video thumb

مراقب ICOهای تقلبی باشید/ خطرات پیش روی سرمایه گذاری مبتنی بر بلاک چین

سرمایه گذاری در ICOها همانطور که سود زیادی به همراه دارد، با خطرات خاص خود نیز مواجه است. برای آنهایی که علاقمند به این هستند که تهدیدات پیش روی ICOها را بداند، چند نکته ای وجود دارد که در ادامه به آنها در بلاک چین اشاره خواهیم کرد.

بازار بلاک چین‌ هنوز هم نا آرام است. یعنی اگر یک ICOمورد کلاهبرداری قرار گیرد، سرمایه گذاران آن به حال خود رها شده و در عمل پروژه منحل خواهد شد. هیچ یک از این سناریو‌ها غیر محتمل نیستند.

اما دیده بانان بازار اکنون بر روی ICO ها متمرکز شده‌اند. در جولای سال ۲۰۱۷، کمیسیون امنیت و مبادلات مالی آمریکا اعلام کرد که ممکن است ICOها تحت نظارت قوانین امنیتی این کمیسیون قرار بگیرند. در سپتامبر همان سال، چین فعالیت ICOها در داخل این کشور را به صورت موقت و تا زمانیکه قوانینی برای نظارت بر کارکرد آنها در این کشور تدوین نشده باشند، ممنوع اعلام کرد.

اکنون، اگرچه بازار دچار بی ثباتی و نوسانات است، اما کارشناسان بازار بلاک چین معتقدند حباب ایجاد شده در این بازار دیر یا زود از بین خواهد رفت. بنابراین سرمایه گذاران باید به دقت در جریان خطرات پیش روی سرمایه گذاری در این بازار باشند.

اگر مشمول موارد زیر هستید، از سرمایه گذاری در ICOها منصرف شوید

  • ممکن است افرادی که پشت سر یک پروژه بلاک چین هستند، از مشخصات هویتی تقلبی و یا حساب‌های کاربری جعلی در شبکه‌های اجتماعی استفاده کنند.
  • ممکن است تیم از تجربه حرفه‌ای در خصوص ICOها برخوردار نباشد
  • ممکن است یک بلاک چین ماهیت قانونی نداشته باشد
  • ممکن است طرح اولیه و نقشه تجاری غیر واقعی بوده و یا جزئیات آن پروژه در خصوص مسائل مربوط به بازار و رقبا درست نباشد
  • ممکن است تدوین کنندگان پروژه نمونه ای از کد بلاک چین ارائه نکنند
  • ممکن است هیچ نمونه اولیه کاری وجود نداشته باشد
  • ممکن است طرف واسطه برای انجام کار دو طرف در خصوص سرمایه گذاری و انتقال پول در جریان معامله حاضر نباشد

توجه داشته باشید که اینها تنها مواردی هستند که به عنوان خطرناک ترین هشدارها در سیستم بلاک چین مطرح بوده و شما باید اطلاعات بیشتری در خصوص تهدیدات پیش روی ICOها داشته باشید.