video thumb

عاقبت عدم پرداخت بیت کوین و هک شدن سایت تیکت فلای

در ۱۰ خرداد بود که هکری به نام «IsHaKdZ» به وبسایت فروش بلیط رویدادها، «تیکت فلای» حمله کرد و تقاضای دریافت یک واحد بیت کوین (معادل با ۷ هزار و ۷۰۳ دلار) کرد. در حالی که همچنان این وبسایت از دسترس خارج است، مشخص شده که هکر، پیش از اقدام به حمله، به تیکت فلای در مورد آسیب پذیری اطلاع داده بود.

IsHaKdZ ایمیلی را که ادعا کرده برای کارمندان تیکت فلای ارسال کرده و در مورد آسیب پذیری توضیح داده را ارائه کرده. ظاهراً هکر درخواست دریافت یک واحد بیت کوین جهت پاداش اعلام آسیب پذیری را داشته که البته کارمندان به او پاسخ نداده اند و در نهایت او اقدام به حمله کرده است.

هکر اعلام کرده که پایگاه داده کامل تیکت فلای شامل اطلاعاتی حساس را در اختیار دارد که از این وبسایت سرقت کرده. بنا بر ادعای وبسایت مادربورد هکر مذکور چندین فایل شامل اطلاعات شخصی هزاران مشتری این وبسایت و کارمندانی که از خدمات آن استفاده می کردند را در اختیار دارد. پایگاه داده مورد بحث شامل نام ها، آدرس منازل، آدرس های ایمیل و شماره های تلفن است.

تیکت فلای

IsHaKdZ تهدید کرده که یک پایگاه داده دیگر را رو می کند؛ پایگاه داده ای که نام «پشت صحنه» را روی آن گذاشته. تیکت فلای هنوز اعلام نکرده که هکر به چه اطلاعاتی دست یافته ولی تأیید کرده که برخی داده ها به سرقت رفته است.

در حال حاضر مسئولان این وبسایت به طور موقت آن را از دسترس خارج کرده اند تا مشکل پیش آمده را بررسی کنند. تیکت فلای به مسئولین سالن ها اعلام کرده که از طریق رسانه های اجتماعی به خریداران بلیط ها اطلاع دهند که چه کار باید بکنند.

همچنین اعلام شده که با مشورت مراجع قانونی و متخصصین امنیت سایبری قرار است سیستم صدور بلیط تیکت فلای مجدداً آنلاین شود. البته زمانی برای بازگشت وبسایت تیکت فلای به شرایط عادی اعلام نشده است.

 

تماشا کنید: پلان؛ هوش مصنوعی چگونه ما را زیر نظر می گیرد؟

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ