سرمایکس
video thumb

بانک‌ آرژانتینی برای تراکنش‌های برون مرزی از بیت کوین استفاده خواهد کرد

بانک آرژانتینی Banco Masventas در آخرین پست فیس‌بوکی خود اعلام کرد که ازاین‌پس علاوه بر استفاده از درگاه سوئیفت برای انجام تراکنش‌های برون‌مرزی ، این امکان را برای کاربران و مشتری‌های خود فراهم می‌کند که به‌وسیله بیت کوین

این بانک قرار است تا به‌وسیله همکاری جدیدش با شرکت «بیتکس» (Bitex)، انجام تراکنش‌های برون‌مرزی با بیت کوین را مهیا نماید. بیتکس یکی از سرویس‌دهندگان مالی مبتنی بر بلاک چین در آمریکای لاتین است.

بر اساس گفته‌های بانک BMV (Argentinian Banco Masventas)، ارائه چنین سرویسی از سوی آنها باعث می‌شود تا مشتری‌ها زمان کمتری را در بانک‌ها صرف کنند. بنا بر اعلام آنها، استفاده از سرویس‌های بلاک چینی، زمان انجام تراکنش را تا حدود ۲۴ ساعت کاهش خواهد داد.

«خوزه هومبرتو»، از سهامداران اصلی این بانک، گفت، هدف اصلی این حرکت، قدرتمندتر کردن هر چه بیشتر بانک‌ها در حوزه خدمات دیجیتالی است که توسط تلفن‌های هوشمند صورت می‌گیرند؛ از طرف دیگر استفاده از تکنولوژی‌های نظیر بلاک چین باعث خواهد شد تا هزینه‌های بانکی کاهش یابند.

بانک‌ آرژانتینی از بیت کوین برای تراکنش‌های برون مرزی استفاده خواهد کرد

یکی از کارهای اولیه ما، استفاده از همکاری راهبردی بیتکس بود تا به این وسیله، امکانی را برای کاربران خارج از کشورمان فراهم کنیم که بتوانند از خدمات پرداختی و دریافتی صرافی بیتکس استفاده نمایند.

علاوه بر تراکنش‌های سریع‌تر، بیتکس ادعا کرده که امنیت تراکنش‌ها نیز از حالت سنتی بالاتر است. بنا بر گفته‌های وب‌سایت این شرکت، بیتکس قوانین سخت‌گیرانه‌ای در ارتباط با نظارت و سیاست شناخت مشتری، در دستور کار خود قرار داده. این شرکت همچنین با استخدام Deloitte، یکی از چهار شرکت بزرگ در حوزه حسابداری، نظارت‌های سخت‌گیرانه‌ای را در ارتباط با گزارش های مالی، عملیات‌های انجام‌شده، سرمایه‌ها و بالانس حساب‌های خود اعمال می‌کند.

اوایل همین ماه بود که «ریپل» آزمایشات اولیه xRappid را انجام داد. این پلتفرم در نظر دارد تا وظیفه انجام تراکنش‌های بزرگ ارزی برون‌مرزی (ارزهای غیر دیجیتالی) بین مؤسسات مالی را انجام دهد. تا به اینجا تمام مؤسساتی که از این خدمات استفاده کرده‌اند، از کاهش ۴۰-۷۰ درصدی در هزینه‌های مرتبط با تراکنش‌های خود خبر دادند. پرداخت‌ها در این پلتفرم در عرض دو دقیقه به انجام می‌رسند. این در حالی است که روش‌های سنتی، زمانی برابر با ۲-۳ روز نیاز دارند.

در ماه مارس، سوئیفت طی گزارشی از چگونگی بهره‌مندی از تکنولوژی دفاترکل توزیع‌شده، اثبات مفهوم (Proof of Concept) و …، به‌منظور بهبود عملیات‌های مالی برون‌مرزی، صحبت کرد. بر اساس اعلام سوئیفت، اثبات مفهوم به وسیله هایپرلجر و دفاتر کل توزیع‌شده توانسته‌اند پیشرفت بزرگی را در این حوزه شکل دهند.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version