سرمایکس
sarmayex Coin icon

استیکینگ سرمایکس راه‌اندازی شد

sarmayex Coin icon اطلاعات بیشتر
video thumb

ثروتمندترین ها در چه حد بیت کوین (Bitcoin) و ارز دیجیتال های را میشناسند؟

تنها یک سوم از ثروتمند ترین های دنیا با بیت کوین

مجموع ثروت میلیونر های جهان از ۷۰ تریلیون دلار فراتر رفته و تا سال ۲۰۲۵ به توده ای ۱۰۰ تریلیون دلاری بدل خواهد شد. رویترز در همین راستا گزارش کرده که آمار ثروت جهانی ۲۰۱۸ منتشر شده توسط شرکت Capgemini نشان می دهد ثروتمندان به شکلی فزاینده به رمزارز ها و Bitcoin

به گزارش این شرکت، ۲۹ درصد از این ثروتمندان که در تحقیق Capgemini “افراد با دارایی خالص گزاف” (HNWI مخفف High Net Wealth Individual/s) نام گرفته اند، شرح بر تمایل بالای خود برای خرید یا نگهداری رمزارز ها داده اند و ۲۷ درصد گفته اند در مجموع به این مبحث علاقه مند هستند. اگرچه عموم جامعه هنوز نسبت به ارز دیجیتال مانند بیت کوین مشکوک هستند، اما جمعیت آنانی که آرزوی کسب درک بهتری نسبت به رمزارز ها و عملکرد Bitcoin دارند، رو به افزایش است.

خانمی تاجر از توکیو گفته:

“غافلگیر کننده است که عده زیادی از دوستان جوان تر من اکنون درگیر با رمزارز ها هستند. شخصا علاقه مند به خرید هستم اما درک مناسبی از ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری زیاد ندارم.”

Sally Young سی و چهار ساله که تا کنون میلیون ها دلار از سرمایه گذاری در املاک در ایالات متحده و فیلیپین به دست آورده است، می گوید از آن جا که رمزارز ها و Bitcoin را به اندازه کافی نمی شناسد، فعلا تمایلی به سرمایه گذاری در آن ها ندارد.

او با این گفته ها شرح داد:

“وقتی پولم را سرمایه گذاری می کنم، نیاز دارم به دقت بدانم روی چه چیزی سرمایه گذاری کرده ام. در مورد بیت کوین ، به نظر درک واقعی چگونگی عملکرد آن بسیار دشوار است، و داستان هایی که در مورد آن شنیده ام برای تحقق داشتن، زیادی خوب هستند.”

بانک تسویه حساب های بین المللی (BIS)، که هماهنگی بین بانک های مرکزی سراسر دنیا را عهده دار است، به معنای واقعی محافظه کار است. این آژانس در گزارش سالانه ۲۰۱۸ خود، مورخ هفدهم ژوئن بیان داشت:

“بیت کوین و سایر انواع ارز دیجیتال جایگزینی ناچیز برای دلار، یورو و سایر ارز های بانک مرکزی-پشتیبان هستند، چرا که به نسبت رشد تقاضا مقیاس پذیر نیستند، به دست آوردن رمزارز ها نیازمند مقدار بسیار زیادی انرژیست و نوسانات ارزش آن ها عظیم است.”

به گزارش رویترز، BIS در تحقیق اخیرش چنین گفته است:

“در هر سه معیار کارآمدیِ یک ارز، ضعیف ظاهر شد. قیمت آن ها نوسانات وسیعی دارد، که ارز دیجیتال را به جایگزینی ضعیف برای ارز رایج (فیات) جهت تراکنش بدل می نماید، که نیازمند ثبات نسبی ارزش برای قیاس قیمتی می باشد. به دلایلی مشابه، به منظور سرمایه گذاری نیز ضعیف ظاهر خواهند شد چرا که نمی توان به عنوان ابزار ذخیره ارزش (Store of Value) هم رویشان حساب کرد.”

از سوی دیگر وب سایت World Wealth Report می گوید:

“علی رغم عدم قطعیت در تنظیم مقررات و احتیاط سفت و سخت کنونی که مانع از نفوذ رمزارز ها به صنعت مدیریت ثروت می شود، شدت تقاضا برای کسب اطلاعات در خصوص رمزارز ها به خصوص Bitcoin از جانب HNWI های جوان تر در سراسر جهان ممکن است موجب راندن شرکت های مدیریت ثروت به سمت ‘دست کم توسعه و ارائه دیدگاهی’ در آینده نزدیک گردد.”

قریب ۵۰ درصد از ژاپنی ها می گویند روی رمزارز ها، ارز دیجیتال

این هفته یک گزارش نظر سنجی روزنامه Nikkei نشان داد، هنگام انفجار قیمت رمزارز ها در ژاپن در سال گذشته، عمده سرمایه گذاران ارز دیجیتال ژاپنی در دهه دوم و سوم عمر خود بوده اند. هم اکنون، طی نظر سنجی ماه آوریل سال جاری ۱۷٫۲ درصد از ژاپنی ها در رمزارز ها

با نگاهی نزدیک تر در این سرمایه گذاران رمزارز ژاپنی کشف گردید بیش از نیمی از آنان زیر ۳۰ سال داشته و ۵۲٫۳ درصد از این جمعیت دهه دومی کمتر از ۵ میلیون ین ژاپن (۴۵,۵۰۰ دلار) سرمایه گذاری نموده اند. قریب ۵۰ درصد از آنان در نظر سنجی گفته اند در آینده در رمزارز سرمایه گذاری نخواهند نمود.

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به ارزجو نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
version