video thumb

کاربرد بلاک چین برای بیمه کشتی ها ، در شرکت حمل و نقل دریایی Maersk

اخیرا یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های حمل و نقل دریایی جهان به نام Maersk تصمیم گرفته تا با استفاده از یک پلت‌فرم مبتنی بر بلاک‌ چین

طبق گزارشاتی که در روز جمعه ۲۵ می منتشر شده است، شرکت بزرگ حمل و نقل و تدارکات AP Moller-Maersk(معروف به Maersk) قصد دارد تا از پلت‌فرم Insurwave که به بلاک‌ چین مرتبط است در مواردی همچون حمل و نقل دریایی و بیمه استفاده کند.

پلت‌فرن Insurwave توسط EY and Guardtime توسعه یافته است و از فناور‌ی دفاتر توزیع شده‌ی پلت‌فرم ابری Azure متعلق به شرکت مایکروسافت استفاده و از استاندارد‌های بیمه‌ی جهانی تبعیت می‌کند. در ابتدای ماه می، Microsoft Azure اعلام کرد که سرویس ساخت نرم‌افزار بلاک‌ چین خود را با نام Azure Blockchain Workbench راه‌اندازی خواهد کرد.

انتظار می‌رود که شرکت Maersk در سال اول برای بیمه‌ی هزار کشی و پشتیبانی از ۵۰۰ هزار تراکنش دفاتر دیجیتال از پلت‌فرم Insurwave استفاده کند. لارس هنبرگ(Lars Henneberg) رئیس بخش مخاطرات و بیمه در شرکت Maersk به خبرگزاری Seatrade Maritime اعلام کرد که بیمه‌های مرتبط به حمل و نقل دریایی منابع قابل توجهی را برای ما به ارمغان می‌آورد.

وی در ادامه‌ی صحبت‌های خود افزود:

انتقال فعالیت‌هایمان به Microsoft Azure به ما کمک خواهد کرد تا فرایند‌های دستی را به شکل خودکار انجام دهیم و طیف وسیعی از فرایند‌های بی‌مورد و هزینه‌های اصطحلاک در نحوه‌ی استفاده از تجارت بیمه‌ی دریایی را حذف کنیم.

Lars Henneberg

پلت‌فرم بلاک‌ چینی Insurwave هم‌اکنون توسط برخی شرکت‌های بزرگ مثل Willis Towers Watson(یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های مشاوره‌ی جهان)، XL Catlin ،MS Amlin و همچنین Maersk مورد استفاده قرار می‌گیرد. شرکت‌های بزرگ دیگری همچون EY، Guardtime و مایکروسافت نیز برای استفاده از این پلت‌فرم در مواردی همچون حمل و نقل محموله‌های دریایی، تدارکات جهانی، هوانوردی و صنعت انرژی نیز برنامه‌ریزی کرده‌اند.

باید یادآور شویم که در گذشته نیز از تکنولوژی بلاک‌ چین در صنعت بیمه استفاده شده است. در پایان ماه مارس چندین شرکت بیمه‌ی جهانی یک استارت‌آپ مرتبط با بلاک‌ چین را در شهر زوریخ راه‌اندازی کردند؛ و در ماه آپریل شرکت بین‌المللی بیمه مارش(Marsh) نیز اعلام کرد که یک راه‌حل تجاری در بستر بلاک‌ چین را با همکاری شرکت IBM برای اثر بخشی صنعت بیمه راه‌اندازی خواهد کرد.

نظر شما در رابطه با استفاده از بلاک‌ چین در صنعت بیمه و حمل و نقل چیست؟ بلاک‌ چین چگونه می‌تواند باعث کاهش هزینه‌های اضافی در این صنعت شود؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ