سرمایکس
video thumb

سخت افزار اتریوم ۲٫۰ طراحی و ساخته می‌شود

شرکت اتریوم از تلاش برای ایجاد سخت افزار ویژه ماینینگ ارزهای دیجیتال با همکاری شرکت Filecoin خبر داد. خبر این همکاری پنجشنبه هفته گذشته در جریان برگزاری نشست توسعه دهندگان بلاک چینی در پاراگوئه اعلام شد.

بر اساس این گزارش، «جاستین دریک» محقق ارشد بنیاد اتریوم در جریان برگزاری این نشست، از طرح اولیه اپلیکیشن ASIC ویژه مبتنی بر اتریوم به نام «بیکن چین» خبر داد.

بیکن چین در حقیقت یک ژنراتور اعداد تصادفی است که انتظار می‌رود بخشی از پلان آینده این ارز برای توسعه این ارز دیجیتال تحت عنوان اتریوم ۲٫۰ باشد. درحالیکه واژه ASIC در فضای ارزهای مجازی بیشتر به تکنولوژی بلاک چین ماینینگ مرتبط است، اما سخت افزار اتریوم ۲٫۰ از مشخصات کاملا یکسان با این اپلیکیشن برخوردار نیست.

در عوض گفته می‌شود دستگاه‌های مبتنی بر سیستم ASIC از هزینه عملیات مالی کمتری برخوردار است. این اپلیکیشن کمک می‌کند اعتبار سنجی‌هایی که قصد دارند ماینرها را در سیستم اثبات سهام اتریوم جایگزین کنند، کنار گذاشته شوند. بر اساس این طرح، سخت افزار یاد شده از هرگونه تلفیق میان شخص و یا سازمان با عملیات سیستم جلوگیری خواهد کرد.

به گفته دریک، هزینه اجرای این پروژه رقمی بین ۲۰ الی ۳۰ میلیون دلار هزینه در بر خواهد داشت که ۱۵ الی ۲۵ میلیون دلار از این مقدار صرف انجام تحقیقات و توسعه و حدود ۵ میلیون دلار نیز صرف ساخت پنج هزار دستگاه سخت افزار مورد نیاز برای پروژه خواهد شد.

لازم به ذکر است دو شرکت اتریوم و فایلکن سال گذشته حدود ۲۵۰ میلیون ICO منتشر کرده‌اند که نیمی از این درآمد را هزینه بخش تحقیق و نیم دیگر آن را نیز هزینه بخش توسعه فعالیتهای مشترک خود کرده‌اند.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version