سرمایکس
video thumb

مدیر عامل ریپل: بیت‌کوین تحت کنترل چین است!

مدیر عامل ریپل: بیت‌کوین تحت کنترل چین است!Reviewed by عرفان on Jun 14Rating: ۵.۰

 

طبق آخرین صحبت‌های مدیر عامل ریپل “Brad Garlinghouse”  در یک کنفرانس اقتصادی، وی مدعی شده است که بیت‌کوین تحت کنترل چین است.

گارلینگ‌هاوس، مدیر عامل ریپل، در مصاحبه اخیر خود با تحلیل‌گر Stifel، با بررسی چندین موضوع در حیطه فناوری بلاک‌چین و دنیای ارز دیجیتال، مدعی شده است که بیت‌کوین تحت کنترل چین است:

بگذارید ماجرای دیگری را برای شما بگویم که کمتر گزارش شده است، اما ارزش پرداختن به آن را دارد. بیت‌کوین واقعا تحت کنترل چین است. در چین ۴ استخراج‌کننده هستند که بیشتر از ۵۰ درصد بیت‌کوین را در اختیار دارند. ما از کجا بدانیم که کشور چین دخالتی در این موضوع ندارد؟ بنظرتان چند کشور می‌توان پیدا کرد که تمایل داشته باشند از یک واحد پولی تحت کنترل چین استفاده کنند؟ این امر شدنی نیست.

گارلینگ‌هاوس هم‌چنین نظر خود را در مورد بلاک‌چین، فناوری مورد استفاده در بیت‌کوین و ریپل این‌چنین بیان کرد:

 بلاک‌چین قرار نیست نظام بانکی را از هم بپاشاند، اما با اینحال نقش مهمی در نحوه عملکرد سیستم‌های ما ایفا خواهد کرد. البته باید در نظر داشت که این تنها یک چشم‌انداز کوتاه‌مدت است.

او ریپل را چنین توصیف می‌کند که بهترین دارایی دیجیتال برای انجام قراردادها و تراکنش‌هاست. گارلینگ‌هاوس می‌گوید، تراکنش‌های بیت‌کوین در حال حاضر ۴۵ دقیقه به طول می‌انجامند، در حالی که انجام هر تراکنش برای ریپل تنها ۴ ثانیه زمان می‌برد.

صرافی BitMex با انتشار گزارشی در ما فوریه سال جاری  در خصوص نحوه عملکرد  پلتفرم ریپل و توکن‌های XRP، به این نتیجه رسید که ساختار پروتکل ریپل بیشتر میل بسمت یک ساختار متمرکز دارد.

بر اساس این گزارش، تیم تحقیقاتی BitMex، با انجام یک تست درون شبکه‌ای با استفاده از تکنولوژی ریپل، یک نسخه کپی شده از ریپل را نصب و اجرا کردند. پنج  کلید عمومی که همگی مختص به Ripple.com بودند از سرور ریپل، بر روی گره (Node) مورد نظر دانلود شدند. طبق گزارش، ۴ کلید از ۵ کلید عمومی دریافت شده، برای تایید نیاز به پشتیبانی از یک “طرح پیشنهادی” (اصطلاحی در علم برنامه‌نویسی) داشتند:

ریپل اساسا در خصوص پیش‌برد و نحوه عملکرد دفتر کل تام الاختیار است، و می‌توان گفت که این سیستم، یک سیستم متمرکز است.

 

مدیر عامل ریپل: بیت‌کوین تحت کنترل چین است!

طبق مطالعه جدیدی که اخیرا توسط دانشگاه تگزاس انجام شده است، عامل نیمی از افزایش قیمت بیت‌کوین در دسامبر سال گذشته، بدون شک تتر و صادر کننده آن یعنی “Bitfinex” بوده  است.

این مطالعه با استفاده از الگوهای تراکنش، نشان می‌دهد که تتر برای حمایت قیمتی و دستکاری قیمت‌های بازار ارز دیجیتال مورد استفاده قرار گرفته است. این مطالعه خاطرنشان می‌کند که خریدها توسط تتر با یک زمان‌بندی انجام گرفته است و به سبب آن با تغییر روند نزولی بازار باعث ایجاد یک جهش قیمتی قابل ملاحظه در بیت‌کوین شده است.

 

منبع: cointelegraph
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version