video thumb

اسیک ماینینگ اتریوم نیمه‌ی دوم ۲۰۱۸ وارد بازار می‌شود

به گزارش CNBC در تاریخ ۲۶ مارچ، شرکت وال استریتی Susquehanna رتبه‌بندی شرکت AMD را از حالت خنثی به حالت منفی تغییر داده و پیش‌بینی قیمت سهام شرکت تولید پردازنده‌ی گرافیکی NVidia را کاهش داده است که این کاهش قیمت در پیش‌بینی در پی اسیک‌های ماینینگ اتریوم رقیب شرکت‌های AMD و Nvidia یعنی بیت‌مین اعلام شده است.

آنالیزور Susquehanna ، کریستوفر رولند، در یادداشتی به مشتریان گفته است که، شرکت بیت‌مین از آغاز نیمه‌ی دوم سال ۲۰۱۸ اسیکی برای ماینینگ اتریوم وارد بازار خواهد کرد، علاوه‌بر‌این بیت‌مین احتمالا بزرگ‌ترین فروشنده‌ی اسیک در بازار است که حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد اسیک‌های ماینینگ بیت‌کوین را تولید کرده است و اولین شرکتی خواهد بود که اسیک ماینینگ اتریوم ارائه خواهد کرد و طبق اطلاعات ما سه شرکت دیگر نیز در حال کار بر روی تولید اسیک ماینینگ اتریوم هستند که هر کدام تا مرحله‌ای از توسعه و تولید این اسیک پیش‌رفته‌اند.

براساس تحقیق رولند، اسیک‌های ماینینگ اتریوم تاثیری منفی بر روند Nvidia و AMD خواهند داشت، شرکت‌هایی که کارت گرافیک‌های ماینینگ اتریوم آن‌ها حدود ۱۰ و ۲۰ درصد از درآمد آن‌ها را تشکیل داده‌اند.

قیمت هدف جدید برای سهام AMD مبلغ ۷ دلار و ۵۰ سنت تعیین شده که پیش از این ۱۳ دلار بود و برای سهام Nvidia مبلغ ۲۰۰ دلار تعیین شده که در پایان روز جمعه در بازار ۲۱۵ دلار بود. رولند اشاره کرده است که برخلاف AMD که رتبه‌اش منفی شده است، رتبه‌بندی شرکت Nvidia کماکان به قوت خود باقی است، چون این شرکت پیشینه‌ی قوی‌تر و محکم‌تری در بازار گیمینگ دارد که می‌تواند به وضعیت این شرکت در گذر از این موضوع کمک کند.

گزارشی که در ماه فوریه‌ی امسال منتشر شد، نشان داد که شرکت بیت‌مین که تنها ۴ سال قدمت دارد، در سال ۲۰۱۷ بین ۳ تا ۴ میلیارد دلار درآمد داشته است، این در حالی است که شرکت Nvidia با ۲۴ سال قدمت توانسته است در مدت زمان مشابه ۳ میلیارد دلار درآمد کسب کند.

نظر شما چیست؟ آیا اسیک ماینینگ اتریوم واقعا به وقوع می‌پیوندد و شاهد ورود این دستگاه به بازار خواهیم بود؟ در این صورت قیمت اتریوم چگونه خواهد شد؟ آیا شاهد عکس‌العملی مشابه توسعه‌دهندگان مونرو در قبال Bitmain از سوی جامعه‌ی کاربری اتریوم خواهیم بود؟

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ