سرمایکس
sarmayex Coin icon

پیتزا بزن، بیت کوین ببر!

شروع بازی
video thumb

مصرف انرژی بالا برای برداشت بیت کوین

دانشمندان معتقدند که مصرف انرژی مورد نیاز برای برداشت بیت کوین به‌شدت بالا است و این امر در حال بدتر شدن است و عواقب خطرناکی برای زمین در بر خواهد داشت.

بیت کوین یک پدیده بسیار عجیب و غریب در دنیای امروزی ما است و برداشت آن به روش‌های دیجیتالی و کاملا کامپیوتری انجام می‌شود. شاید در نگاه نخست به نظر بیاید که بیت کوین با توجه به مصرف الکتریسیته، یک موضوع و ماهیت سبز است ولی در عمل مصرف انرژی مورد نیاز برای برداشت آن به‌اندازه‌ای زیاد است که این پدیده را به‌شدت مخرب ساخته است.

تحقیقات جدید دانشمندان نشان داده است که برداشت بیت کوین از محیط‌های ابری در طول سال گذشته میلادی مسبب مصرف رقم نجومی ۷٫۷ گیگاوات انرژی الکتریکی بوده است. این انرژی بسیار زیاد است و  برای درک دقیق‌تر حجم آن کافی است بدانید که می‌توان با چنین انرژی الکتریکی‌ای، کل کشور استرالیا را برای یک سال تامین توان کرد.

بیت کوین قاتل انرژی است!

بااین‌حال موضوع نگران‌کننده اصلی این است که این موضوع در حال بدتر شدن و حجم انرژی مصرفی بیت کوین

این تحقیقات به‌تازگی در ژورنال بین‌المللی Joule منتشر شده اند. بنابر تحقیقات مذکور ارزهای دیجیتال تا چه اندازه برای محیط‌زیست مخرب هستند. انرژی الکتریکی در بسیاری از مناطق جهان از طریق راهکارهای غیر سبز تهیه می‌شود و همین امر نیز موجب شده است که مصرف بالاتر الکتریسیته توسط بیت کوین، آلایندگی بیشتری را نیز ایجاد کند.

به‌این‌ترتیب مقاله یادشده ثابت کرده  است که بیت کوین در دنیای امروزی ما به‌هیچ‌عنوان یک پدیده بهینه نبوده و یک فاجعه زیست‌محیطی به‌حساب می‌آید. بااین‌حال پیش‌بینی می‌شود که به‌زودی قوانینی اعمال شود که جلوی این تخریب و روند نامناسب را خواهد گرفت و آینده بیت کوین و تمامی ارزهای دیجیتال ممکن است دستخوش تغییراتی بزرگ شوند.

آلکس دوریس به‌عنوان یک متخصص بلاک چین

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
version