سرمایکس
video thumb

هواوی موبایلی مخصوص ارزهای دیجیتالی و بلاکچین می سازد

هواوی که سومین تولید کننده بزرگ موبایل در سرتاسر جهان به شمار می رود، در نظر دارد موبایلی با توانایی اجرای اپلیکیشن های مبتنی بر فناوری بلاکچین را توسعه دهد. این موضوع را دو نفر آشنا به برنامه های کمپانی چینی به خبرگزاری بلومبرگ اطلاع داده اند.

هواوی در حال کسب مجوز برای استفاده از سیستم عامل SIRIN OS متعلق به شرکت Sirin Labs است تا اپلیکیشن های مبتنی بر بلاکچین

اگر این برنامه صحت داشته باشد، نخستین تلاش سازندگان موبایل برای حضور در عرصه بلاکچین به شمار می رود تا این فناوری را به شکل عمومی تر در اختیار مردم قرار دهد. بلاکچین یک دفتر کل غیر متمرکز است که برای ثبت تراکنش های حوزه ارزهای دیجیتالی به کار می رود. بازار مالی ارزهای دیجیتالی با وجود افت شدید در ماه های اخیر، باز هم نسبت به سال گذشته ۱۵ برابر رشد کرده و به حدود ۳۵۰ میلیارد دلار رسیده است.

پیش فروش موبایل Fenny مخصوص ارزهای دیجیتال به زودی آغاز می شود

شرکت Sirin Labs چندی پیش در کانال تلگرام خود در این رابطه نوشته بود که ملاقات خوبی با سران هواوی داشته و احتمال همکاری برای ارائه فناوری بلاکچین به شکل ایمن روی بستر موبایل وجود دارد. البته برنامه Sirin Labs برای توسعه و عرضه موبایل مخصوص بلاکچین همچنان به قوت خود باقیست. آنها قصد دارند طی نیمه دوم سال جاری میلادی محصول خود به نام Finney را با قیمت پایه ۱۰۰۰ دلار پیش فروش کنند.

هواوی که یکی از پیشگامان دنیای فناوری در زمینه تجهیزات مخابراتی، موبایل، رایانش ابری و امنیت سایبری به شمار می رود، حالا قصد دارد به یکی از جدید ترین حوزه ها نیز ورود کند و این موضوع می تواند جایگاه شرکت چینی را بیش از پیش مستحکم سازد. با این حال بحث و مناقشه زیادی پیرامون فناوری بلاکچین و ارزهای دیجیتال روی بستر آن در جریان است و نمی دانیم موبایل های مجهز به این فناوری، چه مزایایی را ارائه می دهند.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version