سرمایکس
video thumb

بانک گلدمن ساکس در صدد راه اندازی پلتفرم معاملاتی بیت کوین

طبق گزارشات، در طی چند هفته ی آینده، بانک گلدمن ساکس

 به گزارش ارزجو به نقل از نیویورک تایمز، گلدمن ساکس برای راه اندازی یک عملیات تجاری، جهت خرید و فروش های آتی بیت کوین برای مشتریان سازمانی خود تلاش می کند. گزارشگر این نشریه، Nathaniel Popper نوشت:

در چند هفته آینده – هنوز تاریخ دقیق تعیین نشده است – Goldman Sachs خرید و فروش قرارداد های آتی بیت کوین را از طرف مشتریان و با استفاده از پول خود انجام خواهد داد. این نسخه همچنین یک نسخه ی انعطاف پذیر تر از یک قرارداد آتی را ایجاد می کند که به عنوان یک قرارداد غیر قابل انتقال، یا به اختصار NDF  (non-deliverable forward) شناخته می شود که به مشتریان ارائه خواهد شد.

نخستین زمزمه های حضور بیت کوین در Goldman Sachs

 

سال گذشته شایعاتی مبنی بر راه اندازی یک بخش معامله ارز های رمزنگاری شده توسط Goldman Sachs

در ماه ژانویه، مدیر ارشد اجرایی  Lloyd Blankfein به شایعات در مورد راه اندازی یک بخش معاملات بیت کوین توسط گلدمن ساکس پایان داد، و تا آنجایی پیش رفت که از زبان آنها مدعی شد: ” تا اینجای کار، ما تجارت عمده ای با بیت کوین، که در آن خرید یا پیش خرید بیت کوین بکنیم و یا بازار سازی بخواهیم انجام دهیم، نکرده ایم. “

با این وجودCNBC  نیز نقل قولی را از گلدمن ساکس تصدیق کرد که: ” ما قرارداد های آتی بیت کوین را برای مشتریان این قرارداد ها شفاف می کنیم. ما از نخستین بروکرها هستیم، اگر مشتریان برنامه حرکت در این مسیر را داشته باشند ما مسیر را برایشان هموار میکنیم.”

Rana Rayed، یکی از مدیران Goldman Sachs که نظارت بر ایجاد عملیات تجاری دارد، با نیویورک تایمز مصاحبه کرد.

او اشاره کرد: “بانک،  اطلاعاتی از صندوق های پوشش ریسک سرمایه گذاری (hedge funds) و همچنین صندوق های خیریه و سرمایه گذار دریافت کرده که مقدار زیادی پول مجازی را از میلیونرهای بیت کوین به شکل هدیه دریافت کرده اند و نمی دانند چگونه آنها را اداره کنند.”

ضمن توضیح این که: ” این سبب تصمیم نهایی هیئت مدیره گلدمن ساکس،  در آغاز تصویب قرارداد معاملات بیت کوین شد، ” او سپس نقل کرد:

تصمیم ما جدی تر میشود وقتی یک مشتری می گوید، “من می خواهم بیت کوین یا قرارداد آتی آن را حفظ کنم، زیرا فکر می کنم این یک جایگزین برای ذخیره ارزش است.”

در حالی که تیم او مخالف دخالت دربازار بیت کوین بودند، Rayed توضیح داد که “گلدمن به این نتیجه رسیده است که بیت کوین تقلب نیست ولی ویژگی های یک ارز را هم  ندارد”، این خبرگزاری افزوده است: “تعدادی از مشتریان می خواهند آن را به عنوان یک کالای ارزشمند نگه دارند، شبیه به طلا، با توجه به این که بیت کوین هم مقدار محدودی دارد و هم  باید از یک سیستم پیچیده و مجازی استخراج شود.”

با اظهار نظر در مورد خطرات مربوط به معامله در بازار رمزارز ها، او می گوید: “این یک ریسک جدید نیست که ما متوجه آن نباشیم … این فقط یک خطر بالقوه است که ما باید در در مورد آن با هوشیاری بسیار عمل کنیم”. Popper توضیح داد:

در حالی که گلدمن ساکس در ابتدا خرید و فروش بیت کوین واقعی را انجام نخواهد داد، یک تیم در بانک به دنبال حرکت در این جهت است که بتواند تأیید قانونی را دریافت کند و چگونگی مقابله با خطرات احتمالی مربوط به نگهداری ارز رمزنگاری شده را بدست آورد.

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به ارزجو نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version