video thumb

والمارت (Walmart) به دنبال ایجاد بازار دیجیتالی مبتنی بر بلاک چین است

والمارت (Walmart) به دنبال ایجاد بازار دیجیتالی مبتنی بر بلاک چین : به تازگی اطلاعات منتشر شده از سوی اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده آمریکا (USPTO) نشان می دهد که کمپانی بزرگ والمارت (Walmart) در راستای گسترش خدمات دیجیتالی خود برای خرده فروشان، یک اختراع جدید در رابطه با ایجاد بازار دیجیتالی مبتنی بر بلاک چین ثبت نموده است.

وال‌مارت، (به انگلیسی: Walmart) شرکت خرده‌فروشی آمریکایی است، که دارای بزرگترین شبکه فروشگاه‌های زنجیره‌ای موادغذایی، سوپرمارکت‌ها و هایپرمارکت‌ها در جهان می‌باشد.

این پرونده در سال ۲۰۱۷ بایگانی شده و در تاریخ ۱۷ مه ۲۰۱۸ به تصویب رسیده است. این سند نمونه ای از تلاش های والمارت برای پذیرش فناوری های دیجیتالی است که سرمایه های فکری و معنوی این کمپانی را بیش از پیش تقویت می کند. همانطور که در سند آمده است، سیستم پیشنهادی Walmart امکان ردیابی محصولات خرده فروشی را فراهم می سازد. این امر با اجازه دادن به یک مشتری (انبار یا خرده فروشی) برای ثبت محصول پس از خرید و انتخاب یک قیمت تعریف شده برای فروش مجدد به افراد محقق می شود. در این میان از والمارت به عنوان یک بازار دیجیتال استفاده می شود. همانطور که در متن بیانیه این اختراع آمده است:

رقابت فزاینده ای در مکانیسم خرید غیر سنتی به عنوان یک انگیزه برای خرده فروشان وجود دارد که می تواند تجربه مشتریان را بهبود بخشد.

علاوه بر این، اختراع ذکر شده مشخص می کند که این نوآوری به خرده فروشان محدود نمی شود و برای مشتریان نیز قابل استفاده است. با این حال، گفته می شود که پلتفرم توصیف شده خدمات پشتیبانی اضافی را به منظور سهولت فروش مجدد کالاها در آینده فراهم می کند؛ در حالی که شامل انواع رابط کاربری هایی مانند مرورگر وب، سیستم عامل تلفن همراه یا سیستم فروش فیزیکی می شود.

والمارت از تکنولوژی بلاکچین برای ایجاد بازار دیجیتالی خرده فروشی بهره میگیرد

پیشنهاد مطرح شده شبیه به یک اختراع تازه ثبت شده است که در آن یک کمپانی غول پیکر سعی داشت جهت پشتیبانی از سیستم رهگیری مرسولات خود از بلاک چین استفاده نماید. آخرین اختراع مطرح شده جزئیات مربوط به یک بلاک چین توزیع شده در حوزه رهگیری را بیان می کند که در هر مرحله از فرآیند خرید کالا شامل فروش عمده محصولات، فروش به مشتریان و حمل و نقل توسط پیک اطلاعات موجود در آن بروزرسانی می شود.

برای انجام یک معامله، فروشنده و پیک موظفند کلید خصوصی خود را ارائه دهند. پس از هماهنگی، معامله بلافاصله در شبکه پخش می شود؛ هرچند ممکن است قبل از اضافه شدن به بلاک چین تأییدیه را از خریدار، فروشنده و پیک درخواست کند. هنگامی که خریدار بسته را دریافت کند، انتظار می رود که پیک از کلید خصوصی خود برای تأیید تحویل استفاده کند که بلافاصله معامله موجود در بلاک چین را بروزرسانی نموده و پایان فرآیند خرید را نشان می دهد.

با این وجود، به نظر می رسد که چشم انداز Walmart در آینده ای نزدیک به واقعیت تبدیل خواهد شد؛ چرا که این شرکت طی سال های گذشته چندین ثبت اختراع در حوزه بلاک چین داشته اما برای استفاده از آنها در عملیات روزمره خود با تردید مواجه بوده است.Also published on Medium.

جدیدترین بروز رسانی این مطلب :۱۷ دقیقه قبل

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ