از عکاسان در استفاده از سرویس هایی مانند شاتر استوک، می توانند درآمد های آنچنانی داشته باشند و به همین منظور در این نوشته سعی داریم تا علاوه بر معرفی شاتر استوک به عنوان یک منبع کسب درآمد برای عکاسان از طریق فروش عکس به سرویس دهندگان مشابه دیگر مانند فتولیا، آی استاک فوتو و پوند ۵ بپردازیم و آموزش استفاده از این سرویس دهندگان را ارائه کنیم.

کسب درآمد از طریق فروش عکس در شاتر استوک

Shutterstock.com یک فروشگاه جهانی برای خرید و فروش عکس و ویدیوی با کیفیت بالاست. این وبسایت در سال ۲۰۰۳ کار خود را شروع کرد و مرکز آن در نیویورک است. بنابراین این گروه ۱۰ سال است که به این کار مشغول می باشد و مشتریانی در سراسر جهان دارد. در حال حاضر این گروه در بیش از ۱۵۰ کشور فعالیت دارد و لایسنس استفاده از تصاویر را ارائه می کند. پایه ای ترین هدف این گروه کمک به هنرمندان و خریداران است تا از این طریق به هم متصل شوند و تراکنش موفقی بینشان صورت بگیرد. دو نوع حساب کاربری (اکانت) در شاتر استوک وجود دارد؛ اکانت مشتری (Customer Account) و مشارکت کننده (Contributer Account). مشارکت کنندگان محتوای دیجیتالی که خلق کرده اند، که می تواند عکس یا ویدیو باشد، را به اشتراک می گذارند و مشتریان آن ها را می خرند.

ساز و کار شاتر استوک چیست؟

از آن جایی که نوشته آموزشی ما در رابطه با فروش عکس و ویدیو در شاتر استوک به منظور کسب درآمد است، بنابراین بر روی بخش مشارک کننده تمرکز می کنیم.

کسب درآمد از طریق عکاسی
کسب درآمد از طریق عکاسی

مطالعه بیشتر:

خرید، فروش و قیمت بیت کوین در صرافی سرمایکس

خرید، فروش و قیمت اتریوم در صرافی سرمایکس

خرید، فروش و قیمت تتر در صرافی سرمایکس

خرید کیف پول لجر

 

  • فروش عکس – می توانید به تعداد زیادی عکس در فرمت JPG و با حداقل ۴ مگاپیکسل بفروشید. بنابراین نیاز به یک دوربین با رزولوشن بالا خواهید داشت.
  • وکتور و ایلاستریشن – می توانید علاوه بر عکس، وکتور و ایلاستریشن بسازید و در این وبسایت بفروشید. می توانید به این منظور فایل های با فرمت EPS و با حداکثر اندازه ۱۵ مگابایت یا عکس JPG با حداقل رزولوشن ۴ مگاپیکسل بفرستید.
  • ویدیو – یکی دیگر از انواع محتوایی که می تواند در شارت استوک به فروش برسد فایل ویدیویی است. ویدیو باید بین ۵ تا ۶۰ ثانیه باشد.

انواع روش کسب درآمد

شاتر استوک چندین روش برای کسب درآمد از راه فروش محتوای دیجیتال ارائه می کند.

  • دانلود روزانه – مشتریان این امکان را دارند که به صورت ماهانه عضو شوند و در طی یک مدت ۳۰ روزه عکس های مورد نظر را دانلود کنند. هر بار که تصویر شما در چنین حالتی دانلود می شود، ۲۵ سنت دریافت می کنید. این کیمیسیون می تواند از ۲۵ تا ۳۸ سنت افزایش پیدا کند.
  • دانلود در زمان تقاضا – مشتریان می توانند عضویت در زمان درخواست داشته باشند که این امکان را می دهد که تا یک سال بتوانند تصاویر را دانلود و استفاده کنند. در این مدل به ازای هر بار دانلود ۱٫۸۸ دلار دریافت می کنید. همچنان که بازدید و دانلود بیشتری دریافت می کنید، میزان دریافتی هم افزایش می یابد.
  • دانلود های پیشرفته تر – مشتریان می توانند از لایسنس Enhanced Downloads استفاده کنند که به آن ها امکان دانلود تصاویر برای استفاده های تجاری را می دهد. در چنین حالتی به ازای هر دانلود ۲۸ دلار می گیرید.
  • مشتریان جذب شده از طریق بازاریابی – با معرفی مشتریان بیشتر به شاتر استوک هم می توانید ۲۰ درصد کمیسیون دریافت کنید.
  • یک بار دانلود – اگر تصویر شما به صورت تکی و بدون هر گونه عضویتی به فروش برسد، ۲۰ درصد از قیمت فروش را دریافت می کنید.

نقد کردن درآمد شاتر استوک

شاتر استوک کمیسیون خوبی به افرادی که قصد کسب درآمد دارند می دهد. و به سه روش پی پل، اسکریل و چک بانکی این کمیسیون را پرداخت می کند. حداقل میزان قابل پرداخت الکترونیکی ۳۵ دلار و برای چک های بانکی ۳۰۰ دلار است. مبالغ قابل پرداخت در ابتدای هر ماه محاسبه و دو هفته بعد پرداخت می شود.

اما نقد کردن درآمد شاتر استوک برای کاربران ایرانی کار دشواری است چرا که سیستم های پرداخت بین المللی مانند پی پل امکان سرویس دهی به ایرانیان را به دلیل وجود تحریم های مالی ندارند.

معرفی وبسایت فوتولیا (متعلق به ادوبی)

از نظر تبلیغات، وبسایت فوتولیا تبلیغات وسیعی انجام داده و این کار همیشه برای افرادی که انتظار کسب درآمد از طریق این وبسایت را دارند، کار خوشایندی است. البته این به این معنا نیست که همیشه سود هم تحت تاثیر این موضوع قرار می گیرد.

کمیسیون دریافتی در وبسایت فوتولیا خوب است و برای تصاویر غیر منحصربفرد ۲۰ درصد است و می توانید امید داشته باشید که این رقم حتی به ۴۶ درصد نیز برسد.

برای فروش های منحصربفرد، بین ۳۵ تا ۶۳ درصد دریافت می کنید.

معرفی وبسایت آی استاک فوتو

سرویس دهنده ای مشابه است که می توانید از طریق فروش عکس در آن کسب درآمد کنید. برای پذیرفته شدن در این وبسایت ابتدا می بایست آزمون دهید. آزمونی که از شما گرفته می شود برای تایید این است که با قوانین و جنبه های کیفی کار آشنا شوید. اگر کمی مطالعه داشته باشید، قبول شدن در این آزمون کار سختی نیست.

به محز قبول شدن در آزمون، از شما خواسته می شود که مدارک هویتی و سه تصویر از کار هلای خود را بفرستید و تا زمانی که سه تصویر شما تایید نشود به عنوان مشارکت کننده نمی توانید فعالیت داشته باشید.

معرفی وبسایت پوند ۵

درآمد فروش عکس در این وبسایت هم مانند دیگر وبسایت های معرفی شده خوب است و پیش نیاز ها نیز به وضوح مشخص شده است. در خلق تصاویر، لنز دوربین تمیز، شرایط نوری خوب و تنظیم درست دوربین موارد مورد نیاز است.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ